Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronka

koronka kaseta

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 24 luty 2017 - 21:12

Witam, mam taki problem kupiłem 2 szt kaset do 105 - 5700 10 rz. nowe zapakowane na
jednym z portali rowerowych i niestety okazały się bublami, a mianowicie ostatnia
11 zębowa koronka ma wygięte względem osi ząbki i łańcuch ociera o koronkę sąsiednią.
Niestety okazało się,że drugi komplet jest taki sam :( Nie chciałbym popadać w koszty
i mam pytanie czy gdybym kupił nową koronkę od napędu 11 rzędowego w cenie ok 25 zł
napęd będzie działał poprawnie ? A może koronka od XT CSM 771 11 T 10 biegów była by
odpowiednia ? Proszę o pomoc za co z góry serdecznie dziękuję :)

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 luty 2017 - 22:10

Pokazałbyś zdjęcia tej kasety?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 24 luty 2017 - 22:22

Jutro zrobię zdjęcie , zdjęcie tej krzywej koronki mam gdzieś w plikach w kompie , starałem się dogadać z gościem
od , którego kupiłem kasety . Zwodził mnie z trzy tygodnie i nic z tego nie wynikło :(

#4 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 luty 2017 - 11:16

Tak to wygląda ,markerem zaznaczyłem krzywe zęby .

Załączone pliki



#5 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 25 luty 2017 - 11:39

Ale orientujesz się, że zęby w systemie HG nie są jednakowe? Niektóre mają inny kształt, żeby ułatwić przerzucanie biegów i tutaj to są pewnie te 2 co zaznaczyłeś.

Może masz po prostu źle wyregulowaną przerzutkę (albo trochę krzywy hak).

 

Ten inny kształt widać nawet na serwisówce Shimano -> http://si.shimano.co...S-5700-3016.pdf (element nr 3)



#6 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 luty 2017 - 11:55

Niestety mam też kasetę 12-28 i wszystko jest ok , a te dwie kasety które ostatnio kupiłem to myślę,że jest
po prostu reklamacja ewentualnie odrzut K.T Tam jest ok 2mm różnica , dlatego łańcuch na koronce 11 ociera
o 12-tkę . Dokładnie to widać w czasie pracy napędu :(

#7 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 luty 2017 - 16:19

Używasz łańcucha na 10rz..?

 

 

Trzeba rozpatrzyć wszystko, bo fabrycznie wykręcone zęby w kasecie Shimano to byłby ewenement. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#8 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 luty 2017 - 16:28

Używasz łańcucha na 10rz..?

 

 

Trzeba rozpatrzyć wszystko, bo fabrycznie wykręcone zęby w kasecie Shimano to byłby ewenement. 

 

Tak łańcuch 10 rz .

 



#9 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 luty 2017 - 16:31

Na jakim przekosie testowałeś tą 11z. koronkę..? Czy z przodu łańcuch był na małej tarczy, czy dzieje się tak tez na dużej..? 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#10 bengal6

bengal6
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 luty 2017 - 16:44

Na jakim przekosie testowałeś tą 11z. koronkę..? Czy z przodu łańcuch był na małej tarczy, czy dzieje się tak tez na dużej..? 

 

No nie oczywiście,że był na dużym blacie .....Postaram się jutro jak będzie słonko nakręcić parę klatek ,jak to wygląda , może uda się to dodać.

 



#11 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 luty 2017 - 17:56

Też stawiam na błąd w ustawieniach.
Jeśli jednak bedziesz chciał dokupić nowe, to musisz spojrzeć jaki symbol literowy mają te stare, jest to wykute na nich np. au, qa, ar itp. Musisz kupić dokładnie taką samą koronkę, o tych samych symbolach literowych czyli do 11s musi na pewno być od 11s i na 99% nie mogą być to koronki MTB.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koronka, kaseta