Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sigma data center


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 prescot

prescot
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądToruń

Napisano 11 czerwiec 2010 - 18:35

Czy ktoś wie jak pobrać/kupić ten programik, bo na stronie sigmy nic nie mogę znaleźć.

#2 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 11 czerwiec 2010 - 19:33

Ten program bedzie dostepny w czerwcu. Nie ma go jeszcze w sprzedazy, ale mozesz skorzystac z subskrypcji i zostaniesz poinformowany jak tylko sie pojawi. Zagladnij tutaj

#3 prescot

prescot
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:13

pojawił się wreszcie, kupiłem z 50% zniżką za około 20 PLN

za pomocą tego programu można prowadzić niezły dzienniczek

#4 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 09 listopad 2010 - 12:18

pojawił się wreszcie, kupiłem z 50% zniżką za około 20 PLN

za pomocą tego programu można prowadzić niezły dzienniczek




A dokładniej mógłbyś opisać co takiego potrafi ten program i czy to jest opłata jednorazowa i można używać bez limitów?

#5 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2010 - 16:36

Tak opłata jednorazowa używasz ile chcesz.
Dzienniczek fajnie spisuje się z licznikami sigmy. Sam posiadam wersję Sigma 2209 i nie muszę nic wpisywać ręcznie. Wszystko importuje się gdzie należy za pomocą stacji dokującej. Sam p-rogram jest tendencyjny i prosty w obsłudze. Informacji można zamieścić tam sporo. Począwszy od podstawowych zapisków jak ilość km, średnia, kadencja, puls (średni)poprzez pogodę, wiatr, partnera z którym jechałeś, ukształtowanie terenu, twój opis uzupełniający informację które są dla Ciebie istotne (ja wpisuje np: ilość snu, pożywienia w czasie dnia kiedy odbywałem trening itp) aż po przewyższenia, najwyższy punkt, najniższy punkt oraz zjazdy.
Program mam spore możliwości statystyk z jazdy np: z ostatniego roku dystanse ponad 100km można zobaczyć kiedy było najlepiej i wyciągać wnioski :)
Możesz w programie podzielić sobie swój profil na dwa kiedy to ćwiczysz, startujesz w maratonach czy odpoczywasz na rozjazdach. Mi wystarczają możliwości tego programu jak dla ćwierćpółprofesionalisty :)

#6 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 09 listopad 2010 - 20:25

ja chce go do licznika 1609 sts a czy ten program rejestruje się do przypisanego mu licznika czy można tego programu używać na kilka liczników?

#7 Jakob

Jakob
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądBrzeg Dolny

Napisano 09 listopad 2010 - 20:30

Ktoś wie jakie typy liczników Sigma obsługuje?

#8 prescot

prescot
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądToruń

Napisano 09 listopad 2010 - 20:35

opłata jednorazowa, można rejestrowac kilka liczników na jednym data center, z tym że dla liczników z serii 1909 i 2209 są inne stacje dokujące w porównaniu z tymi z niższych modeli

nie wiem czym różnią się fizycznie bo kupowałem do 1909, a drugiej wersji nie widziałem, ale napewno różnią się oznaczeniami typu.

Mój ma TL 2009 CR2450

Ktoś wie jakie typy liczników Sigma obsługuje?



BC 509, BC 1009, BC 1009 STS,
BC 1609, BC 1609 STS


BC 1909 HR, BC 2209 MHR


ROX 8.0, ROX 9.0

z instrukcji obsługi

#9 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 09 listopad 2010 - 21:48

Też posiadam licznik Sigma 1909 z stacją dokującą. Moje spostrzeżenia są następujące. Fakt nie trzeba wpisywać ręcznie danych. Komputer sam wszystko eksportuje. Można prowadzić fajny dzienniczek. Ale co mnie rozczarowało to spodziewałem się wykresów z wycieczki ( tak myślałem że będzie taka opcja) ale okazało się że tyczy to tylko liczników ROX :-(

#10 Marras

Marras
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądGryfino

Napisano 18 sierpień 2012 - 17:43

Proszę o pomoc. Dziś podczas aktualizowania danych z treningu program totalnie się rozp.... Nie wiedzieć czemu wszystkie poprzednie dane zniknęły, pozostały tylko Total values. Nie mogę ani wstawić nowych danych, nie mogę nic zrobić w ustawieniach, statystyk brak. Miał ktoś może taką sytuację? Jest możliwość odzyskania danych?

