Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#261 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 18:45

Ja Wahoo Element zamawiałem na www.mantel.com to też niemiecki sklep a licznik przyszedł z Holandii.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



#262 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2018 - 07:51

Ja Wahoo Element zamawiałem na www.mantel.com to też niemiecki sklep a licznik przyszedł z Holandii.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Mantel akurat jest holenderski...

 

Business address:
Balkweg 7
5232 BT Den Bosch
The Netherlands


  • MarekB lubi to

#263 mzo

mzo
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWarszawa - Żoliborz

Napisano 16 marzec 2018 - 12:16

Jak kupiłem na velocity.pl jakoś w lutym. Ekspresowa dostawa. Następnego dnia był u mnie kurier.

#264 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 marzec 2018 - 19:32

Dziś ukazała się kolejna wersja aplikacji Elemnt oraz nowy Firmware do Elemnt i Elemnt Bolt. 



#265 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 21:22

Cóż wnosi ciekawego?



#266 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 08:46

Nie zauważyłem niczego nowego na urządzeniu. A w aplikacji, z opisu na play google wynika, że to jedynie poprawki błędów:

NOWOŚCI
FIXED: 'Take Me There' is returning incorrect search results
FIXED: App crashes when tapping on 'NEW' from Planned workouts menu
FIXED: App crashes when tapping on old workout from Results tab
FIXED: App crashes if looking at previous workout while riding
FIXED: Cannot create routes from previous workouts 
FIXED: Some Dutch translations

 

 

Nadal nie ma profili rowerów. Najbardziej irytujący dla mnie problem, gdy muszę edytować ekrany przesiadając się z szosy (z miernikiem mocy) na MTB (bez miernika).



#267 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 marzec 2018 - 09:23

Ja mam stworzony dodatkowy ekran ze "specjalnymi" danymi dla MTB, inne mam "uniwersalne" dla obydwu rowerów. Można też stworzyć osobny zestaw ekranów dla MTB i szosy, a potem szybko przełączać (ukrywać) na odpowiednie w aplikacji na telefonie. Trochę kombinacji jest, ale zawsze to jakiś sposób :)


  • Arked lubi to

#268 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 09:35

beskidbike, jest to jakiś sposób (sam z tego sposobu korzystam), ale są "ale"

1. nie można stworzyć dwóch ekranów "mapa"

2. nie można stworzyć dwóch ekranów "workout"

3. nie można stworzyć dwóch ekranów "lap"

4. jak ktoś korzysta z wielu ekranów, to maksymalna ilośc skonfigurowanych ekranów (max 8 chyba) może okazać się niewystarczająca

 

Optymalne wyjście jest jedno - profile



#269 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 marzec 2018 - 21:07

Jest jak jest, ale przynajmniej to co jest to działa :P

Cieszmy się tym co mamy. Wystarczy poczytać wątek "Garmin Edge", żeby się przekonać jakie można mieć problemy. Ale fakt, profile mają :P



#270 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 20 marzec 2018 - 21:22

Do mnie dotarł dzisiaj w końcu z Bikestera. 8 dni, można jeszcze przeżyć.



#271 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 22:18

Ładnie proszę o opisanie swoich ekranów jakie potworzyliscie szczególnie dla MTB i Szosy. Ekrany ogólne też mile widziane.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



#272 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2018 - 00:51

Każdy według własnych preferencji, tyle tego jest...bez sensu opisywać wszystko ze szczegółami



#273 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 marzec 2018 - 08:58

@Beskidbike - demonizujesz urządzenia Garmina. No to ja też będę wredny :P

Nie wystarczy cieszyć się tym co się ma. Chociaż z drugiej strony, czemu nie... Czym mniej jest, tym mniej problemów...

 

Ładnie proszę o opisanie swoich ekranów jakie potworzyliscie szczególnie dla MTB i Szosy. Ekrany ogólne też mile widziane.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Użytkownikom musiałoby się chcieć, a widocznie im się nie chce. Zwłaszcza, że nie można utworzyć ekranów dedykowanych do MTB/szosy, bo tego po prostu tu nie ma. W garminie jak komuś podoba się ustawienie profili/ekranów kogoś innego, to wystarczy po prostu skopiować plik fit i nie trzeba się bawić w mozolne ustawianie. Nawet za pośrednictwem smartfona to jednak zabawa jest. A tak robi się to raz i tyle. Inna sprawa, dziwne, że nikt nie wpadł na pomysł wprowadzenia edytora ustawień fit na smartfon/pc. Z drugiej strony, jakbym miał wszystko konfigurować na smartfonie, to tyle samo czasu zajmuje mi to w urządzeniu (zwłaszcza dotykowym, przyciskami trochę dłużej), to faktycznie traci sens. A przywrócenie ustawień czy przeniesienie ekranów ogranicza się do skopiowania pliku. W ten bezbolesny sposób przenosiłem profile i ustawienia ekranów pomiędzy edge 810 -> 520/1000. Ewentualne korekty nie trwały dłużej niż parę sekund i raczej sprowadzały się do dodawania pól IQ (pola robione przez niezależnych programistów, których Wahoo pewno mieć nie będzie).

