Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 20 wrzesień 2020 - 14:56

Ad. Gubienie pozycji:
Dzisiaj jechałem ta sama trasą. Ani jednego komunikatu o zjechaniu z trasy. Liście jeszcze nie opadły

Ad. Live track:
Dzisiaj było to tak. Telefon sparowany, email wysłany. Jadę sobie, a telefon buczy że przyszedł SMS, na bolcie brak powiadomienia. Sięgam do kieszeni po telefon i sprawdzam czy dalej sparowany. Zmieniam w aplikacji ekran ze śladem na ekran ustawień bolta żeby się upewnić, że się widzą i od tego momentu powiadomienia przychodzą. Jadę sobie spokojnie dalej.
W domu sprawdzam live track i zonk. Od miejsca grzebania w aplikacji ślad się urywa. Na moje chamskie oko problem jest z aplikacją.

#1362 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWroc

Napisano 21 wrzesień 2020 - 18:13

Jaki darmowy serwis do Turn by Turn w Bolcie? Komoot to wiem, ale nie mam płatnych map a nie widzę nikogo kto by pożyczył konto na stworzenie jednej trasy :D Wiem o darmowej części map w Komoot, ale akurat moja trasa przebiega przez 3 regiony :D

Ostatnio natknąłem się na coś takiego:

https://burlycross.w...javawa-rtwtool/

 

Wypróbowałem opisaną aplikację i metodę do dorzucania własnych waypointów. Wrzuciłem wyklikany w http://brouter.de/brouter-web gpx i przypadkiem wyeksportowałem tcx z opcją "Add course points" i widzę, że dodaje wskazówki typu "Turn left after..." i na wahoo bolt widać je w "route cue sheet". W opcjach aplikacji można nawet sobie poprzestawiać wyprzedzenie informacji o skręcie.

 

Nie jechałem jeszcze z taką trasą ale wygląda zachęcająco :)

 

Także odpowiadając na cytowane pytanie:

* trasę klikasz gdzie lubisz

* eksportujesz do gpx

* procesujesz w opisanej wyżej aplikacji

* wrzucasz do wahoo (usb albo przez aplikację wahoo)


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#1363 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 wrzesień 2020 - 19:48

Edytor brouter.de jest bardzo ciekawy, widzę multum opcji do wyboru, nawet jest możliwość ustawienia średniej mocy przejazdu, korekty podjazdów i zjazdów, masy, oporu aero, itd. 

Zapowiada się ciekawa alternatywa do oszacowania czasu przejazdu po danym kursie i ustawienia właściwego tempa wirtualnego partnera (ale to Garmin).

 

Bezpośrednio wyeksportowany plik gpx ma tylko informacje o punktach przelotowych trasy, bez możliwości wyświetlania wskazówek na Wahoo:

 

 <name>via1</name>

  <type>via</type>
 
Dopiero po przerobieniu go RTWtool wg instrukcji https://burlycross.w...javawa-rtwtool/ pewno będzie możliwość dorzucenia wskazówek przejazdu. To niestety nie to, czego oczekuje przeciętny użytkownik Wahoo, bo zabawy z tym trochę jest. Ale dla kogoś, kto chce dorzucić własne punkty orientacyjne to faktycznie nieocenione narzędzie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1364 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWroc

Napisano 21 wrzesień 2020 - 20:56


Dopiero po przerobieniu go RTWtool wg instrukcji https://burlycross.w...javawa-rtwtool/ pewno będzie możliwość dorzucenia wskazówek przejazdu. To niestety nie to, czego oczekuje przeciętny użytkownik Wahoo, bo zabawy z tym trochę jest. Ale dla kogoś, kto chce dorzucić własne punkty orientacyjne to faktycznie nieocenione narzędzie.

 

 

No super user-friendly to nie jest, ale jak ktoś nie chce płacić za RWGPS albo Komoot i potrzebuje opisów, to jest jakaś opcja ;)

 

Z tego co widzę, to te kierunki generowane są na podstawie kątów pomiędzy odcinkami śladu gpx (domyślnie gdy kąt między sąsiadującymi jest > 50 stopni), więc można się spodziewać jakichś niewykrytych skrzyżowań lub "fałszywych" zakrętów przy ostrych zjazdach...

 

Ja bez kierunków sobie radzę, ale zacząłem szukać jak dodać waypoint po tym jak komoot poprawił zaimportowaną z gpx trasę w miejscu gdzie chciałem dojechać do punktu i zawrócić :) i znalazłem to narzędzie
 


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#1365 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 wrzesień 2020 - 23:20

Mi po wstępnych testach brouter.de bardzo podchodzi z uwagi na możliwość dość przyzwoitego oszacowania czasu przejazdu przy zadanej średniej mocy. Wiadomo, że dochodzi jeszcze czynnik wiatru (plus w miarę dobre oszacowanie oporów aero, ale to się da wymierzyć), plus dopasowanie zmiany prędkości do zjazdów/podjazdów, ale na pierwszy rzut oka jest całkiem nieźle. Na dodatek ma dobrą opcję wczytywania danych źródłowych, czyli zamiany aktywności w kurs, z możliwością jego edycji tak przebiegu trasy, jak i dodaniu punktów szczególnych trasy. Co ciekawe, nie ma chyba opcji średniej prędkości na prostej, ale za to podanie średniej mocy przejazdu jest genialne, pozwala bez problemu określić tak właściwe tempo przejazdu - można w drugą stronę, czyli po podaniu mocy sprawdzić jak długo będzie się jechać i w miarę potrzeby dopasować moc do czasu, jak też wydatkowaną energię, co prawda w kWh, ale bez problemu można to zamienić na kJ/kcal i wyliczyć ile trzeba zabezpieczyć jedzenia na drogę. Genialne narzędzie zwłaszcza dla długodystansowców. 

