Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tworzymy KOLARSKĄ DRUŻYNĘ SZPIKU


180 odpowiedzi w tym temacie

#1 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 12 kwiecień 2010 - 15:51

Zapewne z wielu z was przy różnych okazjach natknęło się na kogoś w czerwonej koszulce Drużyny Szpiku. Biegaczy Drużyny można spotkać w zasadzie na każdym biegu masowym w Polsce. Członków drużyny można zobaczyć na codziennych treningach biegowych.
Drużyna Szpiku to grupa ludzi promująca ideę pozyskiwania dawców szpiku.

Będąc miłośnikiem biegania, regularnie trenującym, postanowiłem połączyć moje sportowe zainteresowania z czymś pożytecznym. Owszem biegam jak Forrest Gump - "Bo chcę." Biegam dlatego, że zwyczajnie to lubię. Ale dlaczego skoro już biegam nie zrobić z tego biegania czegoś dobrego? Zgłosiłem się zatem do Drużyny Szpiku i jako jej członek wystartowałem w 10 Poznań Maratonie.

Obecnie do swoich treningów aikido i biegowych dołączyłem też jazdę szosówką. Z uwagi na to, że aikido i bieganie zajmuje mi już sporo wolnego czasu, treningi na szosówce nie będą na pewno aż tak częste. Jednak pomyślałem, że i przy tej okazji można promować ideę oddawania szpiku.

Wielu forowiczów trenuje kolarstwo niemal co dzień, startujecie w maratonach rowerowych, spotykacie się w grupach. Oczywiście spora część osób jest zrzeszona w klubach sportowych. Jednak sporo szosowców, amatorów, pasjonatów nie ma przynależności klubowej. Zatem pomyślałem, że być może znajdą się osoby chętne do przyłączenia się do Drużyny Szpiku. Swój pomysł zgłosiłem szefowej Drużyny Szpiku, Pani Dorocie Raczkiewicz, która uznała to za znakomity pomysł, by Drużynę Szpiku rozszerzyć także o kolarzy. Kolarze są bowiem widoczni nie tylko biegacze w trakcie startów, ale widzą nas setki kierowców. Nie ma w tym nic pompatycznego. Zakładam koszulkę i w niej biegnę czy jadę.

Zatem jeśli znajdą się osoby, które chciałyby poprzez zakładanie koszulki Drużyny Szpiku na treningi czy starty w imprezach masowych, to chciałbym w ten sposób utworzyć
Kolarską DRUŻYNĘ SZPIKU

Info:
Strona DRUŻYNY SZPIKU
Wzrost liczby dawców

Jak działa Drużyna.
To są indywidualne osoby, które we własnym zakresie trenują. Oczywiście nie ma przeszkód by spotykać się w danej miejscowości w grupie i od czasu do czasu potrenować wspólnie. Jeśli Drużyna powstanie, to na pewno na ustawce na Rondzie Obornickim w Poznaniu, która tradycyjnie jest o 10.00 w niedzielę, pojawię się w koszulce Drużyny. Biegacze oczywiście najczęściej spotykają się podczas imprez masowych. Zawsze jest wspólne zdjęcie z imprezy przed startem, niektórzy biegną w grupach, inni swoim tempem. To nie działa na zasadzie obowiązku wspólnego trenowania czy startowania. Chodzi tylko o to, by przy okazji uprawiania sportu, trenowania, startów, propagować ideę dawania szpiku, startując w koszulkach Drużyny.
W kolarstwie jest nawet fajniej, gdy małą grupa jedzie w jednakowym stroju. Podczas treningu i maratonu można przecież wspólnie pracować jak każdy zespół.

#2 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:43

Mam prośbę, by osoby, które są zainteresowane pisały do mnie na priva potwierdzenie, że chcą zostać członkami Kolarskiej DRUŻYNY SZPIKU. Bez żadnych zobowiązań.
Irimi, Maciej1986? Kobrys? Moly?

