Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzywany Trek 1200 - Czy To Się Opłaca

pierwsza szosa trek 1200

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 masohaso

masohaso
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2017 - 20:29

Witam wszystkich

 

Panowie i Panie staram się kupić pierwszą szosę i spróbować przygody z kolarstwem. Nie wiem czy mi się to spodoba ale chcę zacząć na czymś co mnie od razu nie zniechęci. Proszę Was o poradę.

 

Mam w swojej okolicy w moim rozmiarze ramy (50 mam 163 cm wzrostu) używanego Treka 1200 (rower chyba z 2006 roku) na osprzęcie Tiagry i Shimano 105. Rower jest w bardzo dobrym stanie, napęd nie zniszczony, rama ok, ma karbonowy widelec i sztyce podsiodłową, piasty też tiagry, jedynie szczęki hamulcowe noname. Gość chce za rower 1500 zł może za 1400 zł pójdzie i teraz pytanko jak uważacie dopłacić te 1300 zł i kupić coś nowego w co celowałem wcześniej czyli Kross vento 3.0 lub Giant Defy 4 oba owery w okolicach 2700-2800 zł ? czy może pójść w tego treka 1200 za połowę ceny. Macie jakieś sugestie? Celuję w rower typu szosa endurance - komfort.  Zaznaczam że chcę dopiero zacząć przygodę kolarską i muszę kupić jeszcze wszystko czyli kask, odzież, buty itp. Doradźcie proszę.  

 

Dla tych którzy nie wiedzą trek 1200 wygląda tak:

http://forum.epicmtb...00-SL-Road-Bike



#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2017 - 20:40

Te starsze ramy Treka mają dość niewygodną,sportową geometrię. Pozycja na takiej ramie jest silnie pochylona - chyba, że będziesz miał pod mostkiem kupę podkładek, jak na zdjęciu. Pod względem wytrzymałości taka ramka jeszcze pewnie sporo wytrzyma, ale jeżeli dopiero zaczynasz jeździć to lepiej kup coś nowego, z bardziej komfortową, wyprostowaną pozycją. Chociaż może i Kross i Giant ( ten ostatni w najtańszych modelach ) to nie jest dobry wybór. Na twoim miejscu szukałbym Treka z produkcji po 2008 r. To już były zupełnie inne ramy pod względem geometrii.

 

Ewentualnie jak z lat 2005 - 2007 to seria Pilot pomyślana dla wygodniejszej jazdy, taki dzisiejszy endurance

 

https://www.olx.pl/o...html#e1b4530e3b

 



#3 masohaso

masohaso
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2017 - 21:32

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Kugel, mam jeszcze pytanko odnośnie tego Krossa Vento i Gianta Defy, czemu myślisz że to może być nie najlepszy wybór ? bo jeśli chodzi o geometrię ramy to ponoć one własnie są stworzone do bardziej komfortowej jazdy, czy może chodzi Ci o coś innego ?  A co do treka po 2008 to na pewno będę szukał może coś trafię. Dzięki za poradę.

 

 



#4 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 11 luty 2017 - 22:02

Dlaczego chcesz kupić rower typu endurance.? zdjęcie roweru jest to tego konkretnego który chcesz kupić, czy wyszperany z netu?



#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2017 - 22:04

Nie chodzi mi o te konkretne modele tych dwóch firm, ale ogólnie o ich wyroby. To moja subiektywna opinia i nie muszę mieć racji. Moim zdaniem Giant robi dobre rzeczy, ale dopiero od pewnego pułapu cenowego. Niższe modele ram i ich osprzęt są zrobione bez finezji: ,,nasmarkane'' sprawy, tandetne koła i takie mechanizmy korbowe, dziwne geometrie ram, które są po prostu wizualnie brzydkie. Co do Krossa - nie mają doświadczenia w robieniu ram. Zdaje się, że oni tylko malują ramy ściągnięte z Azji. Dawniej ich wyroby nie były wzorcem dokładności wykonania. Diabeł tkwi w szczegółach. W ramie dobrej firmy, nawet w podstawowym modelu, nie powinien po pół roku odpryskiwać lakier, sztyca nie powinna zjeżdżać w dół mimo dokręcenia, nie powinny się wyrabiać gniazda głupich śrubek pod koszyki itd. Dla mnie te dwie firmy tego nie gwarantują w tańszych modelach.

 

Co do Treka, to przyjrzyj się też modelom Lexa - co prawda to modele dla kobiet, ale występują w mniejszych rozmiarach, akurat pod twój wzrost.



#6 masohaso

masohaso
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2017 - 23:27

Ok, dzięki za punkt widzenia i rozwinięcie tematu kugel. Co do pytania clavdivsa kupuję endurance bo mam zamiar rekreacyjnie przemiterzać większe dystanse na asfalcie. Nigdy też wcześniej nie jezdzilem rowerem szosowym. A jeśli chodzi o zdjęcie treka to tak, to jest wyszperane z neta.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pierwsza szosa, trek 1200