Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Canoyn


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2016 - 19:22

Cześć, od dawna śmigam raczej mtb, ale postanowiłem spróbować szosy, jazdy testowe zaliczone, było tak jak należy no i zdecydowałem się na zakup szosy.

Stajnię canyona wybrałem, głównie ze względu na opinie, oraz związek z tą marką od dłuższego czasu w przypadku mtb.

Wybór zawęziłem do 3 modeli, tutaj nie do końca wiem co z czym się je.

Przede wszystkim różnice w geo, która będzie najodpowiedniejsza do jazdy nie do ściągania, jaka jest "zasadnicza" różnica między osprzętem 105, a ultegrą?

 

Modele:

Endurace 7.0 CF SL

Endurace 7.0 CF

Ultimate CF SL 7.0

 

Bardzo dziękuję.



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2016 - 19:27

Różnica między ultegrą i 105 to rodzaj użytych materiałów i pochodna tego mniejsza masa ultegry. W praktyce jedni używają 105 drudzy ultegry a niektórzy jednego i drugiego i opinie są zróżnicowane - jedni różnicę czują, inni nie czują, nawet jeśli miają obie grupy osprzętu. 

 



#3 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2016 - 19:34

Ja jako amator szosy takiej różnicy prawie na pewno nie poczuję, więc dzięki Twojej informacji jestem w stanie odrzucić Endurace 7.0 CF SL. Dziękuję!

Zostały Endurace CF i Ultimate.

Czy różnica w geo jest tutaj mocno odczuwalna? W zasadzie, która jest agresywniejsza?



#4 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 24 październik 2016 - 21:30

Agresywniejsza jest Ultimate, więc Endurance będzie bardziej wygodna. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 październik 2016 - 22:10

Pozycja będzie bardziej wyprostowana, a to nie oznacza, że zaraz musi być wygodniejsza.

#6 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 październik 2016 - 09:28

Obie będą wygodne, kwestia ustawienia. Endurace ma ładniejsze malowanie, jak dla mnie.



#7 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 25 październik 2016 - 16:46

Czyli mamy raczej większość za endurance choć nie konieczne są to prawdziwe argumenty :D

Jeszcze jakieś opinie na temat ultegra/105?

 

Obecnie skłaniam się najbardziej ku endurance 7.0 CF.

 

W sumie malowania wszystkich trzech są prawie identyczne.

Natomiast jak się mają komponenty jedne do drugich, o napędzie się za wiele nie dowiedziałem więc może chociaż czy warto dopłacić do kół w CF SL ?

 



#8 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 25 październik 2016 - 18:21

Nie ma nic wygodnego w bardziej w yprostowanej pozycji. Wybierz bardziej agresywny rower, wieksza zabawa z jazdy szosowej.

#9 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 25 październik 2016 - 18:35

Raczej na mtb rekreacyjnie nie śmigam, ale nie ukrywam, że szosą spokojnie te 150+km na wypad bym chciał robić, ale obawiam się, że mocno pochylona pozycji mi to skutecznie uniemożliwi. 



#10 krzysztofmk

krzysztofmk
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 październik 2016 - 19:31

To kwestia dobrego dobrania rozmiaru i ustawienia roweru. Ja na ultimate bez żadnego bólu pleców robię trasy 300+

#11 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 25 październik 2016 - 19:43

Skoro wspomniałeś o doborze ramy, ma ktoś porównanie jak wygląda rozmiar mtb/szosa?

Korzystałem z kalkulatora rozmiarów przy zakupie poprzednich canyonów i zawsze trafiałem dobrze, czy jakieś sugestie w przypadku ramy szosowej?



#12 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 25 październik 2016 - 20:55

MTB mam 19'' (tak naprawdę nieco ponad 18),szose 55 (poziom 545 mm) i oba mi pasują.

MTB to typowy ścigant na maratony, szosa ma raczej neutralna geometrię. Bardziej pochyloną pozycję mam na szosie.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#13 Zami

Zami
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 październik 2016 - 16:53

Dzięki za pomoc wszystkim : )





Dodaj odpowiedź