Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy Rower, Raczej Przełaj?

przelaj cx-one

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pierre

Pierre
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 22:46

Ja bym tego tytana , nigdy nie kupił bo jest brzydki :)

#22 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 07:04

Ja bym wolał tytana, szkoda tylko,że widelec nie jest tytanowy. Ale te koła w obu tych rowerach to porażka i dobre pole do odchudzenia sprzętu - kupiłem u nich te Gipiemme Roccia do szosówki (wtedy na stronie miały wagę 1990 g, więc myślę sobie nie tak źle, teraz poprawili wagę). Nie dość,że ważą prawie 2400 g to mają słabo naciągnięte szprychy i po 200 km nyple się poluzowały a koło zrobiło się wiotkie. Chyba,że koła też należ traktować jako do samodzielnego montowania/naciągania ;)



#23 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 11:15

Na czymś trzeba oszczędzić, by rama była praktycznie za darmo (; Mam gravela na ramie tytanowej z widelcem karbonowym i jest to bajka. Widelec tytanowy wymusiłby tradycyjną główkę i podniósł wagę całości.



#24 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 13:33

Rower fajny i powiem to żaden problem poskładać, a raczej przyjemność ;)

Ale  z uk, boje ze wejde na mine, nie mam pojecia jak zamowic.
W Pl juz mam problem z dobranie rozmiaru a dopiero z UK

 

Ja zamawiałem we wrześniu szosówkę w PlanetX - podstawa to karta która ma rozsądne warunki płatności w funtach - więc albo karta z walutą funt jak n.p. dla kantoru walutowego Aliora - kupujesz wtedy funty po kursie danego dnia i ją zasilasz albo taka która rozlicza płatności po kursie organizacji np. Visa debetowa Banku Pocztowego, czy debetowy Mastercard do Eurokonta Mobilnego PekaoSA. Ja płaciłem kartą debetową  Deutche Banku bo nie miałem innej i przewalutowanie 740 GPB wyniosło mnie około 100 PLN więc jeszcze było  znośnie. Natomiast broń Boże żadnych złotówkowych kart mBanku - prowizja mogłaby wtedy wynieść nawet i 400 PLN !!!

Sama transakcja spoko - ponieważ nie użyłem  3D Secure przy płatności poprosili o uwierzytelnienie meilem że to ja płacę :) Paczka przyszła solidnie zapakowana kurierem DHL - nawet sobie ją przekierowałem do stacjonarnego punktu odbioru i tam spokojnie odebrałem.



#25 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:38

Odpuszczę sobie zakupy za granica.

Wracając do tematu ,jest to moj pierwszy rower i nie wiem czy warto wywalać kupe kasy na rower czy na początek w zupełności mi wystarczy CX-ONE za 2600zł?



#26 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:41

w moim przypadku , rama accent cx one + tiagra 4700 w zeszłym roku , ostatnio zdecydowałem że chce coś lepszego :) budżet 5000+ i sprzedaje cx one.na początek wystarczy ;) chociaż moim zdaniem szkoda kasy i lepiej zainwestować w coś lepszego , pod warunkiem że ma się za co



#27 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:48

Również plecam kartę walutową Aliora. Jest darmowa pod warunkiem użycia w ciągu pół roku od założenia. Co do zakupów w P-X to również ode mnie chcieli przy pierwszych zakupach jakieś potwierdzenie na maila, przy drugich już nie. Sam zakup i przesyłka OK choć przydałaby się darmowa dostawa przy zakupach powyżej określonej kwoty, tak jak np. w CRC :)

#28 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 18:28

Odpuszczę sobie zakupy za granica.

Wracając do tematu ,jest to moj pierwszy rower i nie wiem czy warto wywalać kupe kasy na rower czy na początek w zupełności mi wystarczy CX-ONE za 2600zł?

 

Zobacz na Bike4Race, jest Ridley X-Bow za 3200 zł.



#29 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 18:46

Zobacz na Bike4Race, jest Ridley X-Bow za 3200 zł.

Oglądałem.

Tylko co ma lepszego od CX-aże warto dopłacać 800zł?



#30 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 18:50

Marka, frameset, obsługa w B4R i to, że normalnie kosztuje znacznie więcej, więc w przypadku ewentualnej odsprzedaży nie stracisz w ogóle, tudzież bardzo niewiele.



#31 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 19:11

Marka, frameset, obsługa w B4R i to, że normalnie kosztuje znacznie więcej, więc w przypadku ewentualnej odsprzedaży nie stracisz w ogóle, tudzież bardzo niewiele.

No moze i masz racje ;)
Głupie pytanie, co to jest frameset? ;)

Szkoda ze x-blow disc xenon jest tylko w rozmiarze L bo o wiele bardziej mi sie wygląd podoba.

Oni maja te same rowery co na stronie w sklepie stacjonarnym?

 



#32 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 19:17

Rama + widelec = frameset

 

Na xenonie jest na miejscu, pozostałe pod zamówienie do kilku dni.



#33 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 19:23

Rama + widelec = frameset

 

Na xenonie jest na miejscu, pozostałe pod zamówienie do kilku dni.

No szkoda ze maja jutro zamknięte, podjechałbym zobaczyć co tam mają ,mam tylko 60km bo w tygodniu cieżko z  czasem ;/

To mowisz ze sklep i obsługa na dobrym poziomie? 



#34 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 19:36

No szkoda ze maja jutro zamknięte, podjechałbym zobaczyć co tam mają ,mam tylko 60km bo w tygodniu cieżko z  czasem ;/

To mowisz ze sklep i obsługa na dobrym poziomie? 

 

Zadzwoń, może będziesz miał specjalne otwarcie (;
Kiedyś kupiłem tam Ridleya i choć już mam inne rowery, to pozostałem wiernym klientem serwisu.



#35 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 22:33

kupiłem merida cyclo cross 500 z 2017 w cenie 4100zł ;)



#36 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 10 grudzień 2016 - 10:06

git , pochwal się :)



#37 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 18:22

Podejrzanie tanio.

#38 Killswitch

Killswitch
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 19:08

Podejrzanie tanio.

W grupie na FB kilka osób pisało ze kupili jeszcze taniej...



#39 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudzień 2016 - 01:47

Mialem podobna zagwozdke jak Ty w polowie roku, chcialem kupic szose i dopasowac ja tak zeby dalo sie 20% i po lasach i szutrze pohasać. Okazalo sie to kiepskim pomyslem. Szosa to szosa, trek to trek. Lajtowa przejazdzka po lesie ze znajomymi.m, z dziewczyna, po piachu, konarach, wypad na silke, na zakupy, tu zwykly trek z prosta wygodna kierownica, amorkiem i hydraulikami jest o niebo wygodniejszy. A szosa na asfalt, i tylko jak czasem trzeba zjechac to poza asfaltem.

Aczkolwiek gratuluje nowego rowerka, niech sluży :)

#40 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 grudzień 2016 - 09:00

Podejrzanie tanio.

 

Zimą się dobrze kupuje ;). Ja za swojego Fuji Cross 1.5 2016 na 105 5800 dałem w zeszłym roku 3600





Dodaj odpowiedź