Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt

460 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 4959 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:00

Dziwne. U mnie trasy importowane ze Stravy, pliki GPX, mają TBT. Chyba, że zależy to od nawigacji, bo ja używam Garmina 820.

TBT robi e820 bo trasy importowane ze Stravy informacji o zakrętach nie mają, sprawdź sobie sam plik, a nie to jak nawiguje wg importowanego kursu edge 820. Kurs importowany przez mapowe edge zawsze jest przetwarzany wg mapy i na jej podstawie określone są zakręty i informacje o nich. Kurs importowany ze Stravy przez niemapowe edge nie zawiera informacji o zakrętach stąd jedyny komunikat na który można liczyć to taki, że zjechałeś z kursu. 

Najwygodniejszą mobilną stronę do planowania kursów ma plotaroute, niestety w pliu kursu wstawia <Name>Skr w</Name> zamiast Skr w lewo/prawo (edge obsługuje do 15 znaków informacyjnych) choć strzałka TBT jest na ogół prawidłowa, to jednak jest to wada.

Co ciekawe RWGPS robi to lepiej, ale... nie do końca. 

<CoursePoint>
        <Name>Skr w lewo</Name>
        <Time>2017-07-12T15:57:05Z</Time>
        <Position>
          <LatitudeDegrees>52.44174</LatitudeDegrees>
          <LongitudeDegrees>15.12642</LongitudeDegrees>
        </Position>
        <PointType>Straight</PointType>
        <Notes>Skręć w lewo w Poznańska</Notes>

(plik kursu tcx)

Jak widać komunikat nawet czytelny (Skr w lewo), ale za to oznaczenia strzałek skopane, bo wszędzie jest strzałka PROSTO (PointType).

GPX Route tak samo ma skopane:

<rtept lat="52.44387" lon="15.11697">
      <name>Straight</name>
      <cmt>Skręć w prawo w Wojska Polskiego</cmt>

Może tego typu babol robi w na eksport dla Polaków? No chyba, że Wahoo też sam przetwarza trasy, ale jeśli nie ma komunikatów o skręcie ze Stravy, to widocznie raczej nie. Chris, komunikaty z RWGPS o zakrętach mają poprawną kierunkowość na Bolt? Bo jeśli tak, to chyba bym musiał sprawdzić jakie komunikaty generuje dla przeglądarki meldującej anglojęzyczną wersję systemu.

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#22 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:03

Może ja odpowiem :) Na Bolt Elemnt (a myślę, że na Bolt też) strzałki z RWGPS mają dobre kierunki :)

Wielokrotnie potwierdzone na własnym przykładzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 3540 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:42

Tez probowalem pojezdzic na traskach zrobionych w rwgps. Chodzi to elegancko, strzalki albo numery zjazdow z rond sa prawidlowe.

#24 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 247 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:20

Jak wygląda sprawa z mapami w modelu Elemnt Bolt? Można załadować każdą jak w Garminie? Fabrycznie wgrana mapa jakiego jest producenta?

#25 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 4959 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:39

Mapy wyglądają mi na oparte na mapach OSM, w sumie nie ma się co dziwić, OSM staje się standardem nawet Garmin ich używa.

Ciekawa sprawa, właśnie sprawdziłem raz jeszcze RWGPS i teraz wstawia i eksportuje właściwe oznaczenia zakrętów i właściwe strzałki kierunkowe ( "Skr w praw" i "Skr w lewo"), ale warto sprawdzić zwłaszcza ronda (pierwszy zjazd, ale komunikat "prosto', notatka: "Zjedź z ronda 1 zjazdem na Okopowa") - czyżby poprawili defekt?.

Z tego co mogłem zauważyć na filmikach YT to opis manewrów może być zdecydowanie dłuższy, niż dopuszczalne w garminach 15 znaków (a używane dla kompatybilności ze starszymi tcx'ami 10 znaków), być może zamiast "Skr w praw" jest wyświetlany "Skręć w prawo na Osiedle Mikołaja Kopernika", ale tu proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie użytkowników, bo sam tego sprawdzić nie mogę, jednak jeśli podajecie, że numery zjazdów z ronda się zgadzają, to pewno właśnie tak będzie, bo nr zjazdów z ronda podane są w notatce.

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#26 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:53

Oni dość często aktualizują soft. Na przykład dzisiaj jakaś paczka przyszła.

Co do opisów. Nie wiem ile znaków, ale fakt, że czasem mam opis trzywierszowy. Więc to rzeczone "skręć w osiedle Kopernika" z pewnością się zmieści.

#27 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:48

W ostatniej aktualizacji dodano zaawansowany live tracking. Teraz można śledzić jazdę użytkownika Elemnta wraz ze wszystkimi dodatkowymi danymi. Wyświetlana jest również przebyta i zaplanowana do przejechania trasa (wcześniej była tylko biedna kropka na mapie i tyle).

#28 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 15:18

Działa na Wahoo Bolt podgląd gdzie znajdują się inni - taki group tracking? Czy to na razie tyko w 820 możliwe?

#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 3540 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:16

Nie wiem jak to dziala ale jest opcja "show other riders my location".

#30 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:58

Nie mam żadnego innego użytkownika Bolta (lub dużego Elemnta) w okolicy więc ciężko to sprawdzić. Widziałem natomiast w GCN jak korzystali z tej funkcji więc chyba działa (https://youtu.be/zZEX4weMRxg?t=5m12s)

#31 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 450 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 15:44

Powiem szczerze że bardzo mi się podoba bolt, chyba następny komputer będzie od wahoo;)
Więc jak macie jakieś ciekawostki i spostrzeżenia to chętnie poczytam;)

#32 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 17:50

Ja proponuję podpiąć ten temat. Coraz więcej osób interesuje się tymi sprzętami, więc może warto...

• MarekB lubi to

#33 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 17:52

Bolt jest piękny. Tak po prostu. Z iphone'em współpracuje genialnie. Naprawdę zapominam o problemach. Jakichkolwiek. Nie wiem, jak jest na androidzie. Niech się wypowiedzą inni.

• stryjek lubi to

#34 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 450 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:20

Też jestem ciekawy bo mam androida.
Marku czy na stravie musisz mieć wykupione konto premium żeby działały segmenty?

#35 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:22

Żeby działały live to tak. Ale to chyba nawet nie kwestia Wahoo, ale Stravy. W sensie, że na Garminie też tak jest. Jak nie, to mnie poprawcie. Nigdy nie miałem Garmina.

#36 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 450 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:29

A jak sprawdza się nawigacja i mapy w jak trafisz w nieznane miejsce? Da się na ich podstawie odnaleźć drogę i wrócić do domu?

#37 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:30

Tu ci nie pomogę. Nie korzystam w ten sposób z licznika. Nie gubię się, bo jeżdżę raczej po szosie.

Gdybym zgubił się na MTB, pewnie wyciągnąłbym smartfona.

#38 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 450 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:36

Marek a trasy w ridewithgps rysujesz na telefonie czy komputerze?

#39 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 577 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:36

Na kompie.

#40 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 450 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:39

Rozumiem że jeden klik i wszystko z automatu przenosi się do bolta? Potem wciskasz start i ruszasz w drogę?
Nie ma żadnych zabaw kabli i kombinacji?

Dodaj odpowiedź