[ Dodano: 2010-04-14, 16:09 ]
Odgrzewam temat. Jak dotąd osoby, które zgłosiły chęć reprezentowania (prezentowania się) w barwach Kolarskiej DRUŻYNY SZPIKU to Biczek, Kobrys, Maciej1986, Chester, Sly1984. Myślę, że to niezly zaczyn jak na początek, ktory jak wiadomo bywa trudny.
Witajcie w Drużynie! :mrgreen:

Aktualnie zajmuję się sprawą koszulek, jak też... ale tego nie będę zdradzał. Kto chętny do wstąpienia do drużyny, zapraszam!
Dla ciekawych jeszcze raz strona Drużyny Szpiku

#3 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 15 kwiecień 2010 - 17:43

Jak dotąd osoby, które zgłosiły chęć reprezentowania (prezentowania się) w barwach Kolarskiej DRUŻYNY SZPIKU to Biczek, Kobrys, Maciej1986, Chester, Sly1984

I kuba259 :-)

#4 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 15 kwiecień 2010 - 18:00

Dopisałem i jestem w trakcie "ciągnięcia" tematu. :-D

#5 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:14

Mnie też dopisz. Pracowałem kiedyś na oddziale hematologicznym szpitala przy ul. Szkolnej w Poznaniu, więc wiem, jakie to jest ważne.

#6 gwynbleidd

gwynbleidd
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądpoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:22

Ja również jestem chętny do wstąpienia w szeregi.

#7 Dorota

Dorota
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:37

Witam
Nazywam się Dorota Raczkiewicz i jestem szefową Drużyny Szpiku. Cieszę się, że powstał pomysł zaproszenia kolarzy do naszej grupy. Piszę do Was żeby kilka rzeczy wyjaśnić, ta Drużyna to taka nieformalna grupa, nie mamy zapisów, składek, zebrań ani obowiązku stawiania się na imprezach, nie trzeba być dawcą, ja nie mogę np. Drużyna to ludzie, którzy chcą pomóc chorym na białaczkę, wyobraźcie sobie że każdego roku kolejnych 10 tys osób dowiaduje się, że ma nowotwór krwi, połowa z nich umiera bo nie znajduje dawcy szpiku. Szok prawda?
Biegacze, po prostu biegają w tych koszulkach, znaleźliśmy producenta i taka biegowa koszulka kosztuje 20 zł, nie mam pojęcia ile może kosztować taka kolarska, ale myślę, że wy nam w tym pomożecie, aby znaleźć producentów. Biegacze spotykają sie na konkretnych imprezach i już . Ludzie pytają czy to coś daje? tak bo my opowiadamy że przeszczep jest bezpieczny, nie boli itd. Ludzie decydują się zostać dawcami. i oto chodzi. Zapraszam Was bardzo serdecznie jeżeli macie jakieś pytania piszcie [email protected], proszę zajrzyjcie na naszą stronę www.darszpiku.pl.
Bardzo dziękuję, że Wam się chce.
Serdeczności

#8 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 kwiecień 2010 - 07:23

Dzięki. :->

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Kolarskiej DRUŻYNY SZPIKU proszę o info na prive'a. Jak mawiają: the more - the merrier :-D

#9 Dorota

Dorota
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 08:51

cześć
ale Was dużo sie robi, fajnie, super, Rafał dzięki za impuls. co do koszulek, czy całych strojów, oczywiście jestem do dyspozycji, jeżeli gdzieś trzeba pójść, coś obgadać chętnie. ale nie znam sie na tym, więc ktos musi mnie wesprzeć merytorycznie. Napiszcie coś o imprezach najbliższych, może na początek kolo Poznania chętnie sie stawię i spotkam z Wami. Serdeczności

#10 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2010 - 08:56

ja tez chetnie sie dolacze tym bardziej ze potrzebuje jakies nowe koszulki ;] bo stare sa stare ;]
a jak sie przy okazji pomoze to czemu nie?
zachecam wszystkich
a i moja zona tez pewnie wiec liczcie mnie za 2