 

 

Jest jak jest, ale przynajmniej to co jest to działa :P

Cieszmy się tym co mamy. Wystarczy poczytać wątek "Garmin Edge", żeby się przekonać jakie można mieć problemy. Ale fakt, profile mają :P

 

Tak? Popatrzmy na ostatnie poprawki aplikacji wypuszczone przez Wahoo:

 

Nie zauważyłem niczego nowego na urządzeniu. A w aplikacji, z opisu na play google wynika, że to jedynie poprawki błędów:

NOWOŚCI
FIXED: 'Take Me There' is returning incorrect search results
FIXED: App crashes when tapping on 'NEW' from Planned workouts menu
FIXED: App crashes when tapping on old workout from Results tab
FIXED: App crashes if looking at previous workout while riding
FIXED: Cannot create routes from previous workouts 
FIXED: Some Dutch translations

 

 

Nadal nie ma profili rowerów. Najbardziej irytujący dla mnie problem, gdy muszę edytować ekrany przesiadając się z szosy (z miernikiem mocy) na MTB (bez miernika).

 

Albo ostatnie poprawki samego urządzenia:

ELEMNT WB09-1929 - 19 March, 2018

  • FIXED: Instantaneous power data field is inverted instead of 3 second avg power
  • FIXED: Pages reset on boot
  • FIXED: GPS dropping after 3-4 hours
  • FIXED: Time on BoltApp showing an hour behind for users in Turkey
  • FIXED: Center LED remaining lit during left turns
  • FIXED: No elevation added when riding slowly
  • FIXED: Planned workout graph disappearing after changing pages
  • FIXED: 'Watts/KG - lap', 'Watts/KG - workout ' showing as N/A

No proszę, też bywają problemy? A że użytkownicy często ich nie zauważają? Może są mniej świadomi od użytkowników garminów? Lub tych świadomych jest mniej, a reszta:

 

Jest jak jest, ale przynajmniej to co jest to działa :P

 

 

Żeby nie było, uważam Bolt'a za doskonałe urządzenie (pomimo jego ograniczeń!) :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#274 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 08:59

Branża, zależy jak ktoś trenuje/jeździ. Ile ludzi tyle preferencji. Ale jeśli Ci to pomoże, to u mnie:

w MTB

1. ekran podstawowy:

prędkość bieżąca, puls, kadencja, przejechane kilometry, czas treningu, aktualna godzina, temperatura, średni puls, kilometry "to go"

2. ekran okrążenia:

puls bieżący, puls średni z okrążenia, kadencja, czas okrążenia,  prędkość bieżąca

3. ekarn mapy

puls bieżący, prędkość bieżąca

4.ekran dodatkowy

aktualna wysokość, metry podjechane, nachylenie

 

w szosie:

 

1. ekran podstawowy:

średnia moc 3s, prędkość, puls, kadencja, przejechane kilometry, czas treningu, aktualna godzina, temperatura, kilometry "to go"

2. ekran okrążenia:

średnia moc 3s, średnia moc z okrążenia, puls bieżący, puls średni z okrążenia, kadencja, czas okrążenia,  prędkość bieżąca

3. ekran mapy

średnia moc 3s, prędkość bieżąca

4.ekran dodatkowy

aktualna wysokość, metry podjechane, nachylenie

5. ekran ćwiczenia ("workout")

średnia moc 3s, średnia moc okrążenia, czas do końca etapu ćwiczenia, moc etapu docelowa, puls, kadencja, prędkość bieżąca

 

Jak dla mnie, to dla bolta 7 danych na ekran to max, przy 9 rzędach słabo widoczne. Więc moje ekrany, gdzie jest 9 pól to ostatnie dwa pola zazwyczaj ukryte

 



#275 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 marzec 2018 - 09:07

Funkcja "ukrywania" jest świetna. Trochę zastępuje dodatkowe ekrany



#276 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 09:19

Prozor i beskidbike, nie ma wątpliwości, że każde z urządzeń, o których dyskutujemy ma swoje mocne i słabe strony. Żadne nie jest bez wad. 

Tylko nie zaczynajmy tu prowadzić "wojny" zwolenników takich, czy innych komputerków na zasadzie: lepszy jest ten, który ja posiadam.

Ja jestem świadom braków w wahoo. Z wielką nadzieją śledziłem projekt Hammerhead Karoo (nawet zamówiłem, ale ostatecznie anulowałem po pół roku oczekiwania) - ale brak komunikatów audio przekreślił dla mnie jego sens.

 


  • Siecky lubi to

#277 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 marzec 2018 - 10:08

Posiadam dwa, Bolta i 810. Wole Bolta bo jest mniejszy i sprzedaja go z uchytem, ktorego i tak nie moge zalozyc na moja kierownice ;)

#278 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 11:14

Czy jak macie jakieś pomysły co do softu - to piszecie do Wahoo? Ja naprodukowałem trochę sugestii do nich zaraz po pierwszych jazdach.

 



#279 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 22:04

Jedną zmianę w Bolcie zauważyłem.
Jako pola mocy bieżącej używam power avg 3s. Wcześniej diody pokazywały moc chwilową. Po ostatniej aktualizacji diody pokazują moc avg 3s,a dodatkowo pole danych moc avg 3s jest podkreślone na czarno (wcześniej nie było).
Mała zmiana, a cieszy. Już prawie pisałem do Wahoo prośbę o to

#280 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 17:50

Zabezpieczacie dodatkowo swoje komputerki jakąś linką do kierownicy? Nie widzę różnicy w sile zacisku Garmina 1030 a mimo to Garmin daje takie zabezpieczenie. Zastanawiam się czy nie rozkręcić mojego Elemnta i przewlec przez dziurki od głośnika taką linkę. Jeżdżę głównie MTB + zawody a tu drgania i wstrząsy są większe jak na szosie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź