Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test Długodystansowy Shimano Dura Ace 9000 Linka

Dura Ace

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 29 październik 2016 - 21:11

Zamieściłem na  stronie Road-Racing.pl własny, autorski test grupy Shimano Dura Ace 9000. Jeżeli ciekawi was opinia po 13000 kilometrów, zachęcam do zerknięcia na naszą stronę http://road-racing.p...o-dura-ace-9000. Zamieściłem  w nim odniesienia i porównania do innych grup. Dla zabawy zestawiłem set misz masz z grup 5800 6800 i 9000. Polecam jak macie inne zdanie lub swoje doświadczenia chętnie się  z nimi zapoznam.Nie jest to przesłodzony, lukierkowy opis jakich wiele  w necie co dobre to chwale, co niedobre opisuję.


  • puchaty i Robert74 lubią to

#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 październik 2016 - 21:36

Doszedłem do połowy artykułu. Liczba literówek, interpunkcja i momentami bardzo słaby styl odrzuciły mnie od tego, być może, wartościowego testu. Jeśli piszesz po polsku to zadbaj o czcionkę z natywnymi polskimi znakami, bo to co jest teraz wygląda strasznie kiedy polskie znaki są 2x większe od innych. A wystarczyło przeczytać swój tekst na stronie i na pewno byś zauważył te mankamenty przed pokazaniem go szerszej publiczności.


  • Helium lubi to

#3 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2016 - 21:50

Przepraszam, ale kiedyś interweniować muszę;-) Rozróżniajmy "ciężko" od (najczęściej) właściwego "trudno". Jeżeli nie potrafimy podać tej "ciężkości" w kg, to raczej piszmy/używajmy "trudno". Konsekwentnie "lekko" i "łatwo". Nie tylko ja będę wdzięczny;-)


  • Helium lubi to

#4 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 30 październik 2016 - 00:50

Masakra...



#5 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 październik 2016 - 06:11

@solid_crank dziękuje faktycznie tak jest lepiej, @sirkozi spróbuj dokończyć, zrobiłem korektę  ;-) Dla mnie to co wartościowe  w testach to brak zachwytu bezkrytycznego nad produktem. Obiektywne spojrzenie na temat. Uczciwie zwróciłem uwagę na rzeczy, które trudno znaleźć w polskim necie. Problemy  z klamkami o symbolu 9000 i pierwszą edycją kaset nie są opisywane masowo. Taki to mój nieporadny wkład  w temat Dla mnie osobiście, czytane mdłych i słodkich teścików na 10 linijek  w których wszystko jest wow, to dopiero strata czasu. 



#6 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 październik 2016 - 06:27

a ja przeczytałem! :P



#7 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 październik 2016 - 07:43

Przepraszam, ale kiedyś interweniować muszę ;-) Rozróżniajmy "ciężko" od (najczęściej) właściwego "trudno". Jeżeli nie potrafimy podać tej "ciężkości" w kg, to raczej piszmy/używajmy "trudno". Konsekwentnie "lekko" i "łatwo". Nie tylko ja będę wdzięczny;-)

Nie jestem gimnazjalistą,  z szkoły po reformach ;-). Wytłumacz mi proszę, niepoprawność sformułowania "ciężki wysiłek".Naprawdę wolałbyś "trudny wysiłek"? Polski język jest elastyczny jeśli chodzi o szyk  w zdaniu. Podobnie jest w przypadku  semantyki....



#8 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 październik 2016 - 07:45

a ja przeczytałem! :P

Dziękuję! Mam nadzieje, że nie była to męczarnia;-)) 


  • mess lubi to

#9 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 30 październik 2016 - 08:48

Przeczytałem całość. Bardzo fajnie, że zaczynasz pisać testy. Ja nie zwracam uwagi na takie szczegóły jak "ciężko" i "trudno" jak kolega wyżej, chyba nigdy nie miał styczności z np. j.ang, gdzie zwrotów tłumaczonych niedosłownie jest od kociej miłości.

 

Przydałby się test jakiejś nowej grupy, np. Dura Ace 9100. W tekście nie ma nic "odkrywczego", właściwie wszystko już wiadomo.

Chętnie przeczytałbym test "niesponsorowany" właśnie DA 9100, Campay Chorus11.

 

Dodatkowo cytat: "Jeżeli już, to sa to prestiżowe Włoskie marki lub np. Canyon.".

Canyon to niemiecka marka.



#10 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 październik 2016 - 10:20

Przeczytałem całość. Bardzo fajnie, że zaczynasz pisać testy. Ja nie zwracam uwagi na takie szczegóły jak "ciężko" i "trudno" jak kolega wyżej, chyba nigdy nie miał styczności z np. j.ang, gdzie zwrotów tłumaczonych niedosłownie jest od kociej miłości.

 

Przydałby się test jakiejś nowej grupy, np. Dura Ace 9100. W tekście nie ma nic "odkrywczego", właściwie wszystko już wiadomo.

