Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

300 odpowiedzi w tym temacie

#221 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 luty 2018 - 12:34

Dopiero po zrobieniu zapisu do fit i eksportu do strawy.
Trzeba najpierw przemielić i pozmieniać interfejs okna treningu, żeby dało się to gdzieś sensownie upchnąć.
Teraz nie bardzo jest gdzie i dlatego jest tylko w ustawieniach.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#222 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 luty 2019 - 09:20

1.Parametr W'bal w skrócie oznacza pojemność twojego fizycznego "akumulatora" lub inaczej twojej rezerwy mocy (podczas wysiłku beztlenowego) i pokazuje w jakim jest stanie podczas interwałów. Jeżeli wykraczasz podczas interwału poza swoje CP to poziom twojej energii szybko spada i potrzebujesz chwili przerwy aby organizm usunął produkty metabolizmu (czyli np kwas mlekowy).

Tu jest troszkę więcej teorii: http://markliversedg...timisation.html

W teorii dzięki temu parametrowi możesz lepiej ułożyć swoje własne interwały.

Ok, teorię znam i w GC na wykresach bardzo fajnie to wygląda. Niestety na PP regeneruję się w 1s nawet po najcięższym zestawie interwałów. Ustawiłem dane z GC czyli 29kJ i TAU 450. Podczas jazdy schodzi trochę, ale jakoś dziwnie, nieregularnie, a jak tylko odpuszczę mocy, to wracam do życia w sekundę. No nie wiem, na moje bez sensu to działa. Powinienem chyba widzieć powolniejszy spadek i powrót do zdrowia. O co kaman?

#223 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 luty 2019 - 11:43

Widzę że jest błąd w wersji sklepowej. Postaram się to poprawić do przyszłej niedzieli. Nowa wersja jest zbyt rozgrzebana żeby udostępniać, więc będzie tylko poprawka wbal.


  • Arni lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#224 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 luty 2019 - 13:32

Supi :)

 

Będę musiał od nowa zainstalować ze sklepu? Dostanie nowy numerek 7xxx ?



#225 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 luty 2019 - 13:41

Wystarczy update. Tak dostanie nowy numerek.


  • Arni lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#226 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 luty 2019 - 01:18

@Arni poprawka okazała się nie taka prosta i nie wiem nawet czy autor GC zdaje sobie sprawę jak zoptymalizowany przez Dava Waterwortha algorytm jest czuły na drobne zmiany w odstępach czasu między wykonywaniem kolejnych obliczeń.

 

Muszę napisać do nich żeby to wyjaśnić bo jak dla mnie cała idea wzięła w łeb, a może po prostu coś źle zrozumiałem.


  • Arni lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#227 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 luty 2019 - 09:57

To może przy okazji podpytaj, czy nie można tego zrobić tak jak jest to w Golden Cheetah gdzie do wyliczeń spadku/wzniosu W' nie jest potrzebny parametr Tau. 



#228 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 luty 2019 - 15:48

Udało mi się to wczoraj naprawić. Przetestuje wieczorem i wrzucę. Na GC ten problem nie jest tak widoczny bo trudniej obciążyć PC niż telefon, ale tam też mają błąd i dane dryfują w zależności od obciążenia systemu.

Co do Tau to mają taką opcję ale nie dla treningu. Jedynie do analizy po treningu i wyznaczania W'bal na podstawie historii treningów.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#229 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 luty 2019 - 20:54

Tak to wygląda w GC jak uruchomię w nim czasochłonne obliczenia.
Stała moc 300W więc wykres powinien być płynny.

Zrzut-ekranu-27.png
  • Jacenty_071 lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#230 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 marzec 2019 - 18:01

Dzisiaj w sklepie pojawi się
0.0.72
- kompatybilność ze starszymi wersjami Android 5 i 6
0.0.71
- poprawione działanie algorytmu w'bal
- przycisk przekierowania do edytora treningowego
- testowe parowanie z serwisem strava

 

Nie da się już w nowszych wersjach utrzymać wsparcia dla Android 4.x

 

Obecnie sklep podpowiada że aplikacja z Androidem 4.x to zaledwie 6% i małe zainteresowanie tak starą wersją widać również w ankiecie.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#231 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 marzec 2019 - 20:55

@Arni i jak ten w'bal?

Wypada żeby był liczony cały czas a nie tylko po włączeniu treningu.
Trzeba to jeszcze spiąć na stałe z miernikiem, żeby nawet po wciśnięciu pauzy zliczało w'bal.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#232 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 marzec 2019 - 11:27

Jest, działa. Szkoda tylko, że to chodzi z innej formuły obliczeniowej czyli na podstawie Tau. Nie wiem czy ona jest lepsza, generalnie ja posługuję się tą drugą metodą w GC, bo z tau nie potrafiłem zejść w okolice zera (a może odwrotnie, schodziłem poniżej? nie pamiętam teraz), a tak nie powinno generalnie być. W każdym bądź razie jest, działa, więc dobre i to. 

