Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompka Co2 Nakręcana Czy Nakładana


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 luty 2017 - 10:43

Witam .Pytanie jak w temacie.Chcę kupić pompkę na naboje tylko mam dylemat czy kupić taka którą nakręca się na wentyl czy nakłada.W necie jest sporo informacji o tym ,że te nakręcane potrafią podczas wykręcania wykręcić wentyl co w przypadku ograniczonej ilości naboi w trasie może być problemem(chociaż tak na marginesie, w domu używam dużej serwisowej lezyne nakręcanej i jeszcze nie zdarzyło się aby wykręciła wentyl) no ale w trasie wolał bym nie ryzykować, Z kolei w tej nakładanej boję się ,żę wystarczy lekko przechylić pompkę w zaworze i część gazu może ulecieć w powietrze a czasu na reakcje i korektę praktycznie nie ma.Jakie są Wasze doświadczenia z używania tego rodzaju pompek czy zdarzyła się Wam któraś z opisywanych sytuacji.



#2 sim_co

sim_co
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 23:44

Cześć,

 

Ja kupiłem CO2 EZ CONTROL ZEFAL i niestety - ale albo nie umiem się tym posługiwać - albo nie jest to najlepsze rozwiązanie. Trzy razy próbowałem tym napompować koło i trzy razy wykręcałem pompkę razem z wentylem.
Teraz kupiłem w Decathlonie też taką mini pompkę ale nakładaną. Opinie są pozytywne, ale sam jeszcze nie korzystałem.



#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:42

Dokręć porządnie zawór i po problemie, też się wkurzyłem (choć inna pompka - ręczna), gdy po mozolnym napompowaniu koła odkręcam głowicę, a tu całość wiatru z dętki poszła do atmosfery... Dokręcenie ręczne zaworka (mocne) i powtórka z rozrywki... Dopiero porządne dokręcenie zaworka z użyciem narzędzia zapobiegło tego typu incydentom. 

No ale nakładane CO2 sprawują się dobrze, choć to też zależy od pompki.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź