Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ffwd F4R Prośba O Opinie


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 17:34

Cześć,

Chciałbym wymienić koła na ładniejsze, lżejsze, aerodynamiczne. Waga obecnych kół bez opon, dętek i zamków to ok 1900g. Mógłbym kupić nowe za ok 5k od ffwd ale całkiem poważnie zastanawiam się nad używkami. Skoro mają np przejechane 3k km (2015r dwa sezony) i ich stan jest określony jako bdb, powierzchnia hamująca niby symboliczne zużycie i kosztują połowę tej ceny to czemu nie (tym bardziej, że największy spadek wartości jest u nich pewnie przez pierwsze dwa lata)? Takie koła powinny jeszcze na płaskich terenach wytrzymać 10k km? Szytki oczywiście będą wymieniane.

 

Mając do dyspozycji te zdjęcia, co możecie powiedzieć?

KOŁA CARBON FFWD F4R SZYTKA SHIMANO 10/11s (6731851306) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

I poprzednia wersja aukcji: http://allegro.pl/sh...item=6723718929

 

Sprzedający mówi, że nie mają żadnych wad, tak jak w opisie.

 

Koła nie były centrowane, ponoć powierzchnia hamująca jest w bdb. Może coś zauważycie, warto kupować?



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 marzec 2017 - 19:02

Używane karbony, to używane karbony, piorun wie co w środku piszczy. O ile łożyska można za kilka zł. wymienić, o tyle powierzchni hamujących już nie. Za niewiele większy pieniądz można złożyć u forumowego kolegi nowe koła, mieć pewność, gwarancję i profil U, bo te chyba mają jeszcze V jak dobrze widzę.



#3 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 22:33

No ale o składanych chińczykach można powiedzieć to samo - piorun wie co w środku piszczy. Te koła mają niby 3k km, chciałbym wiedzieć, czy to jest dużo dla takich kół jeśli to symboliczny przebieg a koła centrują to właściwie zostają tylko piasty, które można przecież ogarnąć nie dużym kosztem. Optymalnie by było jakby ktoś określił stan powierzchni hamującej na podstawie zdjęć.



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 marzec 2017 - 07:45

Bardzo maly przebieg. Przy normalnym użytkowaniu i bez jakis wad, nie powinno byc sladow eksploatacji.

#5 tomek1234

tomek1234
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 09:01

 Za niewiele większy pieniądz można złożyć u forumowego kolegi nowe koła, mieć pewność, gwarancję 

 

U kogo konkretnie?



#6 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2017 - 13:00

np:

 

https://dandyhorsestore.com/



#7 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 19:46

Dzięki za podpowiedzi, nikt nie pisze nic o powierzchni hamującej, nie da się tego określić na podstawie zdjęć?



#8 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 16 marzec 2017 - 09:38

Jeśli chodzi o stan powierzchni hamującej na tych zdjęciach, to wygląda ona prawie jak z półki sklepowej. Jest bardzo realny podany przebieg - ok. 3 tys km i pewnie po płaskich terenach bez ostrych i długotrwałych hamowań. To jest IMO.

 

Mam podobne koła FFWD 50mm, wersja na szytkę (wersja z 2010 r.) i przez 3 sezony zrobiłem akurat na tych kołach niecałe 5 tys. km (później miałem dłuższą przerwę w kolarstwie, teraz wracam powoli do jazdy). U mnie powierzchnia hamująca wygląda bardzo podobnie jak na tych kołach ze zdjęć, tzn. bardzo dobrze.

 

To są bardzo przyzwoite, solidne stożki carbo wg mnie (no może poza obleśną naklejką Antkowiaka - oczywiście bez urazy dla Pana Trenera Antkowiaka).



#9 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 18:54

Ponieważ sprzedawca odpowiadał z mega opóźnieniem, uzyskałem opinię dystrybutora ffwd i on określił je na podstawie kilku szczegółów na 2011-2013 r a nie 2015r więc zrezygnowałem. Sprzedawca nie potrafił znaleźć żadnego dokumentu zakupu i potwierdzić to co napisał.



#10 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 16 marzec 2017 - 19:12

Moim zdaniem to jest wersja z 2011 r. I jestem tego pewny na 100%. Być może facet zakupił je w 2015 roku jako nowe.



#11 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 19:28

Może i tak ale przekreśla to wszystko co pisał i całą aukcję. A w ogóle to się obraził, że go pytam o takie szczegóły jak to, czy koło było centrowane, czy ma dowód zakupu, czy jest oryginalne, jakiś mega dziwny był musiałem go przepraszać żeby uzyskać odpowiedź na te pytania :D



#12 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 15:43

Kolejna aukcja: ebay tym razem koła klubowe .. ciekawe ile sezonów mają za sobą. Chyba nie działają dobrze linki tutaj, trzeba wyszukaćna http://www.ebay.co.uk

 

frazy:  Fast-Forward-F4R-DT240-Front-Rear-Tubular-Carbon-700C-45mm-Wheelset-Ex-Team-



#13 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 19 marzec 2017 - 17:50

Koła klubowe to jak myślisz, chłopaki oszczędzali je czy nie?



#14 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 19:18

Myślę, że miały profesjonalny serwis, co to znaczy, czy oszczędzali czy nie? Nie widzę też, żeby były mocniej zużyte niż te z poprzedniej aukcji, wprost przeciwnie, co masz na myśli z tym oszczędzaniem? Widzę piastę dt240, która ma opinie długowiecznej, co tam może być za haczyk?



#15 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 19 marzec 2017 - 19:25

nie oszczędzanie hamulców, to mam na myśli. Łożyska rzecz wymienna, szprychy tak samo, ale powierzchni hamulcowych nikt nie serwisuje, bo się nie da. Osobiście bez ręcznych oględzin koła bym nie kupił, a tym bardziej za taką kasę. 



#16 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 17:22

Kolejna prośba o rzut oka i opinie: http://allegro.pl/sh...item=6761391335



#17 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 18:29

 

Byłbym bardzo ostrożny w polecaniu tego pana (i piszę to na podstawie własnych doświadczeń).

Polecę natomiast Daveo (rówież na podstawie wlasnych doświadczeń).



#18 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 marzec 2017 - 20:07

A ja mam dokładnie odwrotne zdanie i też na podstawie własnych doświadczeń :)





Dodaj odpowiedź