Skocz do zawartości


Montowanie klamek na kierownicy


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2007 - 14:38

Witam wszystkich czy ktoś może mi napisać jak się montuje łapy do kierownicy.na tym pierścieniu stalowym jest wymiar 23,7-24,3 mam nową ultegrę 10s czy ona będzie pasować do każdej kierownicy?z góry dziękuję

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopad 2007 - 14:49

Oczywiście, że do każdej kierownicy. Zazwyczaj kierownice są tak profilowane, że dolne końce dźwigni hamulcowych powinny się znajdować w jednej linii z dolnymi rurkami kierownicy - tak jak na stronie 6 tego PDF'a Campy (dla Sh jest tak samo): http://www.campagnol...opower_0307.pdf

#3 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2007 - 15:22

czy ja mam całkowicie ściągnąć tą osłonę gumową żeby się dostać do skręcania tego metalowego pierścienia? :roll:

#4 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopad 2007 - 16:24

dablo1, OIDP nie trzeba w łapach Sh. zdejmować kap. Śruba ściągająca ma łeb od strony klamki - poznasz po wgłębieniu w korpusie. Wystarczy odchylić w tym miejscu kapę na tyle, by włożyć wkrętak.

#5 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2007 - 16:47

dziękuję znalazłem tak to jest jak ktoś dopiero zaczyna zabawę z klamotami :mrgreen: a czy ja muszę mieć do tego jakiś odpowiedni klucz :?: i czy trzeba dokręcać wszystkie elementy z momentem podanym przez producenta szczególnie na elementach carbonowych :?:i zauważyłem że pancerze z przerzutek od campy chowa się pod owijką a od shimano nie ,,, co dają linki NOKON (estetyka czy sprawniejsze działanie) i czy warto w nie zainwestować i ile kosztują :roll: :?:

#6 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 listopad 2007 - 11:23

dablo1, Imbusowy, 5 mm.
Przy alu kierownicy (R. WCS), dokręcałem na wyczucie. Łapa sie nie rusza nawet przy "ciągnięciu z krzyża" 8-) , i mam nadzieję, że nie wgniotłem kiery :-?
Przy karbonowej zapewne rygor montażowy większy. Co do reszty - nie wiem.



Dodaj odpowiedź