Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Uniwersalny... Gravel?


159 odpowiedzi w tym temacie

#141 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2018 - 12:14

To jest ciekawy uniwersalny rower. Dużo miejsce na grube opony (zwłaszcza z przodu), stalowa rama i widelec, sensownie dobrany zakres przełożeń (od 26/36 do 48/12, a można jeszcze wydłużyć przełożenia zmianą kasety na taką z zębatką 11z). Gdybym miał mieć tylko jeden rower to ten byłby bliski ideałowi. 

 



#142 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpień 2018 - 14:11

OK, przemyślałem sprawę, pojeździłem więcej i jednak zdałem sobie sprawę, że chcę mieć albo solidnego lekkiego crossa, albo lekkie MTB z dobrym amorkiem. Nie będę się bawił w półśrodki. 



#143 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 17:30

waga jako taka spoko, choć Canyon chyba trochę fantazjuje :P

 

Wygląda na to, że nie:

https://rowerowepora...eru-crossowego/

 

Całkiem fajny ten Canyon i gdybym miał kupować rower crossowy, byłby numerem 1.

Dla mnie największym minusem jest brak manetki do blokady amortyzatora na kierownicy. Pamiętam, że jak

miałem rowery crossowe, to się przydawało.



#144 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpień 2018 - 18:57

Ostatnio pojeździłem z tym "bajerem" po terenie/szosie i powiem, że teraz nie widzę opcji bez tego :)

No fajny ten Canyon. Chętnie bym poskładał sam rower na bazie tej ramy. 



#145 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:07

Canyon faktycznie rewelacyjny. Mało na rynku jest porządnych crossów. Mam wrażenie, że producenci traktują mocno po macoszemu tę część rynku oferując głównie rowery w niższym segmencie, przycinając na czym się da.

 

Brak manetki da się przeboleć (można sięgać do widelca). Wkurzający jest wybór kokpitu. Jakoś rozumiem karbonowy w najwyższym modelu, ale czemu w niższych modelach nie dali po prostu zwykłej kierownicy i mostka? Myślę, że może też brakować przełożeń. W gravelach typowe jest 48/46-11, tutaj raptem 38-11. Muszę poczytać recenzje.



#146 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:27

38/11 to bida z nędzą. Jak ktoś lubi kręcić niczym chomik to ok, ja nie lubię. Chyba że ktoś ma kasetę Srama z 10tką albo tego nowego XTRa z 10tką. 

 

Bardzo chętnie bym widział u siebie właśnie 38 z przodu, a z tyłu 10-11-12-14-16-18-21-24-28-32-36. Tylko że to chyba na zamówienie w jakimś warsztacie.. 



#147 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:38

To daje 41 km/h przy 90 rpm (nie liczyłem, tak jest w ostatnim linku). Dla ciebie bida, dla mnie aż nadto. I przypuszczam, że dla większości przeciętnych rowerzystów również.

#148 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:43

Liczcie też to, że nie robisz tego na oponie 25, tylko jakiejś 38+ nabitej na 2,5-3 bary.



#149 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:47

Faktycznie szkoda, że duży blat nie jest nieco większy. Ale, z tego co widzę, i tak jest największy wśród opcji XT. Chyba, że możnaby dopasować coś większego.

#150 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2018 - 07:21

Ej chlopaki wy mnie nie uczcie jak jezdzic na rowerze :P ja wiem jak jeżdzę, z jaką kadencją i jak mi wygodnie i wiem, że 42 przy 11 to dla mnie minimum. Tu nie chodzi tylko o predkosc. Nie chce ktecic jak chomik zeby dostac te 42/h. Minus jeszcze taki że kasety są do kitu zestopniowane.

#151 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 17:19

Złożyłem zamówienie na tego Canyona, ale byłem zmuszony je anulować . Otóż na stronie opisany był jako czarny, ale okazało się, że jest błąd i zostały tylko niebieskie, a takiego nie chciałem.



#152 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2018 - 21:49

zajefajne te niebieskie :)
Mi ostatnio chodzi po glowie jakas lekka używka mtb, 9-10kg, chyba taniej wyjdzie niż skladanie roweru od zera.

#153 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 14:03

Pewnie tak.

Niestety, na przyszły sezon crossy Canyona są zubożone: jest gorszy amortyzator, gorsze koła, nie ma już karbonowej kierownicy.

Cena oczywiście nie została "zubożona"...



#154 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:42

Znowu w factory outlet Canyona pojawił się czarny Pathlite (model, który chciałem) i znowu okazało się, że jest błąd w systemie i w rzeczywistości jest to niebieski.



#155 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 08:15

Dla mnie największym minusem jest brak manetki do blokady amortyzatora na kierownicy. Pamiętam, że jak
miałem rowery crossowe, to się przydawało.

  

Można chyba dokupić? Czy amortyzator nie ma takiej możliwości?


czemu w niższych modelach nie dali po prostu zwykłej kierownicy i mostka?

 

Czy taki zintegrowany mostek to duży problem?

Otóż na stronie opisany był jako czarny, ale okazało się, że jest błąd i zostały tylko niebieskie, a takiego nie chciałem.


Oj tam, wszyscy mają czarne, przynajmniej byś się wyróżniał. I widoczność lepsza ;)


Ja też się zastanawiam nad tym rowerem, ale mnie przeszkadza maksymalna szerokość opon: 40 mm (oficjalnie). Czy to nie za mało? To około 1.6"

#156 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 28 wrzesień 2018 - 07:35

 

Dla mnie największym minusem jest brak manetki do blokady amortyzatora na kierownicy. Pamiętam, że jak

miałem rowery crossowe, to się przydawało.

Jeśli ktoś potrzebuje manetki do amora w rowerze tzw. użytkowym, to znaczy, że amortyzator nie jest mu wcale potrzebny, ewentualnie ten konkretny amortyzator jest do kitu i lepiej toto zamienić na sztywny widelec. Nawet w wyścigowym manetki używam niezwykle rzadko, przy dobrze ustawionym amorze to zbędny szpej jest. Ewentualnie do treningów sprintów na stojąco, poza tym do niczego.



#157 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 07:48

Próbujesz wiedzieć lepiej ode mnie co jest mi potrzebne, a co nie? Rozbawiłeś mnie hehe.



#158 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 wrzesień 2018 - 08:27

Manetka do amorka jest cool :) jeździłem z takim wynalazkiem i chcę mieć coś takiego u siebie. 

 

Jak to 40mm opona w crossie? jeśli ten tylny trójką rzeczywiście ogranicza rozmiar opony to dla mnie go skreśla



#159 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:27

Zostaje trochę miejsca, ale ciężko powiedzieć ile bezpiecznie można tam wsadzić

#160 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 12 luty 2019 - 23:02

Witam
Przymierzam się do zakupu gravela i wybór padł na fuji jari 1.3. Mam pytanie czy ktoś może posiada taki model i może pomoże mi z doborem rozmiaru? Mam 178cm wzrostu i nie wiem czy brać 54 czy też 56. Dodam że szose mam giant tcr slr z 2015 roku w rozmiarze M. Dobrze mi się jeździ jednak przy skręcie hacze butem o przednie koło



Dodaj odpowiedź