Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teneryfa Od 11 Grudnia Do 18


45 odpowiedzi w tym temacie

#1 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 25 październik 2016 - 10:06

witam serdecznie

Pisze bo może jest ktos zainteresowany wyjazdem na teneryfe w tej dacie ? ja z żoną mamy juz wakacje ogarniete lecz szczerze brakuje mi kogos do jazdy... może ktos jest chetny w tych datach sie wybrac ? pozdrawiam

#2 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 październik 2016 - 17:11

Nie chętny (choć jakbym mógł to nawet teraz...) ale porada: weź sobie zapasową oponę. Tam sporo rzeczy z samochodów leży na drodze, deszczy prawie nie ma więc nie spłukują poboczy. Przerabiałem to 2x - zawsze żałowałem że zapasowej nie zabrałem, przez co musiałem latać po sklepach i w euro sporo płacić.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 25 październik 2016 - 18:37

swietnie , dziekuje za porade !! ani nie myslalem o tym tylko o detkach . mozesz polecic jakies trasy ?

#4 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 25 październik 2016 - 18:58

A gdzie będziesz miał bazę?

#5 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 październik 2016 - 19:01

swietnie , dziekuje za porade !! ani nie myslalem o tym tylko o detkach . mozesz polecic jakies trasy ?

 

Wulkan od każdej strony, no ale w grudniu to lepiej od południowej lub zachodniej - mniej chmur na podjeździe. Po stronie północnej (TF-21) to może nawet padać, ale jak się akurat trafi słońce to warto.

Droga po stronie zachodniej przez Chio (TF-38) nadaje się tylko do podjeżdżania zjazd może skończyć się puszczeniem kierownicy - tak trzepie, że roweru i zdrowia szkoda (no chyba że nowy asfalt położyli, ale wątpię).

TF-21 + TF-51 od Playa i Los Cristianos (z opcją przez Granadille) są chyba najbardziej oblegane przez kolarzy. Ale nawet i tu jak nadejdzie chmura możesz zmarznąć, nawet na podjeździe. Na zjazdach zmarzniesz na bank, szczególnie przebijając się przez chmury. Weź komplet ocieplaczy, na uszy też coś miej koniecznie. Do plaży to jednak około godzina zjazdu na sporym gazie.

Fajny jest podjazd TF-24 od La Laguny, piękny las, olbrzymie drzewa. Zapach żywicy. Poezja.

 

Koniecznie zalicz Mascę, tj drogę TF-436. Mam nadzieję, że lęku wysokości nie masz a hamulce sprawdzone ;) Powiem tak: jak na tej drodze jest 13% to się wydaje, że jest płasko.

 

Koniecznie półwysep Anaga, drogą TF-13. Na końcu możesz zjechać TF-12 do San Andreas i podjechać na słynną plażę Playa de las Teresitas wrócić dołem na stolicę (duży ruch!), i/lub zjechać na północ na Taganane i Almacige.

 

Poza tym gdzie nie pojedziesz, tam znajdziesz coś fajnego. Z nawigowaniem czasem trudno, szczególnie przejazdem przez La Lagunę trzeba sporo uważać, czasem dopytywać ludzi, bo znaków deficyt.

 

No i ekpresówki są dostępne dla kolarzy, szczególnie warto nią jechać od Puerto de la Cruz na La Lagunę. Inaczej jadąc starą drogą napotyka sie strome zjazdy i podjazdy = minimum pół godziny w plecy.

 

Teren bardzo trudny. Alpy przy nim to łatwizna.


  • Maciej z NT lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#6 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 25 październik 2016 - 19:14

A gdzie będziesz miał bazę?


bede w hotelu vulcano w playa de los americas.

No i ekpresówki są dostępne dla kolarzy, szczególnie warto nią jechać od Puerto de la Cruz na La Lagunę. Inaczej jadąc starą drogą napotyka sie strome zjazdy i podjazdy = minimum pół godziny w plecy.
 
