Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYSCIGI 2008


168 odpowiedzi w tym temacie

#41 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 20 styczeń 2008 - 09:27

O ile jestem w temacie, to oficjalnie w mastersach kat 0 nie ma. W zerówce często startują wszyscy nie posiadający licencji, bez względu na wiek. Oczywiście, jeżeli organizator i sędziowe przewidują start w tej kategorii. Kolarze do 30lat to "elita", a powyżej to "masters". W uzupełnieniu postu tlumika 79 dodam, że do wyrobienia licencji potrzebne jest orzeczenie lekarza sportowego o zdolności do uprawiania kolarstwa (karta zdrowia sportowca)

... i jeszcze mam jedną wątpliwość. Czy na pewno jest kat V? Wiem, że są podziały wewnątrz kategorii, na a; b; c i chyba zawodnicy w wieku powyżej 70lat to kat IVc, ale pewności nie mam

pozdro horny

#42 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2008 - 12:44

To prawda Horny,poszukałem troche i kat 0 oficjalnie nie ma np. w Mistrzostwach Europy czy też MP. Faktem natomiast jest to, że w większości wyścigów w Polsce zawodnicy poniżej 30 roku życia są dopuszczani razem z kat. I (oczywiście z licencją masters). Najczęściej także mają osobną klasyfikacje. A jeśli chodzi o licencje masters to można sobie ją wyrobić nie mając 30 lat. (ja takową miałem pomimo tego iż w ubiegłym sezonie miałem lat 28).
Co do badań to ja osobiście zadnych nie robiłem, nikt tego ode mnie nie wymagał.
Wiem, że badania okresowe są konieczne w kat. od młodzika do juniora.

[ Dodano: 2008-01-20, 13:31 ]
Horny, napisałeś: "Kolarze do 30lat to "elita", a powyżej to "masters". Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Przecież nie każdy kto chce się ścigać a jest starszy niż 23 a młodszy niż 30 lat musi mieć licencje elity. Taka licencja jest wymagana tylko i wyłacznie w wyścigach przeznaczonych dla ELITY od 23 roku życia wzwyż. Nie jest prawdą ,że po ukończeniu 30 lat można być wyłącznie mastersem. Wielu znakomitych kolarzy ma grubo ponad 30 a wciąz są elitą. Jest też duża ilość imprez bardzej "amatorskich" dla wszystkich albo właśnie dla mastersów. Tam mogą się sprawdzić chętni, którzy generalnie prezentują poziom niższy od wspominanej elity.

#43 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:07

tlumik 79, masz sporo racji, ale dlatego w kategorii "masters" nie przewidziano udziału młodszych kolarzy od 30lat, bo ci mają możliwość, na przykład zdobycia tytułu Mistrza Polski w kategorii "elita". Na dzień dzisiejszy jest tak, a nie inaczej,... co nie znaczy, że tak jest prawidłowo. IMO, powinna być kategoria zerowa w mastersach, właśnie z przyczyn które podałeś

Przecież nie każdy kto chce się ścigać a jest starszy niż 23 a młodszy niż 30 lat musi mieć licencje elity

zwłaszcza, że udział w wyścigach elity nie jest taki ogólnodostępny ;-)

pozdro horny

#44 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 styczeń 2008 - 19:00

właśnie, dlatego trzeba promować nasz ukochany sport, aby powstawało coraz więcej imprez dla amatorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a te istniejące były lepiej rozreklamowane!!!


#45 Kazek Wieliczka

Kazek Wieliczka
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWieliczka

Napisano 20 styczeń 2008 - 19:01

horny i tłumik91 mają racje co do kategorii mastersów a 5 kategorii nie ma, jeśli chodzi o badania to związek wymaga badań do licecji na 100%.

#46 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2008 - 21:01

Jak już pisałem ode mnie badań nie wymagano. Nie startowałem w ubiegłym sezonie w wielu wyścigach. Nikt mnie o badania nie pytał, może poprostu organizator nie przykładał do tego należytej uwagi.
Proponuję jednak wszystkim takie badania przejść chociażby aby mieć pewność,że nasz organizm nie ma przeciwwskazań do tego rodzaju wysiłku.

