Skocz do zawartości


Zdjęcie

Majka Days

Majka

43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 10:22

Majka Days 2018 już 26-27. maja 2018 w Krynicy-Zdroju!
 
Zapisy ruszają jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia - a dokładniej 20 grudnia!
 
Rafał przyjedzie do nas prosto z wyścigu Tour of California, a zaraz po jego zakończeniu uda się na zgrupowanie wysokogórskie, które będzie ostatnim szlifem formy przed Tour de France. Przełom maja i czerwca to też duża szansa na bardzo dobrą aurę w dniu zawodów!
 
Wyścig Majka Days odbędzie się na sprawdzonej i dobrze przyjętej przez zawodników trasie. W sobotę 14 km czasówka z metą na wzniesieniu Jakubik, zaś w niedzielę wyścig ze startu wspólnego na trzech dystansach: ok 30, 45 i 75 km. Poprowadzona przez górzysty teren trasa zapewni odpowiedni poziom zmęczenia i przyjemne dla oka widoki. Oczywiście, podobnie jak w zeszłym roku, w wyścigu weźmie też udział sam Rafał i bezpośrednio z siodła swojego roweru będzie motywował oraz dopingował startujących z nim zawodników.
 
Ja na 99% się stawiam, chciałbym to przejechać bez deszczu :)
 
I przy okazji pytanie - TRR jest dużo cięższy do przejechania? 


#42 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 15:34

Datę mam już zaklepaną dla Road Maraton:

 

 

26 maj (sobota) – Ujsoły: nowa, interesująca edycja w Beskidach na pograniczu polsko-słowackim

 

 

I przy okazji pytanie - TRR jest dużo cięższy do przejechania? 

 

TRR na długim dystansie jest dużo trudniejsza niż Majka Days na najdłuższym. Największa różnica to ilość wysokoprocentowych podjazdów na korzyść TRR. Na MD była jedna, bardzo krótka ścianka -> https://www.strava.c...?filter=overallInne podjazdy nie są szczególnie ciężkie i długie. Wiadomo, że najważniejsze jest tempo a nie cyferki na profilu trasy.

Dużym plusem MD jest czasówka.


  • Born Ready lubi to

#43 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:50

TRR na długim dystansie jest dużo trudniejsza niż Majka Days na najdłuższym.

A jak wypada porównanie krótkiego TRR z najdłuższym MD?



#44 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:38

Jak dla mnie poziom trudności wypada bardzo podobnie. Na pewno końcówka MD jest znacznie ciekawsza niż końcówka TRR. Na Tatrze straciłem kilkanaście sekund w korku na ostatniej prostej przed zakrętem do mety.


  • Born Ready lubi to



Dodaj odpowiedź