Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierownice Typu Salsa Woodchipper Do Cx


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:15

Jak w temacie - jeździł ktoś? Opinie, pomysły, wrażenia? Nie planuję startów w zawodach, więc raczej przeciskanie się między ludźmi nie jest problemem, interesuje mnie czy ma to sens.

 

HB8202_1920x720.jpg



#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:14

Wydaje mi się, że ma sens. Jak wyciągnę przed siebie ręce bez zastanawiania się nad ich układem, to jak? Dłonie mam w poziomie z leciutkim pochyleniem - zewnętrzna strona w dół. Nie pionowo jak wymusza normalny baranek.  pozdr



#3 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 grudzień 2016 - 06:50

Może mieć sens wg mnie, szczególnie, gdy się nie startuje. Wygląda, że byłoby wygodniej.
Z drugiej strony w dolnym chwycie jeździ się na CX na tyle rzadko, że ja bym nie oszpecał sylwetki. Dodam od razu, że na szosie taki układ w dolnym chwycie dość wyraźnie zwiększy opór powietrza.
  • qzn lubi to

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 grudzień 2016 - 07:51

Osobiście nigdy nie miałem problemów z prowadzeniem roweru na wąskiej kierownicy. Po prostu 40 cm mi wystarcza i zapewnia fajną zwrotność. Z kolei wygląd takiej kierownicy jest dla mnie nie do zniesienia, nawet przy moim podejściu "form follows function".

Poza tym ten chwyt może i jest wygodny z perspektywy hamowania i kierowania, ale nie jestem pewien (nie testowałem!), czy zmiana biegów dłońmi ustawionymi w ten sposób będzie wygodna, kiedy cały rower podskakuje w terenie.
  • qzn lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź