Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo 10 Vs 11


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 10:34

Witam, 

 

Przymierzam się do kompletowania osprzętu do nowego roweru, chciałbym tam włożyć wreszcie coś Euro-Pro ;) Moje rozterki dotyczą czy warto składać rower na osprzęcie 11 rzędowym czy 10 rzędowym, w internecie opinie są podzielone na temat napędu 11 rzędowego przedewszystkim ze względu na trwałość? Jaka jest wasza opinia? 

Przymierzam się do składania osprzetu z drugiej ręki i myslałem nad takim zestawem

 

Klamki: chorus/record

PT: chorus

PP: tutaj co sie trafi w dobrej cenie

hamulce: j/w

Korba: Chorus albo Rotor 3d lub Comp One over torque 

Łancuch: record

kaseta: miche primato



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 05 listopad 2016 - 16:06

No to jak na moje złożył bym jedenastkę z takiego osprzętu. Jedyną przeszkodą w dalszym użytkowaniu mogą być ceny kaset 11rz Campy, ale do jedenastki pasują znacznie tańsze kasety Shimano więc można spoko mieć zamiennik. W dziesiątce jesteś uwiązany do kaset Campy, ale tu s kolei cena jest 3x niższa. Pojawia się za to inny problem jeśli chodziło by o niskie grupy (Veloce do Potenzy), a mianowicie fatalnej jakości klamkomanetki Power Shift. No ale ty wybierasz manetki Chorus+ więc problem rozwiązany.


  • Tytanowy_Andrzej lubi to

#3 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 10:07

dzięki za odpowiedź, jeżeli kaseta shimano pasuje to super zawsze to jakoś ograniczy koszty. A co sądzisz o korbie potenzy?



#4 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 listopad 2016 - 13:18

Nic nie sądzę, nie mam jej, dla mnie korba jak każda inna Campy. Potenza ma jednak przewagę, o ile pamiętam nie potrzebuje już spec ściągacza do zdejmowania tak jak inne z tą długą osią, a to już bardzo ułatwi ci życie. Zresztą ten ich system dzielonej osi też jest genialny w swej prostocie obsługi.



#5 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 listopad 2016 - 09:42

Raczej nie szedł bym w potenzę, to nadal power-torque. niby ma bolt do ściagania, ale z power torque problem w połowie przypadków polega właśnie na tym, że sama się luzuje. Mam 2x10 chorusa i bardzo sobie chwalę, ale jeżeli jest kasa to szedłbym w 2x11, kaseta 11-28, korba 52/36. Zależy jeszcze jaki ramen, mi bardziej pasował klasyczny kształt klamek do koncepcji (i do portfela :D ).



#6 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 listopad 2016 - 23:03

Ale może właśnie dla tego zmienili na tego bolta?



#7 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 07:08

To ja już nie wiem panowie. Chciałbym korbę 52/36 ale Chorus to jakies ekstremalne pieniądze. uzywki sa tylko 52/39 ci w sumie nawet by mi pasowało bo bym jeździł na dwie kasety jak zawsze ewentualnie czy korba Srama do tego osprzętu to będzie duże Faux pas?



#8 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 listopad 2016 - 08:25

Ale czego nie wiesz? Jeśli faktycznie PT ma taką dolegliwość, to kup UT na dwie pół osie.
Sram + Campa, eee, jakoś tak nie baradzo :)

#9 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 09:10

no to zostaje szukać używanego chorusa/recorda w dobrej cenie :)





Dodaj odpowiedź