Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1481 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 07 maj 2021 - 17:35

Dodali wasze ulubione komunikatory: Support for new notification services (WhatsApp, WeChat, Line, Telegram, Signal)


Czy wyświetlają Wam się wiadomości z Whatsappa? Dziś sprawdzałem na Bolcie i nic się nie pojawia.

#1482 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 07 maj 2021 - 18:04

z smsa i whatsappa tak na roamie, na chwilę po sprawowaniu z tel, ale jak już byłem w trasie ok 2h to chyba i tak mi tel rozłączna :(



#1483 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 07 maj 2021 - 18:45

Przepraszam za lamerskie pytanie jak w trakcie nawigacji uruchomić profil trasy w WR ?


Facebuk i  YT  Strava


#1484 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 07 maj 2021 - 22:49

Przepraszam za lamerskie pytanie jak w trakcie nawigacji uruchomić profil trasy w WR ?

Przychodzisz na stronę gdzie jest profil wysokościowy fragmentu trasy i i naciskasz przycisk dolny boczny do czasu aż profil obejmie cała trasę.

Chyba że chodzi o coś innego?

#1485 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 07 maj 2021 - 22:51

Czy wyświetlają Wam się wiadomości z Whatsappa? Dziś sprawdzałem na Bolcie i nic się nie pojawia.

Gmail, Whatsup, SMS.
Na razie tyle zaobserwowałem.
W którymś momencie program element na telefonie zapytał o dostęp do powiadomień. Bez tego nie będzie.

#1486 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 maj 2021 - 21:08

Dziś pierwszy raz wybrałem się na rower z Wahoo Roam. Proszę mi powiedzieć dlaczego trasę która ma ok 30 km wahoo naliczył mi 9 km?


  • artho lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#1487 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2021 - 00:09

Tzn? Nie zapisal calego treningu?
Jesli tak to znaczy ze mial problemy z ustaleniem gps, moj bolt np zanim odpali gps chwilke myśli i szuka. Ale to i tak byloby mega dziwne taka różnica.

#1488 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 09 maj 2021 - 04:37

Juz zdiagnozowano Chiński czujnik Magene wziął i się zepsuł. Tak więc znowu muszę się przeprosić z pewnym sklepem i kupić oryginalne czujniki

Facebuk i  YT  Strava


#1489 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 maj 2021 - 14:30

Może po prostu bateria padła? 

Swoją drogą to dziwne, że komputerek takim przypadku nie przełączył się na wyliczanie szybkości/drogi z gps. Nie widziałeś, że Roam przestał pokazywać prędkość?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1490 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 09 maj 2021 - 14:36

Sprawa wygląda tak że w czujniku zmieniłem baterie i nie zauważyłem że przełączył się na speed. Dodatkowo dałem go na ramię korby. Dziś ustawiłem czujnik na kadencję a Wahoo dystans brał z gps i wszystko działa poprawnie.

Facebuk i  YT  Strava


#1491 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 09 maj 2021 - 19:18

Gmail, Whatsup, SMS.
Na razie tyle zaobserwowałem.
W którymś momencie program element na telefonie zapytał o dostęp do powiadomień. Bez tego nie będzie.

 

Nie wiem czemu, ale teraz to nawet smsy mi się nie wyświetlają :( telefon sparowany jak ktoś dzwoni to na liczniku widać jednak smsy i whatsapp nie, ostatnio działało nie wiem o co chodzi. Live track dalej dupa :( nie wiem czy to wina telefonu?



#1492 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 09 maj 2021 - 20:03

Trzeba wejść w ustawienia aplikacji elemnt i tam ustawić dostęp do aplikacj whatsup i zwykłych smsów musisz dać zezwól

#1493 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 maj 2021 - 09:05

Mam zegarek Wahoo Rival. SMS i WhatsAppy wyświetalają się błyskawicznie, zamiast polskich znaków diakrytycznych są kwadraty ale to normalne. Z innych komunikatorów nie korzystam.
W trakcie jazdy nie łączę telefonu z komputerem Roam, bo zegarek jest cały czas. 
 



#1494 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 10 maj 2021 - 09:15

Trzeba wejść w ustawienia aplikacji elemnt i tam ustawić dostęp do aplikacj whatsup i zwykłych smsów musisz dać zezwól

 


mam i miałem ustawione alerts: show messages on i phone calls telefony prychodzące pokazuje licznik, ale smsów nie. Po aktualizacji jak sprawdzałem to nawet whatsapp działał teraz nie :( nie wiem czy go restartować do ustawień fabrycznych? Troche mi się nie chce tego wszystkiego potem ustawiać



#1495 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 10 maj 2021 - 09:34

odinstalowałem apke i zainstalowałem, smsy chodzą, ale whatsapp już nie :(



#1496 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 10 maj 2021 - 11:16

odinstalowałem apke i zainstalowałem, smsy chodzą, ale whatsapp już nie :(

Załączone pliki



#1497 rjarosz

rjarosz
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 10 maj 2021 - 11:17

Witam, czy jest jakiś sposób, żeby Roam nie synchronizował wszystkich stworzonych kursów ze Stravy? Przy kilkunastu/kilkudziesięciu stworzonych kursach robi się niezły misz masz w Roamie (page Route).



