Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Wyborze Szosy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Fenek

Fenek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKonin - Poznań

Napisano 20 luty 2017 - 21:28

Witam forowiczów ! 
Kolejny post o wyborze roweru ;)

Myślałem, że uda mi się samemu dokonać wyboru nowej szosy, ale jednak wolę poradzić się starszych doświadczeniem kolegów ;) Do meritum. Rozmiar ram dobrałem wg kalkulatora, załączam niżej zdjęcie.

Spoiler

 

Rower dobierałem w przedziale cenowym 2000-3000 zł, z założeniem nie dokładania więcej niż pedały. Na początku miałem dylemat czy rower nowy, czy używany, jednak wybór padł na używki, ze względu na lepsze podzespoły. Jeszcze zastanawiam się między ramą aluminiową, a karbonową.. Tutaj zaznaczę, że karbonu nigdy nie miałem, ale skłaniam się ku niemu. Mam na myśli, że teraz kupię dobry rower, jak i dobrą bazę do rozbudowy ;)

(porządek cenowy rosnący)

 

  1. Coppi - Grupa 105, aluminiowy
  2. Haibike - Grupa 105, aluminiowy, szczerze mówiąc nie wiem czy jakoś bardzo się różni od Coppi
  3. Cannondale - Grupa 105 i Tigara
  4. Pinarello - Grupa Tigara, ale rama karbon. Jedyna uwaga, że rama naprawiana. Już czytałem wątki na forum apropos naprawy ram karobonwych i szczerze powiem, nadal nie wiem co o tym myśleć...
  5. FRW - Graupa Campagnolo Centaur, rama karobn, powiem szczerze, wygląda dobrze.. - WYBRANY - KUPIONY ;)
  6. Eddy Mereckx - Grupa Sram Rival, rama karbon. Tutaj jestem bardzo pozytywnie nastawiony, tylko obawiam się "jakości" ramy... W sensie otarć itp. Pisałem maila do sprzedawcy i odpowiedział: "Lakier nie jest poprzecierany do carbonu, jest kilka rys przy dolnych widełkach do usunięcia pastą polerską. Rower technicznie jest bez zarzutu, napęd działa prawidłowo". Prosiłem też o więcej, bardziej szczegółowych zdjęć, jednak jakość ich i ilość też pozostawia trochę do życzenia, więc nie wiem czy czegoś sprzedawca nie ukrywa.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i opinie ! Zdaje sobie sprawę, że przedstawiam dość sporą różnorodność, ale naprawdę mam mały mętlik w głowie i dość długo już przyglądam się tym wszystkim ofertom i chciałbym dobrze wydać pieniądze ;) Tak więc jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc !



#2 Fenek

Fenek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKonin - Poznań

Napisano 26 luty 2017 - 13:17

Temat do zamknięcia, wybrałem nr 5 - FRW, jak narazie jestem zadowolony z zakupu.