 

Wiesz, problem w tym, że nie wiem jak dokładne jest Tau wyliczane w GC, każdy trening i wypluwana jest inna wartość na podstawie zrobionych interwałów. Jaki przyjąć za najwłaściwszy? Najwyższą uzyskaną wartość w jakimś okresie np. 2 miesięcy ostatnich? Ta druga formuła nie potrzebuje Tau do wyliczeń, podajesz max pojemność anerobową W', podajesz moc krytyczną wyliczoną z 2par. modelu i wszystko robi się samo. 

 

Co do Tau to mają taką opcję ale nie dla treningu. Jedynie do analizy po treningu i wyznaczania W'bal na podstawie historii treningów.

 

Nie wiem czy o to ci chodzi co napisałem? Tau oblicza się z tego co wiem, tylko na podstawie danych po wykonanym treningu interwałowym, są nawet do tego spec. kalkulatory gdzie wrzucasz odpowiedni plik, a program wylicza na jego podstawie nasze Tau. No ale tak jak mówię, każdy trening wypluje inną wartość, a zatem która jest prawdziwa? Domyślnie GC jedzie na podstawie samego W' i CP, a wyliczenia z tau są tylko jako opcja do ewentualnej zmiany.



#233 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 marzec 2019 - 00:24

@Arni chodzi o to, że nie widziałem, żeby w kodzie GC dało się uruchomić trening bez tau i brana jest domyśla wartość tau z konfiguracji. Był tylko jeden algorytm dla danych treningowych na żywo (telemetria). Chyba że ja czegoś nie wiem. Jeżeli jest inaczej, to napisz proszę jak to skonfigurować.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#234 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 marzec 2019 - 16:24

Nie wiem jak skonfigurować, nie znam się na tym. Są dwie metody wyliczania zużycia W, jedna w GC nazywa się Integral, a druga Differential. Pierwsza do wyliczeń potrzebuje współczynnika TAU, druga nie, bazuje tylko na samej wartości W (to chyba metoda opracowana przez Skibę). Program GC bazuje na tej drugiej metodzie jako domyślnej, ponoć lepiej się sprawdza w praktyce i ja to raczej potwierdzam. Musiał byś poczytać i pewnie zapytać Marka na grupie GC co i jak, generalnie wyższa matematyka.

 

Taki przykład z dzisiaj patrząc na dane z PowerPeaks. 3 serie po 6 interwałów z odpoczynkami 2:1, 1:1 i 1:2. Od połowy drugiego zaczynałem schodzić poniżej zera, uzyskałem -3kJ. Trzecia seria to praktycznie ciągła praca na minusie gdzie doszedłem do maks -10kJ!!! Taki wynik jest fizycznie niemożliwy, a miałem ustawioną prawie najwyższa wartość TAU jaką kiedykolwiek wyliczył mi GC (486). Max to nieco ponad 500. Drugą metodą obliczeniową zszedłem dziś tylko do +5700. Spora różnica jak widzisz. 

 

Wg. Skiby i Nathana fizycznie niemożliwym jest zejście poniżej zera (logiczne, bo to wynika z koncepcji mocy krytycznej) z jednym wyjątkiem, trzeba przeprowadzić całą serię bardzo mocnych, krótkich i z krótkimi odpoczynkami interwałów, by tego dokonać (coś w rodzaju 20s sprint na max i 10s odpoczynki x 10), ale i nawet wtedy max co można by zejść to wartość ok. -1500J. 

 

Przy okazji jakby ktoś pytał, dla czego to takie ważne? Okazuje się, że można ćwiczyć VO2max np. 3x3x3min na 120%, a w strefie VO2max pozostać raptem przez 1, 2 czy 3 minuty. I odwrotnie, wystarczy skracać odpoczynki pomiędzy interwałami, nawet takimi 30 sekundowymi, aby w końcowym rozrachunku pracować niemal przez całą serię w strefie VO2max. Determinuje to właśnie poziom W' jaki uzyskujemy podczas ćwiczenia. Wartości ok. 25% W' wpływają właśnie na VO2max. By móc to kontrolować trzeba mieć wszystko poprawnie i dość dokładnie wyliczone. 



#235 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 marzec 2019 - 17:45

@Arni Pytanie czy nadal mówimy o danych na żywo czy podsumowaniu treningu.

Głównie o to się rozchodzi.

Algorytmy do podsumowań działają inaczej i nie są zoptymalizowane do działania na żywo i tak jak pisałem nie widzę takiej opcji w GC.

 

Co do twoich wyników to więcej prawdopodobne wydaje się niedoszacowane W' lub przeszacowane TAU

 

Ale masz mają uwagę w tym temacie i będę starał się to zrobić jak najlepiej.

Trzeba tylko to wyjaśnić.

