Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tts4 Advanced Problem Z Zawieszaniem Programu.


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 14 grudzień 2016 - 19:02

Witam!

W październiku kupiłem zestaw Tacx i-Genius Multiplayer w zestawie z oprogramowaniem TTS4 Advanced. Niestety nie mogę cieszyć się w pełni wspomninym zestawem ponieważ TTS zawiesza się przeważnie w momencie kiedy kończę trening i przychodzi moment wpisania w okienku nazwy treningu. Na 10 razy 8-9 zawiesza się program. Kupiłem nowy komputer (Lenovo Yoga 510 - i7, 8GB RAM, 1T HDD, 15,4" Radeon 1920x1080), aby wydajność była odpowiednia i obraz na ekranie telewizora był w jakości HD. TTS4 zainstalowałem na "świeżej" instalacji Windows 10 Home. Zakupiłem również kilkanaście oryginalnych filmów RLV w sklepie online Tacx'a. Przez narzędzie Tacx Support Tool kontaktowałem się z pomocą firmy Tacx ale niestety w zasadzie nie umieją zdiagnozować przyczyn takiego zachowania się programu. Wszystko wygląda że jest w porządku. Zauważyłem że kiedy nie są zainstalowane filmy RLV to nie przydarzył się problem, natomiast po zainstalowaniu filmów Tacx (i nie tylko) problem się pojawia i ze zwiększeniem ilości zainstalowanych filmów problem się nasila. Uprzedzę pytania o błędach pamięci i dysku twardego. Jedno i drugie są jak najbardziej sprawne. Testowane kilkoma programami diagnostycznymi i wszystko było OK.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Voytheck


:) 


#2 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 17 grudzień 2016 - 02:57

Witam!

Chyba wiem co było przyczyną zawieszania się TTS. Otóż mój komputer posiada dwie karty graficzne, jedna to Intel (nie pamiętam który) druga to AMD Radeon R7 M460, i tu powstawał problem z przełączaniem się tych kart pomiędzy sobą. Kiedy wychodziłem z filmu komputer przełączał się z Radeona na Intela i tu powstawał problem. Po zupełnej (od zera) instalacji Win10 i zainstalowaniu ponownie sterowników obu kart trafiłem na współdziałające ze sobą. Teraz wyraźniej komputer przyśpieszył i jak na razie nie powtórzyła się sytuacja z zawieszaniem TTS.

Pozdrawiam

Voytheck.

 

P.S. Trochę z innej beczki mam pytanko, choć również tyczy TTS'a. Czy ktoś z Was posiada w swoim rowerze przerzutki Di2 z modułem D-fly i używa TTS? Czy TTS "widzi" Di2? Słyszałem że podczas treningów kiedy wyświetli się komunikat na jakim przełożeniu się powinno jechać, wtedy Di2 przerzuca na odpowiednie przełożenie.


:) 




Dodaj odpowiedź