Teren bardzo trudny. Alpy przy nim to łatwizna.


czyli te wszystkie drogi oznaczeniem TF sa dostepne dla rowerzystów tak ?

czy masz moze swoje trasy gdzies na stravie bądz endomondo ?

dziekuje serdecznie za rozpiske postaram sie ustawic trasy zanim wyjade zeby pozniej nie tracic czasu


dzieki

#7 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 październik 2016 - 19:52

TF dostępne, tak. Nie wiem czy cała TF-1 jest dostępna, lepiej jej unikać, ale widywałem kolarzy. Ja nie próbowałem. Tylko TF-5 kiedyś regularnie kilka km robiłem, ale tam to pewno się nie zapędzisz bo będąc w Playa trochę daleko.

 

Rok temu kręciłem się tylko w obszarze Playa-Wulkan:

www.strava.com/activities/443656925

www.strava.com/activities/443656190

www.strava.com/activities/443659867


  • Maciej z NT lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#8 Maciej z NT

Maciej z NT
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 26 październik 2016 - 09:32

@astronom dzięki za info na temat wulkanu. Ja się wybieram od 28.01.2017 do 7.02.2017. Baza to Los Cristianos. Aparthotel HG Sur. Rowery wypożoczone na 8 dni w BikePoint. A propos pogody. Czy przełom stycznia/lutego wg Twoich doświadczeń będzie zimniejszy ?

Na różnych blogach czytałem o wjazdach na Teide i czasami można z plaży +25*C wyjechać a przy kolejce na górze na parkingu +2*C.

Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania tras, z pewnością na gwiazdkę Mikołaj  przyniesie Edga 820 to się nie zgubię. 



#9 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 26 październik 2016 - 10:29

Tak jest. W końcu to ponad 2000 m.



#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 październik 2016 - 10:35

O tej porze roku na 2300m, gdzie wjezdza sie rowerem bedziesz mial ok 4*C, max 8*C. Ale moze i byc jeszcze gorzej, jak po opadzie sniegu pozamykaja drogi. Od grudnia do lutego jest najzimniej.

Na dole, jak piszesz temperatura powyzej 20*C i troche chlodna woda ale nawet porownujac do temperatury Baltyku w sezonie letnim, to i tak prawie jak termy :)

Stroan polonacna, szczegolnie dolina Orotavy jest obfita w chmury. Zjazdy w strone polnocna (Orotava) i polnocno-wschodnia (La Laguna) czesto moga byc w duzej mierze w chmurach.

Czesto bywa tak, ze bedac na gorze, polnocna strona jest zabita chmurami, a na poludniu widzisz skapane w sloncu plaze i ocean.

 

Zdjecia zrobione na wysokosci ok 2000m na TF24. Pierwsze, chmury podchodzace z doliny Orotavy, drugie, widok w strone pld-wsch.

 

30459642682_4a47bc807c_c.jpg

29944847364_0a2f821290_c.jpg

 

 

Polnocna strona wyspy jest obfita w tubylczy tryb zycia, w odroznieniu do poludnia, gdzie dominuja turysty.

 

Ogolnie, do rowerowani, ciezkie miejsce, chyba ze sie bardzo lubi dymac non stop pod gore :)


  • astronom i Maciej z NT lubią to

#11 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 26 październik 2016 - 11:06

@astronom dzięki za info na temat wulkanu. Ja się wybieram od 28.01.2017 do 7.02.2017. Baza to Los Cristianos. Aparthotel HG Sur. Rowery wypożoczone na 8 dni w BikePoint. A propos pogody. Czy przełom stycznia/lutego wg Twoich doświadczeń będzie zimniejszy ?

Na różnych blogach czytałem o wjazdach na Teide i czasami można z plaży +25*C wyjechać a przy kolejce na górze na parkingu +2*C.

Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania tras, z pewnością na gwiazdkę Mikołaj  przyniesie Edga 820 to się nie zgubię. 

 

Jak jest Słońce, to nawet i w grudniu-styczniu na wulkanie temperatura może przekraczać 16 C w cieniu. Ponieważ jest wtedy suche powietrze, jest OK (nawet jak w cieniu temperatura oscyluje około 10 C).  Ale ocieplacz i wiatrochrony są praktycznie nieuniknione, bo lubi wiać. Czasem mocno. Zwykle 2-4 dni w tygodniu są ciepłe zimą na przyjemną jazdę w starym kraterze. Temperatury w okolicach zera w słoneczne dni zwykle trafiają się na samym szczycie wulkanu, na który wjeżdża się kolejką.

