Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Na Dłuższe Wycieczki (Do 2500 Zł)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 11:16

Witam,

 

Na rowerze jeżdżę w miarę regularnie od ładnych paru lat. Na początku był góral, teraz jest crossowy ale chyba dojrzałem do zakupu drugiego roweru, bardziej wyspecjalizowanego i myślę o jakiejś prostej szosówce.

Chciałbym aby się nadał przede wszystkim do dłuższych wycieczek w okoliach 200-300 km na raz, albo 500km na dwa dni. Do tego oczywiście jakieś krótkie 40-60 km treningowe wypady po południu. 

Robiłem tyle góralem, robię sobie takie wycieczki crossem więc sprawa jest mi znana i znam ten ból.

Cross zresztą zostanie do dojazdów do pracy i na wyprawy z sakwami.

Mój problem to nadgarstki wypalone od komputera i przy normalnej kierownicy z rogami da się to jakoś ogarnąć, ale sporo czasu spędzam trzymając kierownicę samymi palcami, aby odciążyć nadgarstki. 

Mam nadzieję, że baranek z wieloma możliwościami uchwytu coś tutaj pomoże.

Wzrost 180 cm, waga nieco ponad 90 ale idzie systematycznie w dół i pewnie do wiosny zgubię brzuch do końca ;)

Tyle tytułem wstępu, teraz do rzeczy. Szukam jakiejś niedrogiej szosówki do 2500, z geometrią pozwalającą na w jak najwygodniejszą jazdę na dłuższych dystansach. Nie wiem czy karbonowy widelec daje faktycznie dużą różnicę ale jak wspominałem mam problem z nadgarstkami i tego nie przeskoczę. 

Dodam, że kompletnie mnie nie interesuje ściganie. Lubię jeździć sam i bez wielkiego gonienia, ale jednak liczę, że na szosówce będzie się jednak nieco szybciej jechało. 

Myślałem nad Tribanem 520 i nawet się do niego przymierzałem w sklepie. Niby jest w porządku, ale był tylko na trenażerze więc ciężko coś więcej powiedzieć. 

Są jakieś alternatywy dla Tribana 520 z podobnej klasy osprzętem w tym przedziale cenowym?

A może nie warto tyle dawać na początek i zastanowić się na Tribanem 500 za 1500zł, pojeździć, nabrać doświadczenia na nowym typie roweru i wtedy się dopiero zdecydować na coś porządniejszego?

Na początek pedały i siodło i tak pójdą do wymiany więc nieistotne jest co będzie fabrycznie montowane.

 


#2 vector_zero_nine_zero

vector_zero_nine_zero
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 20:46

Może uda ci się znaleźć w tej cenie Focus Cayo model 2015 (szara rama). Ostatnio widziałem gdzieś wyprzedaż.

#3 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 listopad 2016 - 17:36

Baranek udostępnia "dodatkowe" pozycje tylko virtualnie: większość czasu i tak jedzie się "na manetkach". Jak nie jesteś odpowiednio rozciągnięty, to jazda w dolnym chwycie będzie bolesna, a nadgarstki w tej pozycji dostają bardzo mocno.

 

Jakiś czas temu bawiłem się "byczymi rogami", ta opcja jest dość ciekawa i warta rozważenia. Raczej nic nie kupisz "z półki", trzeba przerabiać.

Jak masz problemy z nadgarstkami, to raczej zacznij od lemondki.



#4 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 19:47

Może faktycznie lemondka byłaby jakimś rozwiązaniem?

Miałem kiedyś przez jakiś czas zapiętą w góralu i było fajnie. Teraz musiałbym wymienić kierownicę bo jest za gruba na środku, albo kupić inną lemondkę co może być łatwiejsze.

Cóż trzeba temat przemyśleć, bo w sumie to łatwiej byłoby mieć drugi komplet kół na cienkich oponach niż drugi rower...



#5 DingoBingo

DingoBingo
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:20

Ja kupiłem jakiś czas temu Rometa Huragan i jestem z niego zadowolony. To moje początki z szosówkami ale muszę przyznać, ze sprawdza sie nieźle . Zerknij sobie na http://www.rowerzysta.pl/ ja właśnie tu zamawiałem a na wiosnę planuję kupić coś nowego. Jakie szosówki do 4-4,5 tys polecacie?





Dodaj odpowiedź