Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2217 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:00

Dziwne. U mnie trasy importowane ze Stravy, pliki GPX, mają TBT. Chyba, że zależy to od nawigacji, bo ja używam Garmina 820.

 

TBT robi e820 bo trasy importowane ze Stravy informacji o zakrętach nie mają, sprawdź sobie sam plik, a nie to jak nawiguje wg importowanego kursu edge 820. Kurs importowany przez mapowe edge zawsze jest przetwarzany wg mapy i na jej podstawie określone są zakręty i informacje o nich. Kurs importowany ze Stravy przez niemapowe edge nie zawiera informacji o zakrętach stąd jedyny komunikat na który można liczyć to taki, że zjechałeś z kursu. 

 

Najwygodniejszą mobilną stronę do planowania kursów ma plotaroute, niestety w pliu kursu wstawia <Name>Skr w</Name> zamiast Skr w lewo/prawo (edge obsługuje do 15 znaków informacyjnych) choć strzałka TBT jest na ogół prawidłowa, to jednak jest to wada.

Co ciekawe RWGPS robi to lepiej, ale... nie do końca. 

<CoursePoint>
        <Name>Skr w lewo</Name>
        <Time>2017-07-12T15:57:05Z</Time>
        <Position>
          <LatitudeDegrees>52.44174</LatitudeDegrees>
          <LongitudeDegrees>15.12642</LongitudeDegrees>
        </Position>
        <PointType>Straight</PointType>
        <Notes>Skręć w lewo w Poznańska</Notes>

(plik kursu tcx)

Jak widać komunikat nawet czytelny (Skr w lewo), ale za to oznaczenia strzałek skopane, bo wszędzie jest strzałka PROSTO (PointType).

GPX Route tak samo ma skopane:

<rtept lat="52.44387" lon="15.11697">
      <name>Straight</name>
      <cmt>Skręć w prawo w Wojska Polskiego</cmt>

 

Może tego typu babol robi w na eksport dla Polaków? No chyba, że Wahoo też sam przetwarza trasy, ale jeśli nie ma komunikatów o skręcie ze Stravy, to widocznie raczej nie. Chris, komunikaty z RWGPS o zakrętach mają poprawną kierunkowość na Bolt? Bo jeśli tak, to chyba bym musiał sprawdzić jakie komunikaty generuje dla przeglądarki meldującej anglojęzyczną wersję systemu.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:03

Może ja odpowiem :) Na Bolt Elemnt (a myślę, że na Bolt też) strzałki z RWGPS mają dobre kierunki :)

Wielokrotnie potwierdzone na własnym przykładzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 lipiec 2017 - 17:42

Tez probowalem pojezdzic na traskach zrobionych w rwgps. Chodzi to elegancko, strzalki albo numery zjazdow z rond sa prawidlowe.

#24 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:20

Jak wygląda sprawa z mapami w modelu Elemnt Bolt? Można załadować każdą jak w Garminie? Fabrycznie wgrana mapa jakiego jest producenta?



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:39

Mapy wyglądają mi na oparte na mapach OSM, w sumie nie ma się co dziwić, OSM staje się standardem nawet Garmin ich używa.

 

Ciekawa sprawa, właśnie sprawdziłem raz jeszcze RWGPS i teraz wstawia i eksportuje właściwe oznaczenia zakrętów i właściwe strzałki kierunkowe ( "Skr w praw" i "Skr w lewo"), ale warto sprawdzić zwłaszcza ronda (pierwszy zjazd, ale komunikat "prosto', notatka: "Zjedź z ronda 1 zjazdem na Okopowa") - czyżby poprawili defekt?.

Z tego co mogłem zauważyć na filmikach YT to opis manewrów może być zdecydowanie dłuższy, niż dopuszczalne w garminach 15 znaków (a używane dla kompatybilności ze starszymi tcx'ami 10 znaków), być może zamiast "Skr w praw" jest wyświetlany "Skręć w prawo na Osiedle Mikołaja Kopernika", ale tu proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie użytkowników, bo sam tego sprawdzić nie mogę, jednak jeśli podajecie, że numery zjazdów z ronda się zgadzają, to pewno właśnie tak będzie, bo nr zjazdów z ronda podane są w notatce.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:53

Oni dość często aktualizują soft. Na przykład dzisiaj jakaś paczka przyszła.

Co do opisów. Nie wiem ile znaków, ale fakt, że czasem mam opis trzywierszowy. Więc to rzeczone "skręć w osiedle Kopernika" z pewnością się zmieści.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#27 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:48

W ostatniej aktualizacji dodano zaawansowany live tracking. Teraz można śledzić jazdę użytkownika Elemnta wraz ze wszystkimi dodatkowymi danymi. Wyświetlana jest również przebyta i zaplanowana do przejechania trasa (wcześniej była tylko biedna kropka na mapie i tyle).



#28 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 15:18

Działa na Wahoo Bolt podgląd gdzie znajdują się inni - taki group tracking? Czy to na razie tyko w 820 możliwe?



#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:16

Nie wiem jak to dziala ale jest opcja "show other riders my location".

#30 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:58

Nie mam żadnego innego użytkownika Bolta (lub dużego Elemnta) w okolicy więc ciężko to sprawdzić. Widziałem natomiast w GCN jak korzystali z tej funkcji więc chyba działa (https://youtu.be/zZEX4weMRxg?t=5m12s)



#31 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 15:44

Powiem szczerze że bardzo mi się podoba bolt, chyba następny komputer będzie od wahoo;)
Więc jak macie jakieś ciekawostki i spostrzeżenia to chętnie poczytam;)

#32 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 17:50

Ja proponuję podpiąć ten temat. Coraz więcej osób interesuje się tymi sprzętami, więc może warto...


  • MarekB lubi to

#33 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 17:52

Bolt jest piękny. Tak po prostu. Z iphone'em współpracuje genialnie. Naprawdę zapominam o problemach. Jakichkolwiek. Nie wiem, jak jest na androidzie. Niech się wypowiedzą inni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • stryjek lubi to

#34 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:20

Też jestem ciekawy bo mam androida.
Marku czy na stravie musisz mieć wykupione konto premium żeby działały segmenty?

#35 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:22

Żeby działały live to tak. Ale to chyba nawet nie kwestia Wahoo, ale Stravy. W sensie, że na Garminie też tak jest. Jak nie, to mnie poprawcie. Nigdy nie miałem Garmina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#36 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:29

A jak sprawdza się nawigacja i mapy w jak trafisz w nieznane miejsce? Da się na ich podstawie odnaleźć drogę i wrócić do domu?

#37 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:30

Tu ci nie pomogę. Nie korzystam w ten sposób z licznika. Nie gubię się, bo jeżdżę raczej po szosie.

Gdybym zgubił się na MTB, pewnie wyciągnąłbym smartfona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#38 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:36

Marek a trasy w ridewithgps rysujesz na telefonie czy komputerze?

#39 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:36

Na kompie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#40 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:39

Rozumiem że jeden klik i wszystko z automatu przenosi się do bolta? Potem wciskasz start i ruszasz w drogę?
Nie ma żadnych zabaw kabli i kombinacji?



Dodaj odpowiedź