Jak byłem rok temu końcem listopada to akurat nastąpiło ochłodzenie, ale i tak byłem rowerem w starym kraterze coś ze 4x (przez 7 dni kiedy miałem pożyczony rower), ale w środku tylko 2x bo był zaciągnięty chmurami od północnej strony. Wiem że potem w grudniu i styczniu było znacznie cieplej, pod 16-20 C w cieniu. Tak że "Macieju z NT" nie martw się o pogodę, zawsze jest, raz lepsza raz gorsza. To strefa podzwrotnikowa więc aż nie tak bardzo zależy od kierunku napływu masy powietrza.

Polecam strone obserwatorium na Teide, tam są stacje meteo "do wyboru-do koloru", kamerki, itp.:http://www.iac.es/en...3&op2=7&lang=en

Jak wilgotność jest bliska 100%, nawet nie ma co myśleć o wyjeździe na szczyt, jak dziś na przykład: http://www.iac.es/weather/otdata/

Ale i to nie jest do końca prawdziwe, bo nieraz obserwatorium leżące we wschodniej części krateru jest kompletnie zachmurzone, a zachodnia część "topi się" od ciepłego słońca.


  • Maciej z NT lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#12 Maciej z NT

Maciej z NT
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:26

@astronom, @1415chris dzięki fajne zdjęcia, znaczy jako ciepłolubny muszę się przygotować. Rok temu w tym samym okresie byłem na Gran Canari w Puerto Rico i pogoda była tamtejszych górkach była super.  Ale fakt górki maluśkie do Teneryfy.

Jak skończę 8 dniowy plan poproszę o recenzje ;-)



#13 reacto

reacto
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:32

Byłem w połowie grudnia rok temu i nad morzem w Playa la arena było 22 stopnie, chmury na wysokości 1500m i już było 7-8 stopni a na 2100 m ponad chmurami 21 na plusie, także trzeba całować wyjeżdżać tam przy niskich chmurach, widoki bajka.
Oczywiście wąwóz masca to pozycja obowiązkowa, najlepiej z obu stron. Rowery z Bike point Tenerife, spec tarmac sl4 na tydzień za 125 euro.


Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka



#14 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 28 październik 2016 - 17:04

A chciałem spytać, jak cenowo wychodzi taki wypad w grudniu, powiedzmy na 5-6 dni?



#15 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 28 październik 2016 - 17:14

siema ja nie wiem jak z polski bo lece z norwegii, moze koledzy sie wypowiedza co juz byli

#16 sempik

sempik
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 28 październik 2016 - 19:50

A chciałem spytać, jak cenowo wychodzi taki wypad w grudniu, powiedzmy na 5-6 dni?

Zależy skąd i w ile osób lecisz. Wypad solo- wylot/powrót z Warszawy to 600-800 pln. Hotel, bez wyżywienia na tydzień za 200 EUR już znajdziesz. Tam są aneksy kuchenne w prawie każdym hotelu... scyscaner/booking



#17 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 29 październik 2016 - 15:22

Dzięki za info. Muszę rozważyć wyjazd. A jeszcze mam pytanie, ile mniej więcej kosztował was przewóz rowerów samolotem? Czy lepiej na miejscu coś wypożyczyć?



#18 reacto

reacto
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 29 październik 2016 - 16:14

Wystarczy dobrze poszukać, w grudniu na tydzień przelot z KTW + hotel + śniadanie = 1000-1100 zł od osoby przy dwóch podróżnych.
Do tego wypożyczenie roweru to minimum 80 euro za 6 treningów (rower na 105, alu dobrej klasy).
Pizza na kolacje i można spokojnie w 2 tys się zamknąć za osobę.



Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka



#19 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 październik 2016 - 20:33

no jakbyś się zdecydował to by było elegancko :)

#20 siwyo2

siwyo2
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 15:41

Panowie a jaką wypozyczalnie samochodow proponujecie ? moze macie cos juz wyprobowane ?



Dodaj odpowiedź