Chętnie przeczytałbym test "niesponsorowany" właśnie DA 9100, Campay Chorus11.

 

Dodatkowo cytat: "Jeżeli już, to sa to prestiżowe Włoskie marki lub np. Canyon.".

Canyon to niemiecka marka.

Dziękuję Dure, za fajne podejście.  Miałem nawet szosę Canyona i wiem gdzie go złożyli ;-), dlatego jest lub;-).. Sporo ludzi kupi jeszcze Dura Ace 9000  z drugiej ręki. Poniższe informacje:powinny być cenne. Informacje o usterkach, znalazłem oczywiście na anglojęzycznych forach, u nas cisza...Nie zmieniło to faktu, że klamkę musiałem kupić nową. Kable wywaliłem i założyłem Jagwire.  Kaseta- można przywyknąć

  • Omijać kruszące się kable Shimano. Jagwire rozwiązał to  w genialny sposób...
  • Z daleka od klamek 9000, jeśli, już to tylko 9001
  • Nie kupować pierwszego wypustu kasety. DA 9000

Nie znalazłem nigdzie  w polskim necie informacji o dwóch typach klamek w Dura Ace 9000, choć sklepy wyraźnie piszą co sprzedają i to mi się akurat podoba.. Nic nie widziałem również o poprawieniu kasety.

 

Campa Chorus to była moja alternatywa dla DA 9000 i dalej jest;-) Wspaniała grupa. Choć  dla mnie ideałem była ta sprzed rewolucji  z korbą, a z już poprawiona tylną przerzutką.. Musiałbym dłużej pojeździć na klamkach Campy,żeby się przesiąść. Tak jak pisałem, dla mnie  w szosie ważne są skuteczne hamulce konstrukcja Shimano na razie ma małą przewagę nad Campą i dużą nad Sramem

 

BTW mój kolega ponad 50 letni stary kolarz uważa, że odpowiednikiem Dura Ace  w ofercie Campagnolo jest właśnie Chorus ;-) Cenowo na pewno;-)



#11 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 30 październik 2016 - 14:47

O pękających kasetach pisałem ponad rok temu ;) https://masterbikepl...itmano-da-9000/


  • Helium lubi to

#12 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 październik 2016 - 16:55

O pękających kasetach pisałem ponad rok temu ;) https://masterbikepl...itmano-da-9000/

A to nie dotarłem, szacunek;-) Czyli na końcu kaseta może jeszcze pęknąć, nieźle...BTW fajny, konkretny, blog dodałem do ulubionych;-)



#13 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 30 październik 2016 - 19:05

Dużo konkretów, własnych doświadczeń - praktyka. Tak trzymaj!


  • Helium lubi to

#14 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 31 październik 2016 - 08:31

13tys to w sumie zaden przebieg:)zobaczymy jak po 30-40tys bedzie dzialac. 


  • Helium lubi to

#15 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 31 październik 2016 - 18:20

@kr1s1983 też jestem ciekawy działania po takim przebiegu, Przy regularnym serwisie napędu tj dbaniu o łańcuch, stan pancerzy i linek, to pewnie dalej będzie dobrze hulać. Obawiam się tylko o kondycję lewej manetki, tej która mi została  z serii 9000, pewnie padnie za kilka, kilkanaście tys km. 

 

Co do tego czy to dużo, to zależy dla którego producenta. Widziałem przerzutki Sram Force 10 sp, które po 16 kkm łapały luzy. Widzę też, po nieznanym mi przebiegu, stare przerzutki Campagnolo  z lat '70 które nadal wyglądają i działają ok. Ale do tej jakości, powrotu już nie ma.Producenci by zbankrutowali, przy takim podejściu w naszych czasach.

 

@Coriner Dziękuję!



#16 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2016 - 21:54

Może nie doczytałem: ile miesięcy zajęło Ci przejechanie tych 13 tysięcy km?



#17 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 08:49

15 miesięcy jeżdżenia. Dwa sezony   w których  w sumie przejechałem parę tysięcy kilometrów więcej, dokładnie 17300 . Taki normalny, amatorski przebieg. Pozostałe kilometry na MTB. 



#18 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 marzec 2017 - 18:28

Helium, fajny test z wartościowymi uwagami i wnioskami. Dzięki. 

 

Mam pytanie. Czy w przypadku wybrania przełożenia: przód - blat, tył - największa koronka i koronka niżej, łańcuch ociera o przednią przerzutkę? A jak wygląda sytuacja z kombinacją: blat - trzecią koronką od góry z tyłu?  Ociera, czy incydentalnie można korzystać?

 



#19 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 21 marzec 2017 - 20:48

Ocierać nie powinno, masz funkcję trymowania w manetce, aczkolwiek w dużym stopniu zależy to od ramy, im krótsze tylne widełki (i np dodatkowo hamulce tarczowe) tym problem może się potęgować.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dura Ace