Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Trenażer] Prośba O Opinię Trenażera Elite Z Decathlonu.


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:36

Witam,

Potrzebuję opinii o trenażerze Elite z Decathlonu:

http://www.decathlon...id_8369393.html

Jest on teraz w super promocji i mocno zastanawiam się nad jego zakupem. Czy jest on wart swojej ceny? To będzie mój pierwszy trenażer... Niiestety opinii o nim jest jak na lekarstwoo. Ktoś może się wypowiedzieć jak się on sprawuje? Pozdr.



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:52

Korzystam z tego modelu od roku. Również zakupiłem go w decathlonie, ale cena nie była aż tak atrakcyjna.

Łatwy montaż, w użytkowaniu cichy w połaczeniu z dedykowaną oponą. Szeroki zakres regulacji oporu.



#3 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:03

Również go mam, drugi sezon zimowy na pewno, ale nie wiem czy to już nie trzeci. Ja jestem zadowolony. Mimo niby 8 poziomów jestem w stanie zrobić zdecydowaną większość ksiażkowych treningów. Opór na rolce mimo 2 lat jeszcze nie spadł, bo dalej jest ciężko na najwyższym poziomie. 

 

Kupowałem drożej, teraz po takiej cenie nie zastanawiałbym się drugi raz. 



#4 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:00

Zdecydowałem się na zakup mam nadzieję że będzie udany :)



#5 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:59

Powodzenia. Mam jeszcze prostszy i starszy model Elite (z alu rolką) i sprawuje się OK od kilku lat. Ten pewnie będzie lepszy. Życzę Ci wytrwałości, bo trenażer bez żadnych bajerów potrafi czasem być psychicznie męczący:) pozdr!

 



#6 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 styczeń 2017 - 16:08

Polecam audiobooki lub ciekawą audycję w radiu, np podcasty z tokfm. Przyjemne z pożytecznym i godzinka jak z bicza strzelił, a jeszcze się człowiek czegoś ciekawego dowie.

 

Mam ten trenażer od 2 lat i działa bez zarzutu



#7 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 16:13

Gorthin, to opór spada z czasem?

#8 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:34

Jak się rozgrzeje, gdzieś po 15 minutach to opór spada gdzieś o 5-10 watów

#9 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 10 styczeń 2017 - 18:06

Gorthin, to opór spada z czasem?

Jak to z maszyną. Gdyby nie spadał po jakimś czasie to by wystarczyło kupić jeden trenażer na całe życie i już :D

 

Po prostu części się wyrabiają i tyle. 



#10 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2017 - 19:54

Kupilem go w tej promocji i też jestem zadowolony. Ktoś pisał w innnym temacie, że uślizgi miał na rolce przez docisk grawitacyjny. U mnie to nie występuje nawet przy mocniejszym depnięciu. Nie wiem może za słabe ciśnienie mieli cholera wie no ale u mnie tego problemu nei ma. 



#11 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:13

Uślizgi? Nigdy nie zauważyłem. Dla mnie grawitacyjny system jest najlepszy. Dodam iż oczywiście dbam o ciśnienie i jeżdżę oczywiście na oponie dedykowanej pod trenażer.



#12 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:50

Dla mnie zaskoczeniem jest, jak cichy jest ten trenażer.Miałem wcześniej bkool ale oddałem ze względu na hałas, który generował. Ten w porównaniu z bkool tylko przyjemnie szumi.

#13 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:55

Jeszcze z dobrą oponą, spokojnie może członek rodziny oglądać tv i nie męczy to uszu. Grawitacyjny jedyny minus, że nie bardzo da się coś na stojaka robić, przynajmniej ja mam takie uczucie. To jednak trzęsie się dość mocno, bo jak wiemy na stojaka się mocno pedałuje.



#14 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:47

A ktoś wie czy jest sens dokupować do tego trenażera czujnik misuro ? czy średnio ? 



#15 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 13 styczeń 2017 - 11:18

Czujniki Garmina, wykorzystasz i w rowerze.

Mi w Decy na max oporze i mocnych depnięciach koło sie bardzo ślizgało, ale może było za mało powietrza.

Na stojąco tym bardziej.



#16 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 23:24

Właśnie dzisiaj mi doszedł ten trenażer, o dziwo myślałem że to będzie w poniedziałek-wtorek, ale dobrze że doszedł na weekend. Jestem właśnie po sesji 30 min. i mam mieszane uczucia tzn. buja mnie na boki, raczej tak nie powinno być że się przesuwam na rolce? Czy wyolbrzymiam? Nie jestem do końca pewien czy tak powinno być czy nie wydaje mi się i z tego co patrzyłem na różnych filmikach to raczej tam rower jest stabilny a u mnie lata. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją obsługi, może rolkę trzeba zamontować nieco ku górze? Montowałem ją w ten sposób, że opierała się o podłoże podczas przykręcania do ramy. Mam jeszcze podejrzenie że może trzeba przykręcić na maksa śruby od ramienia, które się unosi do zamontowania do roweru w tej chwili nic nie dokręcałem tych śrub tak jak przyjechało to tak zamontowałem. Może na to wpływ ma moja waga (105 kg jak nic, w porywach 108). czy ktoś może się wypowiedzieć czy tak powinno być? Albo co zrobić żeby ustabilizować rower (osobiście nie wydaje mi się żeby takie zachowanie rowera  na rolce była optymalne - ale moge sie mylić...



#17 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:04

do sprawdzenia ciśnienie w oponie, potem docisk do rolki. Może być to też niestety bicie od koła, i trzeba by do centrowania oddać, bo z tego co chyba czytałem nawet małe rozcentrowanie, na trenażerze bardzo czuć. U mnie przy 8 barach i na maksa dociśniętym kole nic nie buja ani żadnych uślizgów nie ma wszystko gra i buczy. 



#18 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 11:57

Jeżeli rozcentrowanie ma taki wpływ to może być to. Niestety jest to koło które powiedzieć że lata świetności ma za sobą to jakby nie powiedzieć nic... raczej inwestować w nie nie będę mam nowe koła a te chciałem przerobić pod trenazer żeby mieć szybką zmianę do jazdy normalnej. No nic dzisiaj spróbuję na nowe koło założyć oponę do trenazer a i spróbuję albo nawet nie będę zakładał opony specjalnej tylko testowo najpierw zobaczę czy to jest tego przyczyną będzie prościej dam znać wieczorem

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka



#19 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:18

A  bardzo na boki buja? To jest jakiś duży zakres? Powiedzmy kilka mm czy kilka cm?
Bo absolutnie nie powinno. Tak przy ramieniu, które się unosi aby wpiąć rower, po stronie po której jest rączka do zaciskania, to ten sworzeń da się wykręcać i wkręcać, zalezy jak bardzo chcemy ścisnąć piastę. Może miałeś to słabo skręcone?

 

Trenażer grawitacyjny buja buja trochę, ale nie na boki, a przynajmniej nie na tyle aby nie dało się jeździć. Mam ten sam co kupiłeś i jest absolutnie ok. Mam wpięty rower retro w trenażer. Koło za 100zł, do tego opona pod trenażer i śmiga aż miło :D



#20 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:20

Nie to że nie da się jeździć- wczoraj 30 min pokrecilem. Jest

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź