Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerzutka 105 5700 10 Rz A 8 Rzędów Alivio Mtb


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 22:30

Mam problem. Uwaliłem przerzutkę Alivio 8 rz w moim mtb kaseta 8 rz. a w koszu gdzieś wygrzebałem 105 5700 i zastanawiam się czy to ze sobą zagra? Kiedyś wsadziłem  do MTB awaryjnie Sorę 3500 i grało. Skoro grało i dało się wyregulować na Sorze 9 rz, a 105 5700 śmigała mi z klamkami Sory 3500 to może i w MTB zagra? Szkoda mi wydawać 100 zł na przerzutkę a 105 leży i czeka na nie wiem co. 

Ktoś próbował takich miksów?



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 01:20

Jeśli chodzi o kompatybilność ciągu (cable pull ratio) to problemu nie będzie, bo 5700 jest jeszcze z tych dobrych czasów, gdy Shimano nie kombinowało za bardzo i dawało sporo możliwości mieszania osprzętu mtb i szosowego.

Czy przerzutka obsłuży kasetę i korbę zależy od konkretnej kasety (największa koronka), zestawu zębatek korby i długości wózka (GS czy SS). Sprawdź w danych katalogowych pojemność i największą obsługiwaną zębatkę tej 105-ki.

Może być jeszcze niewielki problem z szerokością łańcucha 8-biegowego, bo wózek jest przystosowany do węższego 10-biegowego i przy sporych przekosach może delikatnie ocierać, ale w ostateczności można założyć jakieś zamienniki rolek przerzutki z odpowiednio dobranymi tulejkami dystansowymi (np. BBB, Tacx, Sunrace).


  • Senninho lubi to

#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 wrzesień 2016 - 22:05

Dzięki marvelo. Zimowy MTB poskładany i wszystko śmiga pięknie. Biegi zmienia precyzyjnie. Czuć na manetce większy opór sprężyny(więcej siły potrzeba by zmienić bieg) niż miałem na rozlatanym Alivio, ale wszystko chodzi super. Wózek GS więc co bym z tyłu nie wsadził to i tak ogarnie przy korbie 44 największa patelnia. Łańcucha nawet na przekosach nie słychać. Tyle ze stojaka montażowego. Testy terenowe pewnie za tydzień - dwa ale skoro na stojaku chodzi to w terenie też musi. 





Dodaj odpowiedź