Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#301 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 12:50

Zanim zacząłem jeździć z miernikiem dwukrotnie testowałem target hr. I działało. Ale nie jako przedział (przedział od... do... w trainingpeaks jest chyba od niedawna), tylko jako konkretną wartość. Więc może w tym jest przyczyna (błąd oprogramowania Bolta). Choć przedział też powinien działać.

 

Zdjęcie pierwsze lepsze z internetu wskazywałoby, że to powinno działać:

small-wahoo---1-1503496412741-f1vs6e6cll



#302 matomi

matomi
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 14:20

Hejka, mam pytanie czy stosujecie jakieś casy, ochraniające do bolta. Podzielcię się: link, zdjęcie, gdzie kupić   :-P

 

 

Jak kupiłem na aliexpress za 15pln z dostawą taki silikonowy case i jest ok. 

 

 

 

@mess

 

szukaj tutaj: http://www.3athlete.pl/



#303 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:49

Zanim zacząłem jeździć z miernikiem dwukrotnie testowałem target hr. I działało. Ale nie jako przedział (przedział od... do... w trainingpeaks jest chyba od niedawna), tylko jako konkretną wartość. Więc może w tym jest przyczyna (błąd oprogramowania Bolta). Choć przedział też powinien działać.

 

Zdjęcie pierwsze lepsze z internetu wskazywałoby, że to powinno działać:

small-wahoo---1-1503496412741-f1vs6e6cll

 

Ale na tym zdjęciu docelową wartością jest zakres mocy, a nie HR. To, że z mocą działa, nie oznacza, że działa z tętnem. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#304 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:13

qzn pisał też że nie ma pola docelowa kadencja, a na zdjęciu widać nawet docelowy zakres kadencji.
Sprawdzę niebawem i wrzucę zdjęcia

#305 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:18

Bo może to działa tylko przy zaplanowaniu treningu z mocą. Chociaż to wydaje się dziwne, żeby w ogóle nie było pola docelowej kadencji jeśli z mocą jest... Może przeoczył? Faktycznie sprawdź, najlepiej również czy da się zaplanować i zrealizować trening oparty na tętnie :)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#306 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:59

Napisałem do suportu, kadencji jeszcze nie implementowali, z hr coś dziwnie tłumaczą ale wygląda jak błąd, przy wyborze wyświetlanych pól jest opcja "target HR". W sumie może muszę to ustalić na wartość a nie zakres robiąc trening?

#307 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:19

Faktycznie target rpm wyświetla n/a
A target hr mimo określonego w trainingpeaks zakresu wyswietla jako konkretną wartość (ale jednak wyświetla).
Range oraz zakres kadencji dosyć niedawno wprowadzili w trainingpeaks więc myślę, że naprawienie tego to kwestia następnej aktualizacjiDołączona grafika

#308 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:49

czy przesyłacie pliki treningów .fit z Elemnt'a do platformy Garmin? czy jesteście w stanie przeglądać lub edytować szczegóły treningu? 

Jak przesyłam plik to w podglądzie widać trening, w kalendarzu również, jego dane są uwzględnione w podsumowaniach i statystykach ale przy jakiejkolwiek próbie przeglądu szczegółów otrzymuję komunikat o błędzie, podobnie przy próbie przejścia w stan edycji.



#309 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 07:33

Wczoraj dotarła do mnie paczka z Boltem a dziś wróci do Wahoo.
Może i funkcjonalność jest fajna, może na zdjęciach i filmach wyglada fajnie, a na żywo jest już dramat.
Materiały są katastrofalne. Wszędzie tanie plastiki. Podczas wkręcania na uchwyt wchodzi „tępo” i mam wrażenie, że zaraz coś się połamie i odpadnie... No mega rozczarowany jestem. Mój stary E810 przy Bolcie wygląda o min. 3 klasy lepiej. Uchwyt działa na „klik”, wykończenie nagumowane, po ponad 4latach używania jest prawie jak nowe. Bolt zapewne po 3m-dach bedzie już cały porysowany i podrapany.
Wg mnie cena Bolta jest zbyt wygórowana jak na jego wykonanie. Albo to cena Garmina jest bardzo atrakcyjna :)
Czeka mnie raczej zakup 520+ lub jednak pozostanę przy nadal dobrym E810.

#310 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 kwiecień 2018 - 07:57

Dramatu nie ma, nic sie nie lamie, nie odpada, a i nie chce sie zarysowac :)
Plastki, fakt, pamietam tez mialem podobne wrazenie.
Napewno nadrabia funkcjonalnoscia, jakoscia wyswietlacza i malym rozmiarem, w porownaniu do 800-tek.

#311 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 10:01

Sam juz nie wiem... Mam już RMA do zwrotu, ale muszę się przespać z tematem :/
Najbardzij koncepcję popsuł mi 520+, bo sprawdziłby się u mnie idealnie, a i wyglada dużo lepiej niż dotychczasowy 520.
Takie to dylematy „baby przed okresem”... :)

#312 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 11:09

GoscNiedzielny
...no cóż Bolt to smokingiem nie jest... na salony się nie nadaje....raczej odzieżą funkcyjną, w której co prawda na Bal Króla Sportu Cię nie wpuszczą... ale K2 możesz już próbować atakować... nawet zimą... ;)

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



#313 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:05

Jedyne rysy jakie ma mój Bolt to po poważnej kraksie. Poza tym nic specjalnego, chyba, że szukając z lupą. A specjalnie też o niego nie dbam. Nie wiem skąd ci się wzięły te tanie plastiki.

#314 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 15:04

Nie wiem skąd ci się wzięły te tanie plastiki.

 

z pudełka :) 

​Wiesz, jeden będzie zadowolony z Forda Mondeo, a inny będzie marudził siedząc a A6 ;-)
 



#315 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 kwiecień 2018 - 15:20

samo urządzenie jest ok ale spasowanie z uchwytem rzeczywiście gorsze niż kojarzę z garminów - jest minimalny luz, trudniej wsadzić (mam porównanie jedynie z 500).



#316 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 16:56

z pudełka :) 

​Wiesz, jeden będzie zadowolony z Forda Mondeo, a inny będzie marudził siedząc a A6 ;-)


Jakbyś napisał brzydki plastik to bym zrozumiał :D Chcesz oddać bo ma brzydki plastik. OK. Z gustami się nie dyskutuje ;)

Natomiast plastik, z którego wykonany jest Bolt jest lekki i wytrzymały co raczej wyklucza "taniość".

#317 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 16:58

a na żywo jest już dramat.
Materiały są katastrofalne. Wszędzie tanie plastiki. Podczas wkręcania na uchwyt wchodzi „tępo” i mam wrażenie, że zaraz coś się połamie i odpadnie... 

Przesada to łagodne określenie powyższej wypowiedzi i piszę to po przesiadce z 520. Także fragmentu dot. 810 i tych 3-klas wyżej nawet nie skomentuje. 

Może nie ma kliku przy mocowaniu w uchwycie ale jest klik na klawiszach, a nie tępe i pracujące bez wyczucia przyciski w garminie.


  • Arked lubi to

#318 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 19:06

Z racją jak z dupą - każdy ma swoją

#319 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 kwiecień 2018 - 20:17

To prawda.
Tak z ciekawosci wyciagnalem pudelko po Bolcie zeby sprawdzic jak wpina sie w oryginalny uchwyt, ktorego nie moge uzywac na mojej kierownicy.
Chodzi to elegancko, do tego elegancko wyglada.
Co do plastikow, Garmin 810 tez jes swiecacy ale jest ciemniejszy, do tego dobrze komponuja sie nadruki. Calosc mozesie bardziej podobac.

#320 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 21:34

Bolt wyglada super w żadnym wypadku nie można mu tego odmówić.
A w połączeniu z aero uchwytem to już w ogóle jest bomba.

Garmin ma fajniej/dokładniej wykończone gniazdo w uchwycie z dodatkową gumką itp, w Bolcie ten plastik jest taki trochę nie ociosany.
Wyprofilowanie uchwytu w Garminie tez jest wg mnie lepsze, bo pozwala uzyskać równą płaszczyznę ekranu z poziomem mostka.
Bolt jest aero od dołu, ale od góry osadzony jest niżej niż mostek i wyglada już mniej fajnie.
No i dolna cześć obudowy E jest nagumowana, a nie błyszcząco-plastikowa i pozwala go pewniej trzymać w łapie.
Tak, zwracam uwagę na takie rzeczy i tak, one mnie drażnią - ten typ tak już ma :)

Ale mimo tego wszystkiego zdecydowałem się go zostawić, bo 1) chciałbym mimo wszystko spróbować czegoś nowego a po 2) nie chce dotykowego ekranu 3) dziś poznałem polską cenę 520+ (1299 za gołego) - no żart jakiś...



Dodaj odpowiedź