#1498 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2021 - 12:06

Patrząc na instrukcję Wahoo, wygląda na to, że raczej nie:
Press SYNC to begin downloading your routes to the ELEMNT/BOLT/ROAM. All routes which appear under Dashboard > My Routes of the Strava website will appear. Starred routes will be displayed with a star before the route name. Synced routes appear on the routes page, shown below.

 

Naciśnij SYNC, aby rozpocząć pobieranie tras do ELEMNT / BOLT / ROAM . Pojawią się wszystkie trasy, które pojawią się w Dashboard> My Routes na stronie Strava . Trasy oznaczone gwiazdką zostaną wyświetlone z gwiazdką przed nazwą trasy. Zsynchronizowane trasy pojawiają się na stronie tras pokazanej poniżej.

 

W przypadku Garmina są synchronizowane tylko kursy oznaczone gwiazdką, co jest zdecydowanie bardziej praktyczne niż synchronizowanie całości i dodanie gwiazdek do niektórych tras. Wystarczy usunąć gwiazdkę i trasa nie będzie ponownie synchronizowana. Zresztą to tyczy nie tylko tras ze Strava, ale z innych również.

 

Być może można sortować te trasy w sposób, żeby te oznaczone gwiazdkami pokazywały się jako pierwsze?

 

Może piszcie do Wahoo, żeby uwzględnili możliwość synchronizacji tylko ogwiazkowanych tras?

 

 

Mam zegarek Wahoo Rival. SMS i WhatsAppy wyświetalają się błyskawicznie, zamiast polskich znaków diakrytycznych są kwadraty ale to normalne. Z innych komunikatorów nie korzystam.
W trakcie jazdy nie łączę telefonu z komputerem Roam, bo zegarek jest cały czas.

 

Ja tam wolę, jak mi wiadomości przychodzą na oba urządzenia, odczytywanie informacji z zegarka w czasie jazdy nie jest ani wygodne, ani bezpieczne (zakładam, że zegarek jest normalnie na nadgarstku), z ekranu komputerka treningowego łatwej odczytać informacje (i ewentualnie na nie odpowiedzieć).

 

Z tego co pamiętam, to Rival może używać Roam (i Bolt) jako wyświetlacza: Multisport Handover seamlessly shares race data between RIVAL watch and ELEMNT bike computers without pushing a button. Tyle tylko, że chyba traci się pełne możliwości komputerka rowerowego, który robi tylko za wyświetlacz. W sumie możliwość niby jest, ale czy przydatna to dyskusyjne - sprawdzając tą funkcję Fenix 6x Pro -> Edge 1030, zachwycony nie byłem. Raczej to może być przydatne w trakcie zawodów tri, żeby nie bawić się w włączanie komputerka rowerowego (no nie, to akurat trzeba) i włączanie rejestracji danych (wciśnięcie start?).
Tylko czy powiadomienia z zegarka będą wyświetlane w tym trybie na ekranie komputerka treningowego? U siebie nie sprawdzałem, to i nie wiem..

 

Zamiast polskich znaków diakrytycznych kwadraty? To niestety nie jest normalne. Oznacza to, że Wahoo nie tylko ignoruje polskie tłumaczenia językowe, ale zamiast Unicode stosuje ograniczony zestaw znaków. Pal licho emotki, ale różne znaki diakrytyczne mogłoby uwzględnić. Ciekawe, czy niemieckie umlauty wyświetla? W Rival jest możliwość ustawienia innych języków niż angielski?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1499 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 10 maj 2021 - 16:56

U mnie na Bolcie jest tak, że jak ktoś wyślę mi zdjęcie na Whatsappa to na Bolcie pojawia mi się komunikat, ale jak już napisze to nie zawsze. Od jednej osoby dochodzą co druga, trzecia wiadomość, od innej w ogóle.
  • Grafi_t lubi to

#1500 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 maj 2021 - 18:02

@Prozor 
Chciałem napisać, że zegarek działa tak bez odpalonej cały czas aplikacji Elemnt. 
Wystarczy mieć telefon w zasięgu BT i komunikacja przechodzi. Natomiast żeby cokolwiek pojawiło się na komputerze to już aplikacja musi być cały czas włączona. Idealna sprawa, aplikacja nie zużywa mi baterii,
ja zerknę że ktoś coś napisał ewentualnie dzwoni, mogę się zatrzymać i zareagować. 

Tego płynnego przejścia thriatlonowego nie używam, co do języka to pewnie ustawia się przy pierwszym uruchomieniu (nie pamiętam), ewentualnie po factory reset. 





Dodaj odpowiedź