#11 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 01 listopad 2012 - 13:40

A ma opcję do backup? pobrałem demo i nie widzę takiej opcji szkoda ze znwu niemiaszki nie wstawili pl wersji jak zawszę dla nich polski rynek nie istnieje

#12 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 01 listopad 2012 - 20:51

Marras

Nie wiem czy to coś pomoże ale wchodzisz w DOKUMENTY ,POTEM SIGMA DATA CENTER2 i tam jest katalog BACKUP. W tym katalogu mam plik ,,BACKUP_DataCenter_2_1.db''

#13 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:03

sigma 2209 czy temperaturę też powinien zczytać do komputera?

#14 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:40

Nie wiem czy ten licznik 2209 mierzy temperaturę ale jeśli tak to myślę SIGMA DATA CENTER powinien ją pokazać po zaimportowaniu danych.
W moim ROX 9.1 po imporcie widzę temperaturę np. na wykresie LOGA. (tylko trzeba zaznaczyć w prawym górnym rogu) żeby ją pokazywał.Tak samo jak można zaznaczyć albo odznaczyć puls,kadencję ,nachylenie,wysokość itd.

#15 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:07

sigma 2209 czy temperaturę też powinien zczytać do komputera?

mam ten licznik i data center nie sczytuje temperatury przy imporcie wycieczki, można sobie samemu w programiku tę temperaturę określić

#16 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 18 luty 2013 - 20:05

Dokupiłem do sigmy 2209 targa drugą stację dokującą i nie wiem gdzie pokazuje drugi stację też jest bez przewodowa

#17 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 luty 2013 - 20:56

Data Center nie pokaże temperatury, wysokości, pulsu, aktualnej prędkości, kadencji.. Są to tylko wartości chwilowe. Też "nabrałem" się na piękne wykresiki (jak i nachylenie), ale zakup stacji dokującej i programu.. wyleczył mnie z obiekcji. Takie rzeczy to tylko w Rox'ach, mimo że za inne też zapłacisz :)

Stacja dokująca jest do komputera (z kabelkiem do USB). Jak chodzi o drugą podstawkę (np. na drugi rower), to są one oznaczone WS1 albo WS2. Musisz kupić podstawkę z "tym drugim" symbolem, inaczej licznik nie będzie widział różnicy pomiędzy rowerami i będzie zliczał wszystko na konto pierwszego.

#18 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 18 luty 2013 - 21:13

OKI dziękuję, ja mam podstawki oryginalna w wewnątrz nie ma oznaczenia tylko znaczek sigmy a pod spodem ma numer 43210P a druga ma po spodem 281P9 a to trudno nie bede sie bawił w szukanie drugiej stacji.
oczywiście obie są bezprzewodowe
ponownie dzieki

A tak na marginesie w gdzie pokazuje na liczniki 2-gi rower?

Nio znalazłem, w czujniku jest przycisk mały i trzeba go przytrzymać i ma sie drugi rower pokazuje 2 w kółeczku :)

#19 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marzec 2013 - 17:37

Witam
Dostępny już jest program Sigma Data Center 3.0 , już mam u siebie polecam :-)

#20 moren11

moren11
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGryfów Śl

Napisano 05 marzec 2013 - 19:02

Dla 2209 wnosi coś nowego czy grafika troszkę inna i 40 zło w błoto?
Wrzuć na youtube obejrzymy :)



Dodaj odpowiedź