 

U mnie domyślnie po zainstalowaniu jest Integral a zmiana nie ma wpływu na dane na żywo.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#236 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 marzec 2019 - 18:42

Dane na żywo są w GC obliczane jedynie tym jednym algorytmem.

http://markliversedg...timisation.html

http://markliversedg...hematician.html

 

 

 

 

Now everyone is different. It appears that highly trained individuals recover their W' much faster than detrained individuals. This needs to be taken into account. And so as well as the recovery mechanism there is also a formula to determine the recovery timescale in seconds, this is computed based upon all the data in the file, but is specific to an individual and not a workout. So in theory, once you know your personal 'tau' it should be used for all analysis -- but of course, as W' and CP change, no doubt, so does your recovery period 'tau'.

 

 

 

 

MAMILs may have a 500s recovery, so this would make it take longer.

 

Jak dla mnie twoje TAU to jest najniższe jakie masz w ostatnim okresie, ale najlepiej je wyznaczyć. 
Jak? Nie mam pojęcia.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#237 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 marzec 2019 - 20:13

 

 

Pytanie czy nadal mówimy o danych na żywo czy podsumowaniu treningu. Algorytmy do podsumowań działają inaczej i nie są zoptymalizowane do działania na żywo i tak jak pisałem nie widzę takiej opcji w GC.

Tak, na żywo, ale widział bym tym drugim sposobem. Jak się nie da, to nic więcej nie wymyślimy. Nie znam kalkulatora, który by to wyliczał z pliku csv oprócz tego:

https://www.cyclingp...nstitution.aspx

ale on coś nie przyjmuje pliku, nawet testowego. 

 

 

 

Co do twoich wyników to więcej prawdopodobne wydaje się niedoszacowane W' lub przeszacowane TAU

W' mam dokładnie wyliczone, jestem świeżo po testach, nie spadam poniżej zera (musiał bym się walnąć o kilka tysięcy), CP i W' jestem w 100% pewny, ale TAU już nie. Mówisz, że te wartości W'bal TAU wypluwane w podsumowaniu GC są złe? Zgadywać zatem? Każdy trening interwałowy, to inna wartość, różnice sięgają 100/150, spory rozstrzał. 

 

Nie jeżdżę na żywo z GC, nawet nie wiem jak :D Ale ten PowerPeaks jest mega i fajnie by było, jakby wyniki obydwu programów się pokrywały, choć w przybliżeniu. 

 

Ty masz Integral? Nathan zaleca Differential i u siebie też z nim widuję realne wartości spadku (nie spadam poniżej zera z poprawnie wyznaczonym W' i CP, ba zbliżyć się do zera wymaga jazdy testowej na 110% :D ):

https://groups.googl...ers/fPcfvyHLTMc

https://groups.googl...ers/RASYM0y0xR0

 

Może coś wykminisz z tego, a może się nie da?



#238 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 marzec 2019 - 15:51

Sprawdziłem wyniki na żywo z GC i PP i są takie same.

Wyniki z GC są identyczne bez względu na użytą metodę.
Potwierdza się to że te metody są używane jedynie do analizy potreningowej.

 

Może zacznij od domyślnego TAU czyli 350.

To które wpisujesz jest bliżej MAMILa.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#239 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 marzec 2019 - 16:17

 

 

Sprawdziłem wyniki na żywo z GC i PP i są takie same.

No tak, bo jedziesz na Integralu więc powinno się to pokrywać. Ale ja bym chciał uzyskać podobne wyniki końcowe stosując metodę użytą w PP i Differential z GC. Podniosłem dziś TAU do najwyższej wyplutej wartości w historii GC (527). Minimum uzyskane to 18000, a Differentialem zszedłem do 15000 (50% W'). Nie wiem co będzie na krótkich, dynamicznych i z wysokimi mocami interwałach. Do następnego.

 

A ty skąd bierzesz TAU? Nigdy nie zszedłeś poniżej zera tym Integralem?

 

Wyniki z GC są identyczne bez względu na użytą metodę.

 

Na moje nie są, był też temat na grupie o tym, że to się nie pokrywa. Wniosek był taki jak zalecenie Nathana.

 

Patrzę teraz na wykresy wyplute w GC i obie metody dają rozbieżne wartości (patrz wyżej), oczywiście podobne, ale jednak potrafiące się różnić minimalnie. Wiesz, jeśli poprawnie masz wytestowane W', CP oraz wpisałeś dobre TAU, to powinno się to pokryć w dużym %, tak bynajmniej mi się wydaje. 

 

To które wpisujesz jest bliżej MAMILa.

 

A co to?


  • vpablov lubi to

#240 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 marzec 2019 - 16:26

@Arni po raz kolejny napiszę. GC do danych na żywo stosuje jedną metodę i tą samą co PP.

 

Metoda którą opisujesz potrzebuje danych z całego treningu a tych przecież nie masz podczas treningu.

 

Dopytam jeszcze czy wiesz co oznacza wartość TAU bo po tym co napisałeś w ostatnim wpisie, tracę co do tego pewność


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny