Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współpraca ST6600 i RD/FD7900


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tesla

Tesla
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 czerwiec 2010 - 12:32

Witam, obecnie posiadam pełna grupę Ultegra 6600, chciałbym nieco odświeżyć rower i wymienić przerzutki. Mam okazję kupic tanio zestaw 7900 tylko nie mam pojęcia czy będzie współpracował z aktualnymi manetkami. Jesli nie bedzie to czy jest jakaś tańsza alternatywa manetek 7900, moze nowe Ultegra 6700? pozdrawiam

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 07 czerwiec 2010 - 12:52

Nie znam się na tym, bo nie kombinowałem nigdy z różnymi grupami, ale na zdrowy rozsądek, dlaczego miałyby być niekompatybilne ze sobą? To i to 10rzędowe, zakres obsługiwania przez przerzutki taki sam, więc nie widzę tutaj problemu z kompatybilnością.

Skoro chcesz i masz okazję taniej kupić DA, to bierz ją bez zastanowienia.

#3 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 czerwiec 2010 - 14:40

Nie znam się na tym, bo nie kombinowałem nigdy z różnymi grupami, ale na zdrowy rozsądek, dlaczego miałyby być niekompatybilne ze sobą? To i to 10rzędowe, zakres obsługiwania przez przerzutki taki sam, więc nie widzę tutaj problemu z kompatybilnością.

Skoro chcesz i masz okazję taniej kupić DA, to bierz ją bez zastanowienia.


Holahola, skoro piszesz że się nie znasz to czemu tak jednoznacznie doradzasz aby brał nowe da?? Z tego co wiem nowe da właśnie może nie być kompatybilne! Zrobili tak specjalnie, aby od razu cała grupę kupić. Nie będę się wdawał w szczegóły, ponieważ funkcja "szukaj" w mechanizmie forum nie gryzie!!

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 07 czerwiec 2010 - 16:08

Nie będę się wdawał w szczegóły, ponieważ funkcja "szukaj" w mechanizmie forum nie gryzie!!


chyba chciałeś napisać "bo sam nie jestem pewien"

Klamkomanetki 6600 i RD7900 są kompatybilne, gorzej jest z FD7900, bo dobrze działa tylko z klamkomanetkami 7900.

#5 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 czerwiec 2010 - 17:35

chyba chciałeś napisać "bo sam nie jestem pewien"



Nie, chciałem napisać dokładnie to co napisałem. Ale jeśli ma ci to poprawić humor i masz poczuć się lepiej to przyznam że nie byłem pewien co dokładnie nie jest komaptybilne w najnowszej grupie da ze starsza grupą.

Czyli mam przez to rozumieć że ultegra 6700 jeśli chodzi o klamki, jest kompatybilna ze starszymi przerzutkami (bo tez nie jestem pewien)?

#6 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 czerwiec 2010 - 18:08

Odnośnie Ultegry 6700 obowiązuje taki sam schemat jak w przypadku DA 7900, podobnie będzie z 105 5700.

http://www.forumszos...opic.php?t=5219

http://www.competiti...mpatibility.jpg


#7 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 08 czerwiec 2010 - 08:22

Bartosz, nie testowałem, bo siedzę w jednej grupie i korbach fsa.. Niby piszą o swoich nowościach, ze są niekompatybilne(te łączyć z tym, inne z tamtym), ale jakoś nie bardzo w to wierzę - skoro obsługują ten sam zakres, to czemu mają nie współgrać ze strarszym osprzętem.. Dopóki się tego nie przestestuje, nie dowiemy się na pewno - moim zdaniem jest to chwyt marketingowy właśnie dlatego, żeby kupić całą grupę, a nie wymieniać tylko to, co chcesz..

#8 Tesla

Tesla
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 czerwiec 2010 - 08:55

Po przeanalizowaniu wynika ze jedyna rzecz która może nie współpracować z 6600 to FD7900, hmmm.

A jakbym złożył taki zestaw:
Manetki 6700
FD i RD 7900
Korba 6700
Kaseta 6600 (14-25 - junior)
Łańcuch 7900 lub 6700

Trzymałoby się to kupy?



Dodaj odpowiedź