 

W przypadku Wahoo niestety chyba nie ma możliwości użycia wyliczonego czasu przejazdu jako wirtualnego partnera wskazującego tempo przejazdu, trzeba posiłkować się średnią mocą przejazdu. Nie do końca jest to optymalne, zwłaszcza na podjazdach/zjazdach, no ale jeśli chodzi o samo wyznaczenie trasy, o jak najbardziej serwis powinien być przydatny.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1366 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWroc

Napisano 22 wrzesień 2020 - 08:20

W przypadku Wahoo niestety chyba nie ma możliwości użycia wyliczonego czasu przejazdu jako wirtualnego partnera wskazującego tempo przejazdu, trzeba posiłkować się średnią mocą przejazdu. Nie do końca jest to optymalne, zwłaszcza na podjazdach/zjazdach, no ale jeśli chodzi o samo wyznaczenie trasy, o jak najbardziej serwis powinien być przydatny.

 

Wahoo obsługuje też takie info, choć nie wiem jak samemu taką trasę przygotować.

 

https://www.bestbikesplit.com/- nie wiem czy znasz, ale tam zadając moc można wygenerować i zoptymalizowac plan wyścigu z uwzględnieniem wiatru i profilu wysokości :) potem da się takie coś wgrać do wahoo i pokazuje docelową moc itp (podobie jak przy treningu na trenażerze). Zdaje sie że jest tam też jakiś trial, to można się pobawić ;)
 


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#1367 adam1920

adam1920
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 02 październik 2020 - 20:11

serwus

...wgrywając trening w formacie FIT z PC na elemnt bold przez kabel do folderu "eksports" nie widzę go gdy chce odpalić trening z "pick a planned workout". Czy ktoś coś miał takiego?

pzdr



#1368 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 02 październik 2020 - 21:06

ja w elemnta wrzucam .erg i działa ok



#1369 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 październik 2020 - 21:15

Bo i tak trzeba, to nie garmin. Szczegóły: https://trainerday.c...lemnt-on-a-mac/

albo lepiej i prościej za pomocą TP: https://trainerday.c...-push-workouts/


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1370 adam1920

adam1920
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 październik 2020 - 12:02

niestety

plik .erg (Error Unsupported file extension!)

plik fit („Nie znaleziono treningów w tym pliku”)



#1371 adam1920

adam1920
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 październik 2020 - 13:17

Ok już ogarnięte przez trainerday. Dziękuję



#1372 dejo

dejo
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 15 październik 2020 - 10:42

Jak ogarnąć sterowanie trenażerem Elite Suito żeby zmieniało obciążeniem ?

#1373 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 październik 2020 - 16:54

Sparuj trenażer jako Fitness Equipment i testuj, który tryb działa. U mnie na Drivo II np. działa sterowanie oporem przez tryb ERG (czyli ustawiasz sobie konkretne waty). Innych póki co nie próbowałem.



#1374 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 październik 2020 - 18:27

Jak wasze live tracking? 
Poprawiło się z aktualizacją aplikacji na telefon?



#1375 grzesek

grzesek
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 15 październik 2020 - 20:04

Jak wasze live tracking?
Poprawiło się z aktualizacją aplikacji na telefon?

Działa jak nie wyciągam telefonu w trakcie jazdy.

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka
  • Jaca911 lubi to

#1376 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 31 październik 2020 - 23:12

Witam, mam pewien problem z wahoo elemnt Bolt. Otóż po sparowaniu z aplikacją Elemnt poprawnie są wyświetlane info na temat SMS i połączeń na urządzeniu. Niestety po około 15 min jazdy urządzenie traci połączenie z telefonem (xiaomi mi 8 lite). Oczywiście przez te 15 min nic z telefonem nie robię. Bluetooth oraz GPS w telefonie jest nadal włączony, ale niestety nie ma już komunikacji z wahoo przez co wahoo nie pokaże powiadomienia. W telefonie mam oczywiście odznaczone "oszczędzanie baterii" dla apki Elemnt. Jak sobie poradzić z tym problemem?

#1377 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopad 2020 - 01:05

Wcale cieszyć się jazdą i korzystać z chwili wolności ;) 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1378 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 listopad 2020 - 08:52

Rozwiń listę uruchomionych aplikacji, przytrzymaj paluchem na apce i nałóż kłódkę.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1379 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 20:22

Okej dzięki za dobrą radę :) A mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o taką opcję jak odliczanie kilometrów w dół na zadanej trasie gpx. Przykładowo wrzucam na Wahoo jakąś trasę gpx. Jadąc i mając podgląd na mapę mogę u góry ekranu wrzucić info, które będzie mi odliczało ile zostało dystansu w kilometrach do końca trasy? Jeśli takowe jest to pod jaką nazwą angielską w apce Wahoo na telefonie? Obecnie mam tam aktualną prędkość i całkowity dystans.

#1380 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 listopad 2020 - 08:17

"Distance Remaining (selected course)"


  • lukaszzsch lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź