Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Tylko Pod Elektrykę - Da Się Mechaniczną?


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 luty 2017 - 15:47

Zastanawiam się nad jedną ramą, która jest dedykowana tylko do grupy elektrycznej. Mnie elektryka nie przekonuje i na 100% chcę założyć grupę mechaniczną. Pytanie - w zasadzie czym dokładnie się różnią takie ramy, że nie da się założyć mechanicznej do przystosowanej tylko do elektrycznej. Czy po jakiś przeróbkach będzie to możliwe (w zasadzie na pewno, pytanie tylko po jak dużych)?



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 luty 2017 - 15:53

Brak przelotek pod linki/pancerze.



#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 luty 2017 - 16:43

Ale takie przelotki są często do kupienia osobno



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 luty 2017 - 16:53

Pod warunkiem, ze w jakis sposob przymocujesz je do ramy.



#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2017 - 17:07

Jeżeli jesteś bardzo zdeterminowany, możesz też puścić pełne pancerze od klamek aż po przerzutki i hamulce. Będzie brzydko, ale da się to zrobić - pytanie, jak bardzo Tobie zależy i na ile dobrą cenę ma rama ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 luty 2017 - 17:10

Tylną można ogarnąć pełnymi pancerzami, ale przednią chyba nie bardzo. Tak czy inaczej wolałbym się jednak przeprosić z elektryką w takiej sytuacji.



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2017 - 18:32

Racja, przednia bez zaimprowizowanego oparcia nie pójdzie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 luty 2017 - 19:11

Jeżeli jesteś bardzo zdeterminowany, możesz też puścić pełne pancerze od klamek aż po przerzutki i hamulce. Będzie brzydko, ale da się to zrobić - pytanie, jak bardzo Tobie zależy i na ile dobrą cenę ma rama ;)

 

Pełnych pancerzy raczej bym nie chciał puszczać, bo to trochę mija się z celem ;) Trochę popatrzyłem jak to dokładniej wygląda i widzę, że faktycznie byłoby sporo zabawy i żeby to zrobić w miarę ładnie konieczne byłoby jakieś wiercenie + prawdopodobnie przyklejanie przelotek (bo to chyba jedyny sposób by je zamontować), a klejenie wiadomo - może być rożnie z trwałością.



#9 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 10 luty 2017 - 19:27

Ja też mam taką ramę i koncepcja jest już mocno zaawansowana, w zasadzie mam już wszystkie elementy :)

Planuję dołożyć do niej ślizg pod suportem, 2 regulatory na dolnej rurze blisko główki i oparcie dla pancerza przy tylnej przerzutce.

Trzeba będzie wywiercić 2 dziury - jedną ~4mm pod suportem (planuję tam gwint M5) a drugą ~7mm na regulator. Pozostałe 2 da się u mnie zaadaptować z istniejących dziur na przewody, być może rozwiercić je o milimetr, bo potrzeba niecałe 7mm a mają około 6.

A potem w te 3 otwory chcę dać nitonakrętki aluminiowe M5 i przykręcić co trzeba. Pod regulatory ew. jakieś kwadratowe podkładki. Inny wariant to zamiast regulatorów dać 2 kolejne opory a regulatory zastosować na linkę (albo wcale jak są w klamkach) - ale to niewiele zmienia, bo opory i tak są na M5.

 

Generalnie nie są to duże przeróbki. Tylko że chwilowo nie ma mnie w domu i plan stoi...

 



#10 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 11 luty 2017 - 07:27

W LUXTECH'U  zrobią ci to z GWARANCJA w cenie 200zł - kompletne uzbrojenie/przerobienie.

 

Jarosław-LT

LUXTECH

tel. 606-163-922



#11 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 11 luty 2017 - 07:32

Warto wiedzieć, szczególnie jak komuś nie po drodze z suwmiarką, wiertarką itp.

Bo za elementy dałem jakieś 30zł. Tak tylko mówię... :)
 



#12 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 11 luty 2017 - 08:04

Ja mam przyklejone przelotki i nie ma problemu z trwałością.

#13 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 12 luty 2017 - 15:43

W LUXTECH'U  zrobią ci to z GWARANCJA w cenie 200zł - kompletne uzbrojenie/przerobienie.

 

Jarosław-LT

LUXTECH

tel. 606-163-922

 

Jeśli zdecyduję się na ramę to z pewnością rozważę, chociaż prawdę powiedziawszy lubię przy rowerze sobie wszystko sam zrobić zawsze ;)

 

Warto wiedzieć, szczególnie jak komuś nie po drodze z suwmiarką, wiertarką itp.

Bo za elementy dałem jakieś 30zł. Tak tylko mówię... :)
 

 

Wiadomo, że spora część ceny tutaj to usługa, bo części tanie, ale pracy trochę jest i odpowiedzialność spora.

 

Ja mam przyklejone przelotki i nie ma problemu z trwałością.

 

Czym kleiłeś? Czy ramę po nawierceniu jakoś obrabiałeś by zabezpieczyć przed rozwarstwieniem ewentualnym czy nie?



#14 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 12 luty 2017 - 20:56

Czym kleiłeś? Czy ramę po nawierceniu jakoś obrabiałeś by zabezpieczyć przed rozwarstwieniem ewentualnym czy nie?

 

Nie robiłem tego ja, tylko w serwisie ( www.sikorskicycles.pl ).



#15 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 13 luty 2017 - 11:08

Ok, dzięki za info





Dodaj odpowiedź