Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waga Startowa Szybki Start - Eksperyment


90 odpowiedzi w tym temacie

#81 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:38

Update z mojej strony:

Po tygodniu regeneracyjnym i świętach waga podskoczyła o jakieś 0,5kg, ale i ustabilizowała się: 70 kg, zrobiłem sprawdzające 20min na trenażerze, wynik przeszedł moje oczekiwania : 340W, więc już prawie 5 W/kg :) Nie robiłem typowego testu 5'+20' bo ta piątka na trenażerze "na kwadratowo" to jest dla mnie masakra a mam już na tyle doświadczenia, że jak odejmę te 7-8% to będzie to realna wartość FTP . W planie dalsze tłuczenie SST:)


  • Koniunl lubi to

#82 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:44

No naprawdę niezły wynik, szczególnie w Styczniu! U mnie też po świętach 0,5 kg w górę ale jak na mnie to wręcz niewiarygodny sukces - 10 dni w Polsce, uratowały mnie chyba antybiotyki :)

 

Liczę na podobny wynik co Ty, ale pod koniec Marca - zarówno waga jak i FTP.

 

Od jutra zabieram się za nowy cykl treningowy, właśnie rozpisuję plan. Dieta z Quick Start zdała egzamin, teraz pora dorzucić nieco węglowodanów i przestać obcinać kalorie - z doświadczenia wiem, że od stycznia do marca tracę zazwyczaj ok kg miesięcznie, więc na początku kwietnia liczę właśnie na 70 kg i 330-340W z 20 minut.


  • celar lubi to

#83 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:00

Wygląda to spoko,biorąc pod uwagę, że praktycznie osiągnąłem już poziom szczytu z 2016, a W/kg nawet lepiej. Teraz dietę też troszkę zluzuję by tylko utrzymać wagę i dodam trochę siłowni. Do końca lutego na pewno będę pracował nad FTP potem może zacznę dorzucać 5 strefę i robił dłuższe jazdy jak temperatura pozwoli.



#84 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:32

Update z mojej strony:

Po tygodniu regeneracyjnym i świętach waga podskoczyła o jakieś 0,5kg, ale i ustabilizowała się: 70 kg, zrobiłem sprawdzające 20min na trenażerze, wynik przeszedł moje oczekiwania : 340W, więc już prawie 5 W/kg :) Nie robiłem typowego testu 5'+20' bo ta piątka na trenażerze "na kwadratowo" to jest dla mnie masakra a mam już na tyle doświadczenia, że jak odejmę te 7-8% to będzie to realna wartość FTP . W planie dalsze tłuczenie SST:)

Z ciekawości dopytam - bo napisałeś o teście 5'+20'. Z reguły słyszy się o 30-minutowym (10+ moc z ostatnich 20 minut). Czym to się różni?

340W to Twój wynik z 20min i odejmujesz od tego 7-8%?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#85 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 03 styczeń 2017 - 09:55

Coggan opisuje protokół testowy, w którym robi się 5 min w trupa, potem 10 minut w 1 strefie i dopiero test zasadniczy 20 min. Ta piątka ma na celu wypalić zapas anaerobowy i wstępnie zmęczyć włókna szybkokurczliwe. Potem od mocy średniej z 20 min odejmujesz 5% i masz FTP. W moim przypadku to działa, ale w warunkach drogowych. Na trenażerze przez brak bezwładności ta 5 jest za ciężka i mi się nie chce jej robić. A ostatnio to nawet na drodze wolę zrobić po prostu 60min niż tą 5 :P

 

Tak 340 W z 20min. Z doświadczenia wiem, że moje FTP to jakieś 92-93% CP20, dla kogoś innego będzie to wyglądać pewnie inaczej. Jestem typem raczej wolnokurczliwym, mam bardzo kiepski sprint.



#86 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:41

Samo FTP to nie wszystko. Liczy się też wytrzymałość. To, że przez godzinę dasz radę jechać z czołówką nie oznacza, że później nie odpadniesz. I Michał Bogdziewicz na pewno nie miał wtedy FTP 301W. Ściągałem się z nim zarówno na ustawkach jak i wyścigach czy KOMach na stravie i wiem, że bliżej prawdy jest coś pomiędzy 330-340W. Czołówka to pieklenie mocni zawodnicy. Wspominany Michał Bogdziewicz na wyścigu Cyklo Sopot na podjeździe wygenerował przez 1 minutę ponad 700W... W TrainingPeaks na wykresie Power Profile było to o ile pamiętam World Class. Tak więc samo FTP to tylko część sukcesu. Potrzebne są mocne wyniki na 5 minut a nawet 1 minutę bo takich podjazdów na TTR też jest sporo i im częściej przekroczysz swój limit tym bliżej jesteś odpadnięcia od czołówki. Tak przynajmniej mi się wydaje :)

ps. super FTP i super waga!


  • Koniunl lubi to

#87 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 25 styczeń 2017 - 07:37

Szczególnie w polskich warunkach samo FTP nie wystarczy (za małe góry). Aczkolwiek mając wysokie FTP byłem w stanie jeździć z czołówką pomimo relatywnie słabych mocy 1-5 min. Po prostu przy wysokim FTP szybciej się regenerujesz gdy tempo wyścigu spada. Jak ścigam się MTB to wiem, że jak jest długi podjazd (bo w terenie akurat takich nie brakuje) to wypracuję sobie pozycję, przy krótkich hopach już nie koniecznie:) 



#88 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:02

I jak poszło na Tatra Road Race? Była pierwsza grupa?



#89 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:53

Nie jechałem TRR bo miałem złamaną rękę ;( ale na Nowy Targ Road Challenge byłem 10 open.  

 

Trochę czasu minęło, więc mam parę spostrzeżeń:  w przypadku masy mniej nie zawsze oznacza lepiej, po odpoczynku wynikającym z kontuzji przytyłem 2 kg (70,5 kg obecnie) i po 3 tygodniach treningów godzinny test FTP 322W i czuję, że nie dałem z siebie wszystkiego.

 

Po drugie regeneracja znacznie się poprawiła, przedtem po ciężkim wyścigu przez 4 dni miałem beton, a teraz po jednym dniu już noga zaczyna kręcić. Nie wiem czy wynika to z tego, że przetrenowałem czy przez niską masę. Ale teraz jest spoko ;)



#90 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:04

Ale teraz jest spoko ;)

 

Gratuluje Krzysiek wyniku w Rzykach :)



#91 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:56

Dzięki, chociaż trochę skorzystałem na pechu rywali ;)





Dodaj odpowiedź