Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Za Do 6000 - 7000

shimano 105

52 odpowiedzi w tym temacie

#41 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:17

Bez pedałów 8.7kg. Nie zależało mi na mega niskiej wadze, inaczej bym brał bez tarcz, więc pewnie waga by była ~1kg mniej, no ale jest z czego schodzić. Pewnie po roku wymienię koła, bo to najbardziej mnie martwi. Co do reszty to jeszcze się nie mogę wypowiedzieć.



#42 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 07:46

Z tym wyglądem strona internetowa vs. rzeczywistość to przypadłość prawie każdego większego producenta. Dziwne, że nic z tym nie robią. Giant w tym roku postawił na bardzo żywe kolory. Czerwony na Tcr tarczowym też nie jest tak stonowany jak na stronie.

O kasetę chyba nie ma się co przejmować - z czasem złożysz koła na góry z 11-32.

#43 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 08:18

Za czasem to powinien być tak wytrenowany że przełożenie 34/28 mu wystarczy. W Polsce nie ma podjazdów które przy kompaktowej korbie wymagałyby nawet od przeciętnego kolarza koronki 32.



#44 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 08:25

coś by się znalazło - znam trasy, gdzie na MTB się jedzie zygzakiem. 


  • remel lubi to

#45 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 08:35

@przegibek, nie każdy ma tyle czasu, żeby trenować tak zajadle i podjechać Przełęcz Karkonoską czy Stóg Izerski z takich przełożeń. Poza tym szosą nie tylko po Polsce się jeździ, a na Grossglocknerhochenalpenschokolade 32 z tyłu może się przydać choćby dla psychiki. Oczywiście można powiedzieć, że jeśli noga nie podaje, to nie powinno się w te miejsca zapuszczać, ale to błędne koło.

#46 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 11:05

Wyraźnie pisałem o Polsce - to raz, więc argument o Grosscośtamcośta mnie nie dotyczy ;)

 

Po drugie - bez jaj, żeby wjechać na Karkonoską musisz trenować "zajadle"? Świadomie napisałem "przeciętnego kolarza" - ktroś kto musi trenować na taki podjazd (nie żeby z jakimś tam lepszym czasem, po porstu żeby się tam jako tako wkulać bez pchania) że jest po prostu słabym kolarzem i po roku jeżdżenia da radę.

 

 



#47 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 11:11

coś by się znalazło - znam trasy, gdzie na MTB się jedzie zygzakiem. 

 

Zgadzam, się, ale to nie ma nic do rzeczy :)))

 

Pamiętam jak kupiłem szosę po wielu latach jeżdżenia na MTB i zastanawiałem się jakim cudem z przełożeniem 34/28 wjadę na Hrobaczą Łąkę czy Magurkę Wilkowicką - skoro na 22/32 (dawne czasy ;) na MTB to wymagało wysiłku.

 

Pojechałem na próbę na Magurkę i nagle zdziwienie - jechało się porównywalnie do MTB, ale dodatkowo... szybciej. Nie zapominajcie że różnica miedzy szosą a MTB to nie tylko przełożenie ale również masa roweru, jego sztywność, opory toczenia opon i pewnie jeszcze kilka innych.

I do dzisiaj tak mam - jazda na MTB po asfalcie sprawia mi zwyczajnie więcej kłopotów - w górę, w dół i po płaskim :)



#48 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 11:36

Udało się dziś wybrać na małą przejażdżkę.

 

Muszę jeszcze wyregulować parę rzczy, ale generalnie jeździ sie super!

 

54hdXvO.jpg

 

Miejscówka wygląda znajomo :-) 

Jaki rozmiar w końcu wziąłeś? M? 



#49 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 11:42

Tak, romiar M.

 

Dopiero jednak nie przejechałem więcej jak 50km także ciężko mi w 100% coś powiedzieć, ale wydaje się trafiony. Muszę jescze wyregulować lepiej siodło i wtedy zobaczymy.



#50 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 13:40

@przegibek, Ciebie nie dotyczy, ale przecież to nie Ty żałowałeś braku kasety 11-32, a kontynuując przykład przeciętnego kolarza - zakładam, że taki kiedyś w Alpy będzie chciał pojechać i o ile na kompakcie 50/34 moi znajomi rok temu jechali co do zasady bez problemów, to momentami narzekali na braki w przełożeniach.

Z tą Karkonoską to w moim przypadku było tak, że na przełaju rok temu wjechałem i to pewnie jako słaby kolarz; mój kumpel też, jednak choć jeździ kilka lat, finiszuje w połowie stawki na 1/4 i 1/2IM i jechał 34/32, to na końcówce podjazdu (tam, gdzie jest ok 20% nachylenia) miał pewnie ze 3 km/h.

#51 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marzec 2017 - 13:46

To ze wjadę na kasecie 28, nie oznacza jeszcze ze mogę tak jeździć codziennie po 100km przez 6 dni. I dlatego na góry zakładam kasetę 32 mimo ze na 28 tez jakoś dam radę

#52 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 14:34

Dokładnie.

Dosyć śmieszne są te dyrdymały o tym jaka kaseta "powinna" wystarczyć.

Niech każdy zakłada kasetę jaką chce.



#53 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 20:06

Wczoraj zrobiłem test - jechałem pierwsze 20 km szybkim tempem, na 18 kilometrze poczatke podjazdu - 2 km, z czego pierwszy kilometr około 6%, reszta 3%. Potem zaczyna się podjazd około 700 metrów - 14%,, do tego kiepski asfalt. Na kasetę 28 dla mnie to masakra. Czytałem o osobach, które robią trasy 150km ze średnią 35km/h ale dla normalnego, w miarę wytrenowanego człowieka to mało realne. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: shimano, 105