Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamówienie Ubrań Kolarskich Zima-Wiosna 2017 - Zakończone


55 odpowiedzi w tym temacie

#21 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 12:42

Jak jakość ma się do Martoma ?
Poczekaj z odp. do czasu, jak będziesz miał próbki, o ile będziesz dużo więcej wiedział.

 

 

Projekt:

Jedna poziomica na ściągaczu trochę lipnie wygląda.

Może dało by radę ze dwie upchać?

Albo pociągnąć trochę poza ściągacz, jeśli ściągacze są za wąskie. Z daleka dawałoby to złudzenie szerokiego ściągacza.



#22 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 12:59

Jeszcze pytanie odnośnie terminu:

 

Nie będzie możliwości domówienia później, powiedzmy, w ~lutym i ciuszki w ~kwietniu ?

Nie wiem czy zdążę wrócić do startowego wycieniu tak szybko  ( - :

No chyba, że mogę zapłacić a ostatecznie wybrać rozmiary pod koniec stycznia, jak już będzie dziergane w Verge.



#23 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopad 2016 - 14:02

Ciuchy już oglądałem. Moim zdaniem są bardzo dobre, ale dokładnie opowiem jak będę miał próbki u siebie w domu.

 

Spodenki. Zobaczę na żywo jak szerokie są ściągacze i przy zachowaniu skali z góry ile zmieścić kresek. W przypadku spodenek granatowych nadruku na panelach nie będzie, dlatego niemożliwe jest pociągnięcie poziomic powyżej ściągaczy. Także z urozmaiceń zostają jedynie ściągacze.

 

Istnieje u nich możliwość domówienia w dowolnym terminie. Wzory mają u siebie, produkcja jest możliwa już od jednej sztuki, więc luz.



#24 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 23 listopad 2016 - 23:58

Jak dla mnie smutne te ubrania i powiedziałbym...trochę bez polotu. Szkoda, bo chętnie wziąłbym coś ciekawszego kolorystycznie, te poziomice zupełnie nie w moim guście.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#25 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopad 2016 - 15:29

Fajnie. Dzięki za wiele wnoszący komentarz!

Dostałem paczkę z Verge. Niestety część ubrań jest z kolekcji 2016, a my będziemy zamiawać 2017 i mogą być różnice w materiałach i drobne w kroju. Będę kombinował jak to ugryźć.

Teraz o rzeczach, które są pewne:

1. Spodenki

Mamy do wyboru 2 wersje, które mogą się różnić wkładką oraz rodzajem szelek. Lycra oraz ściągacze będą dokładnie takie same w obu przypadkach.

a) Szelki

-w formie pasków stosowane min. w topowych spodenkach Sportfula (można było zobaczyć w nich Sagana i Majkę)
QBM5vHy.jpg

-standardowe, siatkowe
PLEMqZX.jpg

Osobiście nie jestem przekonany do tych pasków, wydawały mi się mniej wygodne od standardowych. Podobno są lepsze, bo nie wżynają się tak w ciało, co może poprawić komfort na długich dystansach. Ja nigdy nie miałem problemu z dyskomfortem od szelek, więc ciężko mi się do tego odnieść.

B) Wkładki

-Nudo - wygląda bardzo niepozornie, ale producent twierdzi, że jest najlepsza z możliwych na długie dystanse. Do poczytania o technologii na stronie Verge lub u producenta wkładki GreenLime.
4ap8lSl.jpg

-P-Endur - wygląda bardzo podobnie do tej z Vitesse, grubość i twardość zbliżona. Wiadomo czego się spodziewać. Na zdjęciach jest porównanie do wkładek Vitesse (czerwona) i Martoma (niebieska)
xgwm7wR.jpg
YMRCxmH.jpg
FqAM7PQ.jpg

Ja jestem chętny, żeby sprawdzić tę Nudo.

c) Lycra

Niezależnie od wyboru wersji spodenek dostaniemy tą samą Lycrę na całej powierzchni. Wynika to z tego, że tylko ten rodzaj Lycry występuje w kolorach innych, niż czarny dla paneli osłaniających kluczowe miejsca. Ten rodzaj Lycry nie zmienia koloru przy rozciąganiu - jeśli macie spodenki z panelami z czarną sublimacją, to przy rozciąganiu robią się jaśniejsze. Tu tego nie ma. Jeśli ktoś zamawiał w zeszłym roku spodenki Vitesse od Uraza, to wie o czym mówię, bo były one w całości robione właśnie z niesublimowanej, czarnej Lycry.
Mam próbkę tej lycry w granatowym kolorze. Moim zdaniem kolor jest idealny. Jest to odcień zbliżony do Pantone 282C.