#11 Dorota

Dorota
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:09

robimy z Rafałem bazę adresów, jesli możecie napiszcie mi swoje adresy mailowe na dorota@druzynaszpiku, fajnie by było tez miasto z jakiego jesteście
dzięki

#12 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:10

Już 17 osób... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#13 MartaLa

MartaLa
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądMazury

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:31

i przybywa zapewne :)

#14 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 kwiecień 2010 - 12:34

[email protected]
[email protected]

#15 Dorota

Dorota
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 21:15

Rafał dziękuję za poprawienie adresu, oj zakręcona jestem.

#16 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:44

Na stronie Drużyny Szpiku pojawiło się już oficjalne INFO o rodzącej się Kolarskiej DRUŻYNIE SZPIKU. Zatem nie ma już odwrotu :mrgreen:
PS. Info jest z drobnym błędem, ale na pewno wkrótce wszystko będzie OK.

#17 Gosc_Chester_*

Gosc_Chester_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:57

irimi, kiedy możemy się spodziewać w zakładce "członkowie" rubryki z kolarzami?
Jak idą pertraktacje dotyczące koszulek, którymi to moglibyśmy rozsławiać szczytny cel?

#18 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 18 kwiecień 2010 - 20:06

Niestety nie wiem.
Do mnie nie dotarły jeszcze dane wszystkich forowiczów, którzy zgłosili chęć bycia członkiem Drużyny. Ale masz rację, że powoli imiona i nazwiska członków Kolarskiej Drużyny Szpiku powinny zacząć stopniowo pojawiać się na stronie. Dorota myślę, że śledzi tutaj nasz wątek i sprawę zacznie na dniach załatwiać. Powiem szczerze, że minął tydzień, a jest nas już ponad 20 osób chętnych, więc mam też nadzieję, że sprawa koszulek ruszy z kopyta. Mnie, jak i nam wszystkim także na tym zależy. Myślę, że Dorota cały czas trzyma rękę na pulsie i widząc ile jest chętnych osób sprawy nie odpuści.

#19 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2010 - 20:18

Panowie, nie ma co gadać, tylko podawać swoje dane do Doroty lub irimi'ego. Im szybciej tym lepiej, imię nazwisko, mail i jakieś GG na początek wystarczy. Co do samej grafiki stroju, może byłaby możliwość aby adres naszego forum się na niej znalazł?? Gdzieś na boku jakiś malutki.


#20 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 19 kwiecień 2010 - 09:33

Hej!
Kilka spraw. Robię bazę podstawowych danych, więc czekam na wasze dane (imię, nazwisko, e-mail, miasto). Część już mam, część dostanę od Doroty jeszcze dziś. Jak tylko zrobię z bazą porządek, to nazwiska członków Kolarskiej Drużyny Szpiku trafią na stronę Drużyny.
Sprawa koszulek. Nie wiemy jeszcze jaką cenę da się wynegocjować, więc dobrze by było wiedzieć ile jesteście w stanie zapłacić za koszulkę i z tego pułapu rozmawiać z producentem. Jeśli uda się pozyskać jakiegoś sponsora, to ekstra, więc jeśli macie jakiejś pomysły, to śmiało pisać. Kto wie, może sam producent?.. To ile możecie zapłacić za koszulkę najlepiej piszcie na prive'a, moje GG czy e-mila, bo nie każdy musi chcieć się tym publicznie chwalić na forum.
Staram się też by logo forum znalazło się gdzieś na koszulkach, może na rękawku. Mam nadzieję, że szefostwo forum nie miałoby nic na przeciw. Oczywiście pierwszeństwo miałby ewentualny sponsor, ale ja chętnie logo forum też bym gdzieś widział.
Tyle, działamy dalej.
Pozdrówka!



Dodaj odpowiedź