Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana Kasety Canyon Endurace


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 19 wrzesień 2016 - 21:05

Witam .Noszę się z zamiarem zakupu roweru jak w temacie.Fabrycznie zamontowana jest tam kaseta 11-32 - korba 50-34(ultegra). Mieszkam na pomorzu i tu  taka kaseta nie będzie mi  pewnie potrzebna.Po przeliczeniach w kalkulatorze przełożeń optymalna dla mnie  wydaje się być kaseta 12-25.Pytanie :

1.Czy przerzutka z wózkiem gs (fabryczna) może zostać

2.Czy nawet jeśli będzie mogła zostać to wymiana na taką z krótkim wózkiem spowoduje szybszą, precyzyjniejszą zmian biegów To znaczy , czy warto ją wymieniać , czy odczuję różnicę w pracy krótki/średni wózek ?Pozdrawiam.

 

 

 

 



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 wrzesień 2016 - 21:25

Uważam, że spokojnie powinna wystarczyć Ci kaseta 11-23. Tą 11-32 zostaw sobie, gdybyś wybierał się w góry. Przerzutka może zostać.  Gdybyś, jechał w góry i zakładał tą kasetę 11-32, musi być długi wózek. 

Krótki wózek jest do 28,choć i na 12-30 widziałem i dawał radę. Nie komplikuj sobie życia z wymianą przerzutki. Za to kasetę zdecydowanie warto wymienić. 


  • fafik lubi to

#3 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2016 - 23:46

Wymieniałem niedawno fabryczną kasetą 11-32 na 11-28. Wymieniłem też przerzutkę z GS na SS. Jeśli chodzi o 105 5800, to jest to ogólny zysk 58g (przy skróceniu łańcucha o 2 ogniwa). Moim zdaniem wymiana tylnej przerzutki ma jednak sens, ponieważ lepiej to wygląda, przerzutka jest szybsza, łańcuch nieco krótszy i bardziej napięty, co zmniejsza jego podskakiwanie na nierównościach. Oczywiście w Twoim przypadku decyzja jest poważniejsza, gdyż różnica w cenie przerzutki 5800 i 6800, jest dosyć znaczna.



#4 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 20 wrzesień 2016 - 07:31

Paput dzięki za odpowiedź i sugestię kasety 11-23 bo też o niej myślałem i raczej będzie lepsza,natomiast argumentacja Akwafana też do mnie przemawia i chyba zdecyduje się wymienić jednak kasetę z przerzutką i skrócić łańcuch ,a fabryczną kasetę i przerzutkę gs zostawię na ewentualny wypad w góry.Jak to mawiają : tanio nie będzie" ale jak mówi przysłowie:" poszedł wół niech idzie i ciele" .Może jeszcze się wypowie ktoś jeżdżący w podobnej konfiguracji z wózkiem gs.Dzięki ,pozdrawiam.



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 wrzesień 2016 - 07:47

Jak chcesz to wymień.

Napisałem, że przerzutka może zostać, choć faktycznie ss wygląda lepiej, jest lżejsza,krótszy łańcuch itd...

Osobiście też mam krótki wózek. 

Zostawienie długiego daje Ci łatwość podmiany kasety bez wymiany przerzutki, do tego linka i regulacja. 

Chodziło mi o wygodę. 

Co do precyzji działania gs/ss różnica będzie znikoma. 

No i 11-23.

Jak zapewne zauważyłeś jestem z Pomorza i takie stopniowanie kasety wydaje mi się najlepsze.

Spokojnie wystarcza mi nawet w Bieszczadach. No ale to już kwestia indywidualna.

 





Dodaj odpowiedź