d) Ściągacze

Typowe, dobrej jakości szerokie ściągacze jak w Vitesse, Martomie czy Santini. Najbliżej im do tych z Martoma pod względem przyczepności. Te z Vitesse mają nieco mniej gumy od środka, a Santini najwięcej.

2. Koszulki

Mamy do wyboru 2 wersje: Strike i Tor. Są bardzo różne od siebie, poczynając od materiałów, przez rozkład paneli, po niestety krój (a oba niby ten sam krój aero).

Wspólne mają kieszonki, które są w optymalnym rozmiarze. Do tego 4 kieszonka na zamek. Zamek też ten sam, kryty na całej długości.

a) Tor
-Najwyższa półka Verge
-4 rodzaje materiałów na koszulce
-Krótsze od Strike
-Dłuższe rękawy
-Rękawy wykończone jak w Martombike, czyli po prostu ucięty materiał
-Ściągacz na dole w formie szerokiej taśmy gumowanej od środka (jak w spodenkach albo koszulkach Santini)
-Niski kołnierz

B) Strike
-Półka niżej od Tor
-2 rodzaje materiałów na koszulce
-Dłuższe od Tor
-Krótsze rękawy
-Rękawy wykończone ściągaczem w formie taśmy jak w spodenkach albo koszulkach Santini
-Ściągacz na dole z przodu w formie taśmy (jak w Tor), z tyłu typowy pasek silikonowy
-Normalny kołnierz

Rękawy w obu Strike i Tor są dłuższe od typowych. W Strike długość jest jak w Martobike, czyli mniej więcej za biceps, a Tor siegają do łokcia.

Porównanie rękawów je3CLTd.jpg (po lewej Tor, po prawej Strike)
Porównanie kołnierzy Fy8f2hM.jpg (lewo Strike, po prawej Tor)
Porównanie ściągacza na dole sPDzk0g.jpg (góra Strike, dół Tor)

Tor jest sporo droższy i ma jeszcze jeden problem z dostosowaniem do naszego wzoru. Zaznaczyłem to na obrazku: tqlKQzk.jpg Góra tylnej części koszulki to panel z rękawów, przez co ciężko będzie dostosować nasz wzór w tym miejscu. O ile w ogóle będzie to możliwe, żeby w tym miejscu sensownie to wyglądało. Strike nie ma tego problemu, bo tył jest jednym panelem, tak samo jak przód.

3. Podsumowanie

Prawdopodobnie zrobimy tak: będzie można zamówić spodenki w jednym z dwóch typów, a koszulki weźmiemy Strike. Dajcie znać czy wolicie typowe szelki czy te paski. Gdyby komuś bardzo zależało, to będzie możliwość wzięcia koszulki Tor.

O rozmiarówce napiszę w kolejnym poście, jak wszystko dokładnie pomierzę i dostanę informacje o wymiarach koszulki Strike z nowej kolekcji.



#26 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 17:55

Będzie możliwość przedłużenia nogawek i rękawków jak w Martomie ?



#27 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopad 2016 - 11:26

Niestety nie ma takiej możliwości. Ale po pierwsze, krój jest dłuższy, niż w np. Santini (czyli przy tej samej szerokości, koszulka/spodenki są dłuższe) co powinno Ci podpasować, a po drugie będzie możliwość wyboru innego modelu o nieco innym kroju.



#28 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopad 2016 - 19:35

W pierwszym poście podałem informacje na temat zamówienia z cenami. Pod koniec tygodnia uruchamiam zamówienie.



#29 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 listopad 2016 - 14:16

Rozumiem, że nie ma też możliwości zamówienia tego samego wzoru, ale innego koloru? Konkretnie: koszulka biała+czarne linie, spodenki czarne+białe linie.



