Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Poprawnym Zalozeniem Opony


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 listopad 2016 - 18:47

witam

myslalem ze nic mnie juz nie zaskoczy jesli chodzi o zalozenie opon. Kupilem kolka karbonowe niby z obreczami Flyxii na opone i mam problem by poprawnie opona siadla na niej,jak z jednej strony jest ok to z drugiej siada za gleboko i opona bije.Juz mecze sie z roznymi oponami i na kazdej to samo.Spotkaliscie sie z czyms takim?dzieki z gory za pomoc



#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 listopad 2016 - 19:12

Smarowanie rantów opon było?  pozdr



#3 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 listopad 2016 - 19:31

hmm nie a czym to smarowac?



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2016 - 19:43

Zwykła woda z mydłem powinna wystarczyć.

 

Możesz też podpompować oponę do 3-4 barów i w tym stanie nią "popracować" na krawędzi obręczy - bardzo często to pomaga oponie "wskoczyć" na swoje miejsce.

 

 

A tak w ogóle, to proponowałbym założyć oponę 2-3 razy od zera (tzn. zdjąć i założyć od nowa) i sprawdzić, czy bicie pojawia się w tym samym miejscu (opony albo obręczy), czy losowo. To bardzo dużo powie o przyczynie problemu.

 


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 listopad 2016 - 19:47

tak probowalem wlasnie od zera kilka razy problem pojawial sie zazwyczaj po przeciwnej stronie od wentyla,pracowalem na napompowanej do 3 barow oponie i przesunelem to wglebienie w inna strone i tak w kółko...

dzieje sie to na roznych oponach juz ze 4 testowalem,wogole mega ciezko kazda zalozyc musze meczyc sie 2 łyzkami



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2016 - 19:50

A może spróbowałbyś zmierzyć średnicę tej obręczy w porównaniu do innego modelu? Kto wie, czy ta obręcz nie jest po prostu za duża  :shock: 


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 listopad 2016 - 21:22

to te kółka http://allegro.pl/ko...6576968831.html



#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 listopad 2016 - 23:11

Załóż kółko bez opony i zobacz czy nie ma bicia góra -dół. Zauważysz to nawet w prosty sposób jak nie masz centrownicy, Klocek hamulcowy jak najbliżej felgi, kręcisz kółkiem powoli i zobaczysz czy tu nie ma problemu. Poza tym masz na kółka gwarancję. Do smarowania gęsty płyn do mycia naczyń.  pozdr



#9 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 listopad 2016 - 21:14

Smarowanie płynem nie zaszkodzi, ale .... jak przy niskim ciśnieniu opona się nie ułożyła mimo pracy nad rantami (uciskanie, odciąganie od obręczy itp.) to napompuj do ciśnienia maksymalnego. 

 

Właśnie zakładałem nowe opony do przełajówki i zazwyczaj pompuję do momentu, aż dętka tylko wypełni oponę. Już wtedy można stwierdzić, czy siedzi równo, ale tym razem się załamałem  - w pewnym miejscu na obwodzie zrobił się dół na oponie, dosłownie jakby "wpadła" do wnętrza obręczy. Żadne ugniatanie, wpychanie po stronie przeciwnej nie pomagało. Pomyślałem, że najbardziej równomierny nacisk da mi tylko i wyłącznie duże ciśnienie wewnątrz. Jak to nie pomoże, to oponę trzeba będzie reklamować. Napompowałem do 5 Bar (czyli do max dla tej opony) i nic nie trzeba było poprawiać - siedzi idealnie.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopad 2016 - 21:19

Też myślałem o tej poradzie, ale pamiętajmy, że mówimy o chińskim kole karbonowym.

 

Ja bym nie ryzykował.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 listopad 2016 - 21:30

Myślę, że jakiś zapas wytrzymałości mają, że podane ciśnienie maksymalne dla opony wytrzymają.

 

Nie wytrzymają ?   :(


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopad 2016 - 21:31

Tego nie wiem, dlatego nie polecam tego rozwiązania - tym bardziej, jeżeli najwidoczniej coś jest z nimi nie tak ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 listopad 2016 - 22:27

Ryzyk, fizyk...

Kto nie ryzykuje, ten .... nie wygrywa ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 11 listopad 2016 - 22:32

chwilowo odeslalem kola do sprzedawcy,mam nadzieje ze przyjmie reklamacje.Ostatecznie w serwisie mi te opony zalozyli ale trwalo to 30min ,no ja Cie nie moge tak czesciej to robic...



#15 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 13 listopad 2016 - 10:49

Daj znać, jakby się okazało, że to koła miały jakąś wadę - tak dla potomnych.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#16 Drake29a

Drake29a
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 12:30

chwilowo odeslalem kola do sprzedawcy,mam nadzieje ze przyjmie reklamacje.Ostatecznie w serwisie mi te opony zalozyli ale trwalo to 30min ,no ja Cie nie moge tak czesciej to robic...

 

Koła się właśnie pojawiły w grupie "Kolarstwo Handel :)" na fb: 7 min

 

 

PS: Na moje pytanie o to czy to te same koła sprzedający usunął post.

 

PS2: https://www.facebook...152164678206374podobne koła ponownie pojawiły się na grupie, tym razem inne zdjęcia.


  • mikroos i mareksabik lubią to

#17 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 17:02

Koła się właśnie pojawiły w grupie "Kolarstwo Handel :)" na fb: 7 min

 

 

PS: Na moje pytanie o to czy to te same koła sprzedający usunął post.

 

PS2: https://www.facebook...152164678206374podobne koła ponownie pojawiły się na grupie, tym razem inne zdjęcia.

 

Niezła polityka sprzedawcy :D. Klient odsyła reklamacje to produkt na grupę sprzedażową na FB. Ja m.in. dla tego nawet nie patrzę na oferty sprzedaży części no-name z Chin. Cchociaż dla niektórych Flyxii to nie no-name, ale jak widać to też z grubsza ten sam badziew.



#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 listopad 2016 - 17:08

Pamiętajmy, że to wg deklaracji sprzedawcy Flyxii, a nie po prostu Flyxii ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 10:16

Pamiętajmy, że to wg deklaracji sprzedawcy Flyxii, a nie po prostu Flyxii ;)

 

Racja :) Czyli kupując no-name w Polsce trzeba jeszcze bardziej uważać, niż kupując no-name z Chin :D:D



#20 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 18 listopad 2016 - 14:57

tez nie wierze ze to było flyxii,mi to wyglada na taka obrecz za 120$ z alli a i tam epwnie trafi sie cos dobrego.Generalnie dopiero postraszenie goscia policja i allegro pozwolilo na odzyskanie kasy...





Dodaj odpowiedź