Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida 2008


82 odpowiedzi w tym temacie

#1 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 28 październik 2007 - 21:37

Witam.
Własnie przeglądam katalog Meridy na sezon 2008. No mnie sie te kolory bardzo podobają. Szczególnie Merida Scultura 907. Jakie są Wasze odczucia ?
Pozdrawiam brać szosową.

#2 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2007 - 22:50

Bardzo mi się podoba nowa kolekcja. Dużo bardziej niż rocznik 2007. Kolory są bardziej stonowane i jest mniej napisów. Mimo to nadal utrzymuję że ten nowy napis MERIDA jest niezbyt ładny. Dużo bardziej wolałem poprzedni.

#3 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 listopad 2007 - 21:57

moja nowa miłośc nazywa się scultura 909 :P

#4 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2007 - 22:35

nie mów mi że masz? Ja ciągle choruję na FLX 906. Od tego miesiąca zacząłem odkładać kasę, oczywiście kosztem MTB którego chyba nie złożę do końca życia. No ale ta rama mi się tak straaaaasznie podoba że chyba zacznę oszczędzać na jedzeniu :-)

#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 listopad 2007 - 22:40

Co Wy widzicie w tych Meridach. Firma bez historii, ramy nie specjalne, a za ich równowartość można miec coś znacznie lepszego.

#6 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2007 - 22:51

Firma ma historię, ale niestety nie obejmującą Europę. Po drugie produkuje niedrogie i dobre ramy. Dotychczas nie spotkałem się by ktoś narzekał na to że Merida mu pękła. Za równowartość ram Meridy nie spotkałem niczego lepszego w Polsce co by mi się podobało. Owszem za granicą może tak ale u nas w kraju? Niby jeszcze fajne są Orbea, ale droższe i podobno łamliwe.

#7 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 21 listopad 2007 - 23:11

Witam
Swoją przygodę z szosą zacząłem od Meridy. Mam model 880 na sorze, tylko koła zmieniłem na Mavicki. Tego sie nie da wytłumaczyć ale Merida wyzwala u mnie pozytywne odczucia. Lubię swój rower, podoba mi się, planuję za rok złozyć coś nowego i wiem, że to będzie znowu Merida. Jedyny rower dla którego mógłbym " zdradzić " Meridę to Colnago Strada. Ale to może zrobie sobie taki prezent na 40 urodziny.
Na razie Merida to moja wielka miłość.
Pozdrawiam brać szosową.

#8 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2007 - 06:20

Dotychczas nie spotkałem się by ktoś narzekał na to że Merida mu pękła.


O magnezowych chyba Ci sie zapomnialo ;) Same ramy nie powalaja, ale zle nie sa

#9 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2007 - 13:54

Racja ;-) zapomniałem o magnezowych.

#10 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 22 listopad 2007 - 16:38

magnez to była porażka, orbee są piekne, ale się gną, a czemu w meridzie jestem taka zakochana? bo sponsora się kocha i tyle :P a poza tym jak dla mnie to te ramy poprostu sa fajne i tyle :)
Jelitek, nie mam,na sezon mi się marzy... ;)

#11 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2007 - 16:40

bo sponsora się kocha i tyle :P


pfi też mi powód ;-) mnie się baaardzo podobają ;-)

#12 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 22 listopad 2007 - 17:05

Jelitek, zostaje jeszcze mój wielki sentyment, w końcu całe moje kolarstwo łączy się z meridą :P no ok, koze mam na ramce lapierre`a ;)

#13 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 listopad 2007 - 17:46

Jelitek, masz bardzo łądnie skomponowany rower i dość dobry - dość bo kół Ci nie wybacze :->
A Scultura mnie się kompletnie nie podoba. Może trochę ta wersja granatowo-zielona i robiąc zeza jak się na nią patrzy.

#14 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2007 - 19:09

Dziękuję karbon ;-) Niestety z moją Meridą nie jest super jeśli chodzi o wagę, będzie gdzieś koło 9,3 kg jak zmienię osprzęt na ultegrę to może uda się zejść do 9 kg. I tak jeszcze czeka mnie lekkie odchudzenie sprzętu. A co do kół to będę jeszcze się wypowiadał czy to był dobry zakup czy nie ;-)

#15 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2007 - 19:16

Merida robi fajne i zaawansowane technologicznie ramy. Pozatym sztywne i "pancerne". Pracowałem prawie 3 lata w sklepie ,który handlował Meridą i z tego co pamiętam to w tym czasie była tylko jedna pęknięta rama, pomijajac nieszczęsne magnezy. Sam śmigam na road 906 flx i moge o niej powiedzieć same pozytywne rzeczy.Długo zastanawiałem się jaką ramę kupic i z perspektywy czasu mogę stwierdzić,że mój wybór był trafiony. Dystrybutor w Polsce jest ok,nie ma problemu z ewentualną gwarancją czy chociażby zakupem np. haka do przerzutki. Jesli komuś bardziej zależy na cenie i wytrzymałości a nie "kultowej" marce to naprawdę polecam.

#16 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 19:36

Mam w mtb ramę matts speed '06 i jest genialna, dobrze się prezenentuje, jest pancerna jak już trafnie stwierdził tlumik 79 i bardzo sztywna, nie jest może lekka, ale nie obawiam się że pęknie czy coś.

#17 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2007 - 19:07

ja swoja szosowke zbudowalem na ramce Meridy (podstawowy model 850 z 2006), jak dla mnie w zupelnosci wystarcza nie widze potrzeby zmiany, odpowiada i geometria i jej sztywnosc (wyglad tez). obecnie jakbym szukal gotowego sprzetu to faworytem bylaby tez Merida (ktoras z oferty 2008), no chyba, ze jakby bylo mnie stac to cos z Bianchi :-D

#18 Gosc_von Lauenberg_*

Gosc_von Lauenberg_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2007 - 19:16

Chciałbym w tym roku kupić Road Race 903-18. Jak będzie - pokażą finanse. Rower szaro-czarny, dodatki białe - wg mnie bardzo udana stylizacja. Firma dla mnie godna zaufania, rowery mądrze skomponowane i niedrogie.

#19 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudzień 2007 - 12:55

witam, mam pytanie do użytkowników ram merida, czy do ramy road 850 zmieszczę oponę 32mm??


#20 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:11

O proszę proszę :-) CCC Polsat Polskowice będzie w sezonie 2008 śmigać na Meridach :-) i to na takim modelu jak się Tobie Mika podoba :-)



Dodaj odpowiedź