Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodła 100% Karbon


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 22 luty 2017 - 21:03

Witam,

Zastanawiam się nad w pełni karbonowym siodłem. Czy takie siodło może w ogóle być wygodne? Po głowie chodzi mi albo Tune albo jakiś Chińczyk. Chociaż chińczyka się obawiam, bo mam trochę złe doświadczenia z samym zamawianiem bezpośrednio z Chin jak i z jakością takich produktów no-name. 

 

Kto miał do czynienia z takimi siodłami i co może powiedzieć o ich wygodzie? 

 

Dodam, że ogólnie preferuję siodła z wąskim samym nosem. Najlepsze na jakim jeździłem to chyba selle italia Monolink, gdzie wąski nos dość wcześnie się zaczyna.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 luty 2017 - 06:15

Siodełko to nie koszyk bidonu - osobiście na pewno nie posadziłbym całej masy ciała na karbonowej wydmuszce niewiadomego pochodzenia, konsekwencje awarii mogłyby być przerażające. A więc albo Tune, albo Selle Italia (oryginalna!!!), albo naprawdę sprawdzony chinol.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 23 luty 2017 - 08:37

Takie siodełka wcale nie są niewygodne jeżeli masz spodenki z wkładką,  ich zaletą są lekkie no i trzeba o nie dbać, nie można opierać roweru o Siodełko gdzie popadnie, 



#4 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 23 luty 2017 - 10:40

Siodełko to nie koszyk bidonu - osobiście na pewno nie posadziłbym całej masy ciała na karbonowej wydmuszce niewiadomego pochodzenia, konsekwencje awarii mogłyby być przerażające. A więc albo Tune, albo Selle Italia (oryginalna!!!), albo naprawdę sprawdzony chinol.

 

No-name Chinol właśnie z tych powodów na 95% odpada. Tym bardziej po moich złych doświadczeniach.

 

Skłaniam się ku Tune, używał ktoś?



#5 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 luty 2017 - 11:37

Spodenki z wkładką i… trasa 340 km zrobiona. Jak dla mnie było wygodnie.


-- 

Marcin Trzaska


#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 luty 2017 - 12:19

Uzytkownik Tune Speedneedle Alcantara 86g i Smud MkI 66g. Bardzo fajne, wygodne siodla.
Z ciekawosci zaloze do szosy Tune, uzywam go teraz od czasu doczasu w mtb. Wczesniej, kiedy mtb jezdzilem regularnie, bylo moim glownym siodlem.

#7 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 23 luty 2017 - 12:48

Uzytkownik Tune Speedneedle Alcantara 86g i Smud MkI 66g. Bardzo fajne, wygodne siodla.
Z ciekawosci zaloze do szosy Tune, uzywam go teraz od czasu doczasu w mtb. Wczesniej, kiedy mtb jezdzilem regularnie, bylo moim glownym siodlem.

 

Jakbyś miał porównać Tune vs Smud - które wygodniejsze?



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 luty 2017 - 13:42

Smudowa skorupa wiecej pracuje, sporo sie ugina. Ogolnie jego siodlo bylo robione na ksztalt wlasnie Speedneedle. Sa dosc podobne pod wzgledem ksztaltu.

Tune ma obicie z alcantary, trudno tu mowic o jakiejs amortyzacji ale zawsze.

Ciezko powiedziec, ktore jest bardziej wygodne. Dla mnie podobny poziom, z tym ze nie uzywalem Tune na szosie.

Moze za jakis czas cos wiecej bede mogl powiedziec. Jak napisalem, pojezdze troche na nim na szosie.



#9 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 23 luty 2017 - 19:54

Smudowa skorupa wiecej pracuje, sporo sie ugina. Ogolnie jego siodlo bylo robione na ksztalt wlasnie Speedneedle. Sa dosc podobne pod wzgledem ksztaltu.

Tune ma obicie z alcantary, trudno tu mowic o jakiejs amortyzacji ale zawsze.

Ciezko powiedziec, ktore jest bardziej wygodne. Dla mnie podobny poziom, z tym ze nie uzywalem Tune na szosie.

Moze za jakis czas cos wiecej bede mogl powiedziec. Jak napisalem, pojezdze troche na nim na szosie.

 

 

Dzięki. Chyba zdecyduje się na Tune jednak, bo wydaje mi się węższe w miejscu, gdzie zaczyna się nos (mniej-więcej z centymetr za miejscem, gdzie kończy się obicie), a z doświadczenia wiem, że węższe w tym miejscu siodła bardziej mi pasują.





Dodaj odpowiedź