Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcę Złożyć Szose, Czyli Jak Sie Do Tego Zabrać?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomatoslkt

tomatoslkt
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopad 2016 - 13:25

Witam :) To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich bardzo serdecznie ;) 

 

Ostatnio dorwałem okazję w internecie: kupiłem 2 pełne koła szosowe razem z kasetą za dość niską cenę. Chciałem je zamontować do swojej wiekowej Bianchi ale w sumie mija się to z celem gdyż w Bianchi mam wolnobieg z 6 przełożeniami a kasetę mam na 8 przełożeń. Na początku chciałem wymienić przerzutkę ale doszedłem do wniosku, że mija się to z celem bo razem z przerzutką będzie trzeba wymienić też i manetkę itp, co mogłoby w ostateczności przewyższyć cenę samego roweru....

 

Lecz wtedy przeszedł genialny pomysł, żeby złożyć sobie nowy rower, który przy okazji będzie bardziej nowoczesny ;) a przy okazji Bianchi zostanie w oryginalnym stanie ;)

 

Tutaj pytanko: czy pomożecie złożyć mi ten rower? na pewno będzie pełno pytań i niewiadomych a wierzę, że wspólnymi siłami rozłożymy te pytania na łopatki ;)



#2 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 listopad 2016 - 14:03

Pomożemy. Teraz kup jakąś fajną ramę, najlepiej z widelcem.



#3 tomatoslkt

tomatoslkt
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopad 2016 - 17:04

jako, że nie dysponuję wielką ilością gotówki raczej patrzę na cene ;) na razie mój wzrok przykuła taka oferta:

http://republic.pl/p...-i-Sterami.html

 

nie wiem czy to problem tymczasowy czy tak często bywa ale ciężko mi się szuka w internecie sensownych ofert rowerowych ram, czy tzw framset'ów... to była jedyna oferta warta uwagi ;) były albo przestarzałe zespoły albo w cholercie drogie...



#4 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 03 listopad 2016 - 17:22

jako, że nie dysponuję wielką ilością gotówki raczej patrzę na cene ;) na razie mój wzrok przykuła taka oferta:

http://republic.pl/p...-i-Sterami.html

 

nie wiem czy to problem tymczasowy czy tak często bywa ale ciężko mi się szuka w internecie sensownych ofert rowerowych ram, czy tzw framset'ów... to była jedyna oferta warta uwagi ;) były albo przestarzałe zespoły albo w cholercie drogie...

To jeden z tych powodów, dla których nie jest opłacalne składanie. Brakuje sensownych framsetów na rynku.



#5 tomatoslkt

tomatoslkt
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopad 2016 - 17:27

może się nie opłaca ale wydaję mi się, że to fajna zabawa ;) i fajny cel w życiu ;) poza tym lubię pogrzebać sobie rowerach ;)



#6 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 20:53

Kupiłeś pełne koła,czyli dyski?

#7 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 listopad 2016 - 21:06

Powinieneś określić budżet oraz przedział czasowy, w którym projekt ma powstać. Dobrze by było również wiedzieć jaki rozmiar roweru jest Ci potrzebny. Mając określoną kasę i czas można szukać okazji na używane komponenty.

Napisz ile pieniędzy możesz przeznaczyć na rower.



#8 tomatoslkt

tomatoslkt
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopad 2016 - 21:35

roweras88

miałem bardziej na myśli pełne zestawy (ośki, piasty, obrecze, opony)

 

puchaty

budżet w tym momencie jest w sumie znikomy ale nie śpieszy mi się z tym projektem. Końcowy budżet chciałbym, żeby się zamknął w okoklicy 2tys. Dlatego też bardziej proponuję kupno w jakiś sklepach, niż szybkie okazje na różnych portalach ( chociaż wiem, że czasem zdarzają się tam perełki). Jestem dość wysoki (186cm), wspomniana przeze mnie szosa Bianchi ma rurę podsiodłowa długości 60 cm ale nowa zabawka może być mniejsza o 2-4 cm.



#9 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 listopad 2016 - 07:41

Witam :) To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich bardzo serdecznie ;)

.....

Tutaj pytanko: czy pomożecie złożyć mi ten rower? na pewno będzie pełno pytań i niewiadomych a wierzę, że wspólnymi siłami rozłożymy te pytania na łopatki ;)

Witamy na forum.

 

A co do składania roweru na 8s, to daj sobie spokój. Dołożysz finansowo do całego przedsięwzięcia i nie wiadomo co z tego wyjdzie.
Szukaj raczej gotowego (całego) roweru na wyprzedażach. Same klamkomanetki do 8s Shimano Claris to wydatek min. 300zł, a gdzie reszta. Korby pewnie około 200zł. A grupa i tak jest słaba.

W takie brewerie może się bawić serwisant, który ma pudło starych części i nie wie co z nimi zrobić.

Mnie osobiście nie chciałoby się w to bawić. No chyba, że miałbym jakąś super węglową ramę za free.



#10 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 listopad 2016 - 08:07

Przy 2.000 to rzeczywiście trochę szkoda sensu składać samemu, chociaż rozumiem to pragnienie, by podłubać - sam również to lubię.

Lepiej poszukać jakiejś używki. Zawsze możesz ją potem rozłożyć, przesmarować i/lub wymienić co tam zużyte i złożyć.



#11 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 04 listopad 2016 - 14:44

Na 8 s to szedł bym w retro z manetkami na ramie. Jak przeczeszesz ebaya to będzie się dało wszystko poskładać do kupy. Albo poluj na 8s klamki z wyższych grup, ale starsze. Chociaż diabli wiedzą czy to nie wyjdzie drożej niż Clarisy. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#12 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 listopad 2016 - 06:02

Na 8 s to szedł bym w retro z manetkami na ramie... 

Ma to sens, ale może się okazać, że mamy ramę z 1990 roku :). O gwarancji oczywiście zapominamy.

Czy nie lepszym rozwiązaniem jest szukać czegoś w tym stylu:

http://skleprowerowy...&product_id=767- nowy z gwarancją tylko większą ramą

albo przyzwoitej używki: https://www.olx.pl/o...html#290925baa2tylko nie wiem jaki to rozmiar





Dodaj odpowiedź