#47 Gosc_turysta_*

Gosc_turysta_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2008 - 09:30

Witam
Nikt od ciebie nie chciał badań, bo takich badań nie musisz pokazywać aby dostać licencję masters. Panowie, taką kwestię bardzo łatwo sprawdzić. Polecam stronę http://www.kspzkol.p...dex.php?menu=10 i część I 'przepisy ogólne' a szczególnie wzór wniosku o wydanie licencji.
pozdr

#48 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 styczeń 2008 - 13:02

Dzięki za cenną informację.
Faktycznie przepisy ogólne nie nakazują okazywać wyników badań, ale licencje w kat Masters wydają Regionalne Zwiazki Kolarskie i to chyba one ustalają wzór wniosku? Dlatego może być różnie w różnych regionach kraju. Wydaje mi się, że niektóre zwiazki w oparciu o zapis w przepisach, co powinien zawierać wniosek

Zobowiazuję się przeprowadzać systematycznie wymagane badania sportowo-lekarskie

, żądają orzeczenia lekarskiego jeszcze przed wydaniem licencji. Innym, być może, wystaczy samo zobowiazanie.
Po lekturze przepisów przypomniał mi sie jeszcze jeden warunek otrzymania licenji - ubezpieczenie ;-)

pozdro horny

#49 Gosc_turysta_*

Gosc_turysta_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2008 - 17:05

tak się złożyło, że od paru dni wybierałem się do ozkol właśnie po licencję, ten temat na forum zdopingował mnie i się tam dzisiaj wybrałem. Otóż:
-formularz jest taki sam jak na stronie pzkol
-trzeba mieć ze sobą dane z ubezpieczenia (adres ubezpieczyciela, numer polisy) chodzi o nnw oraz oc
-40 pln, zdjęcie i 15 minut czasu
Wszystko.

#50 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 11:58

Kalendarz 2008 Mazowiecko Warszawskiego Związku Kolarskiego:

http://www.mwzkol.pl...imprez_2008.doc

Niestety dla amatorów kolarstwa z Mazowsza pozostają Czwartki Kolarskie, Babka i nic poza tym...

#51 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 12:08

Na babce już byłem, ale na czwartku kolarskim jeszcze nie, trzeba będzie się wybrać.
Felipe mógłbyś napisać w dwóch słowach gdzie się spotykają i tak ogólnie jak to sie ma do "babki"?

#52 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 20:41

@ndy, popatrz sobie u Magora jak to wygląda: http://www.magor.lp....artkikolarskie/

Czwartki kolarskie odbywają się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Kolega radził podjechać tam i sprawdzić czy jest jeszcze asfalt... Mazowsze i Wielkopolska, to chyba najgorsze miejsca w kraju do uprawiania kolarstwa.

#53 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 styczeń 2008 - 20:47

to mnie pocieszyłeś, bo chciałem właśnie zapytać czy oprócz ronda obornickiego coś się w Poznaniu jeszcze dzieje...


#54 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 21:00

Mazowieckie i Wielkopolska to pustynia. Ze względu na ukształtowanie terenu i parę innych kwestii. Mogę się mylić co do Poznania, ale w Warszawie nie ma nic. Nawet jednej porządnej hopki, bo o górkach można zapomnieć. Płasko i tyle.

#55 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądPoznań, Turek

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:03

A co? Czy np. na Podlasiu jest lepiej? Jakieś Dolomity tam wyrosły ostatnio? ;-)

#56 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 23 styczeń 2008 - 17:23

to mnie pocieszyłeś, bo chciałem właśnie zapytać czy oprócz ronda obornickiego coś się w Poznaniu jeszcze dzieje...

raczej nie :-?

#57 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2008 - 20:35

chociaż pagórki mamy...


#58 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 21:46

w Poznaniu tylko rondo obornickie, ale tam to naprawde czasami jest gaz, latem na 100km to srednia podchodzi pod 39-40km/h :mrgreen: i jest jeszcze mosinka :mrgreen:

#59 Kazek Wieliczka

Kazek Wieliczka
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWieliczka

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:43

felipe - widzę że tęsknisz za górkami, więc na obecną chwilę zapraszam Cię na zawody 18.05.08 do Wieliczki co są tu górki, co jeden podjazd ma długości koło 1200m,a będzie trzeba go pokonywać w twojej kategorii 10 razy,co ty na to?

#60 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2008 - 13:07

Kazek Wieliczka, bardzo chętnie. 18.05. to niedziela. Jak dojechać do Wieliczki z rowerem, jeżeli nie posiadam auta?



Dodaj odpowiedź