#30 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 listopad 2016 - 15:26

Może się dać, ale zapłacisz wtedy około 15% więcej od kompletu. Jeśli będziesz zainteresowany w takim wypadku przy zamówieniu pingnij mnie i to potwierdzę.



#31 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 22:26

15% czyli nowy projekt?
Jeżeli będzie nas 2, to się rozłoży?

#32 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:34

Inny próg ilościowy. Powyżej 3 sztuk się wyrównuje z tymi cenami co podałem.



#33 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:41

No to trzeba zawalczyć jeśli się podoba ;)



#34 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 grudzień 2016 - 19:42

Potwierdziłem u sprzedawcy - jeśli chcecie komplet z białą koszulką i czarnymi spodenkami, to dla 3+ osób koszty będą takie jak podałem na pierwszej stronie, dla 1-2 osób około 15% drożej.

 

 

Ruszam z zamówieniem. Chciałbym je zamknąć do 9.12.2016.

 

Jak zamawiać?

1. Wybierz rzeczy, które Cię interesują. Jeśli interesuje Cię coś z oferty Verge, a nie podałem tego w cenach napisz do mnie PW i poproszę producenta o wycenę.

2. Dobierz rozmiarówkę według tego co podałem. Jeśli jest z tym problem, napisz w temacie i spróbuję wtedy podpowiedzieć.

3. Napisz do mnie maila na adres: sirkozi [at] gmail.com

W mailu podaj następujące dane:

-temat: Zamówienie Verge - "twój_nick_z_forum"

-co i ile zamawiasz oraz w jakim rozmiarze

-imię, nazwisko, dane do wysyłki (adres lub w przypadku paczkomatów: telefon, email i wybrany paczkomat)

-sposób wysyłki (Poczta Polska czy Paczkomaty)

4. W trakcie lub po zakończeniu przyjmowania zamówień czekaj na maila zwrotnego ode mnie, w którym podany będzie numer konta do wpłaty. Do ceny zamawianych rzeczy trzeba doliczyć koszty przesyłki - 15zł.

 

Zakończenie zamówienia

Po otrzymaniu wpłaty od wszystkich pozostaje mi dogranie szczegółów wzoru z grafikiem i produkcja, która zajmie 3-5 tygodni. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, ubrania powinny być u Ciebie do lutego. Będzie na późno zimowy wyjazd do ciepłych krajów. ;)



#35 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:32

Nie chcę tu za bardzo mieszać w zamówieniu, ale jeśli ktoś jest chętny na proponowaną inną kolorystykę, to niech się ujawni, żeby było wiadomo ;)

#36 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 12:49

Istnieje u nich możliwość domówienia w dowolnym terminie. Wzory mają u siebie, produkcja jest możliwa już od jednej sztuki, więc luz.

 

i płacę tyle samo co Wy a nie jak za zamówienie 1-3 szt.?

 

Na stronie deklarują:

Re-Order Price Assurance

We guarantee the same price per item for same season re-orders.

 

Dziwne zasady, ale nie żebym narzekał : )

 

 

Do dzisiaj się nie zdecyduję, bo piszę z nimi jak to jest z moimi kochanymi filtrami UV.



#37 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:56

Według mnie płacisz potem za tyle ile zamawiasz, czyli dla 1 sztuki wpadasz w próg ilościowy 1-2. Mogę się oczywiście mylić.

 

Zamówienia przyjmuję jeszcze przez weekend, gdyby ktoś się jeszcze nie zdecydował.

 

Może ktoś chce koszulkę w kolorze białym z tym samym wzorem?



#38 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:34

(Raczej) będziecie mieć gotowe na czas, bo dzisiaj gadałem z gościem z Verge i się szczycił,

że zamówienia są dokładnie co do dnia wysyłane.



#39 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 styczeń 2017 - 15:00

W ramach uzupełnienia dodam, że Verge podało termin wysyłki ciuchów na 9.02.2017.


  • newjunior lubi to

#40 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 luty 2017 - 17:01

I tak się też stało. Mam już ciuchy u siebie w domu. Na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze. Wzór wyszedł bardzo fajnie, a granatowy kolor jest świetny. Miałem trochę obaw jak to wyjdzie, ale myślę, że będziecie zadowoleni jeśli rozmiar podpasuje. Wysyłkę postaram się ogarnąć max w poniedziałek.





Dodaj odpowiedź