Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#501 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 17:30

A profili nadal nie ma....

#502 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipiec 2018 - 13:51

tak z ciekawosci, do czego one?

 



#503 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 14:14

Dwa rowery, na jednym miernik mocy, więc różnych ekranów używam.
Przydałoby się tak jak w Garminach

#504 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 14:53

Albo, aby 2 osoby mogły korzystać z 1 urządzenia.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka



#505 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 21 lipiec 2018 - 11:50

Z opcji tworzenia (bardziej zaawansowanego niż tylko punkt docelowy) trasy na telefonie dla bolta, to dość wygodnie da się to zrobić w Locusie. 

Wybiera się kolejne punkty, pomiędzy którymi Locus wytycza trasę, potem export i z poziomu menedżera plików otwarcie takiego pliku importuje trasę do aplikacji wahoo.

Wybrane punkty są jako cue pointy w trasie, ale nie podpowiada nazw ulic jak z rwgps.



#506 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 21:08

Pytanie do korzystających z Komot do planowania tras.

Mam synchronizację kont w Wahoo. Po połączeniu trasy eksportują się bez problemu. Niestety każda kolejna próba synchronizacji wymaga ponownego rozłączenia i połączenia. Czy to błąd aplikacji czy problemu szukać u siebie (wersja iOS).

#507 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2018 - 06:54

Pytanie do korzystających z training peaks  - czy coś się ostatnio zmieniło i nie da się przesuwać treningów na gotowym planie? Załadowałem plan treningowy i chciałem w tym tygodniu przesunąć treningi wypadające na wtorek i czwartek na poniedziałek i środę, strona robi z tym problemy.

Muszę sobie ponarzekać, ale generalnie konieczność zakładania kont na serwisach 3 stron robi z Elementa beznadziejne urządzenie treningowe. Chciało by się pomyśleć, że skoro mają appkę na telefon to głupi trening typu interwałowego powinno się dać ustawić z poziomu telefonu, bez konieczności logowania się na komputerze do training peaks... I do tego ciągły brak zakresów z alarmami dla tętna czy mocy). Zaczynam powoli żałować że przesiadłem się z Garmina 500.



#508 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 07:06

Ja przesuwać mogę bez najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka



#509 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:59

właśnie jak korzystałem ostatnio z 2 miesiące temu to się dało, teraz taki komunikat:

jP990on.png

 

 

Przy okazji, mieliście kiedyś taki problem, że trening zsynchronizowany do urządzenia nie startuje? Wszystko jest wgrane, aktywność normalnie leci ale trening nie chce się zacząć. Poprawnie wyświetlana jest ilość etapów sesji i wszystkie parametry, po prostu nie odpala.



#510 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 10:02

Ah, no bo moze miałeś miesiąc premium w promocji. Myślę ze zarówno z tym przesuwaniem jak i startowaniem problem jest w tym, że nie masz premium.



#511 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2018 - 10:09

14 dni darmowego premium ale nie jestem pewien czy wcześniej to nie było bez premium. Nawet jeśli nie da się przesuwać, to trening raczej powinien startować, przecież to nie jest żaden extra ficzer jak strava live segment żeby za to płacić. Pomysł, że ustawienie treningu na komputerku treningowym miałoby kosztować 10$ miesięcznie jest dla mnie trochę szalony.

(Choć widocznie to do tego zmierza, umowy wahoo z twórcami aplikacji są pewnie tak konstruowane że niedługo trzeba będzie mieć płatną subskrypcję żeby urządzenie nie wyświetlało reklam w czasie jazdy).



#512 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 10:17

Teoretycznie wg tego co piszą w necie z darmowym powinno działać też. Ja w każdym bądź razie nie spotkałem się z takim działaniem jak u Ciebie.

 

Ale przesuwania itp. bajerów w samym training peaks nie będziesz miał na pewno bez premium.

 



#513 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2018 - 10:31

Tak, no i raz działa raz nie, zastanawiam się czy ktoś miał taki problem i od czego to zależy. Ostatnio też nie chciał wyświetlać mi poprawnie trasy mimo że pokazywał, że się poprawnie zsynchronizowała. Soft aktualny.



#514 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 12:27

Bez premium kwestia zarządzania treningami w Trainingpeaks wygląda tak:

 

1. Planowanie i wstawianie treningów możliwe jest tylko maksymalnie na dzień w przód (a więc tylko na dziś lub jutro).

2. Przesuwanie treningów w kalendarzu możliwe jest tylko z kalendarza do swojej biblioteki treningów (menu po lewej) lub z biblioteki do kalendarza (tylko na dziś lub jutro). W bibliotece można mieć zapisane maksymalnie 5 treningów.


  • qzn lubi to

#515 t78

t78
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:02

Zastanawia mnie jedna rzecz. Z większości zdjęć czy filmów osób recenzujących Elemnt  Bolt wynika, że ilość pól danych wyświetlanych na ekranie może wynosić: 1, 2, 3, 4 i potem od razu 7, 9. Znalazłem jednak jedna recenzję z takim zdjęciem:

https://static1.squa...pg?format=1000w

z którego wynika, że można wyświetlić również 5 pól danych. Interesuje mnie to bo obecnie jeżdżę z Garminem 500 gdzie mam najczęściej wyświetlone właśnie 5 pól. Czy ktoś może potwierdzić, że da się wyświetlić taki ekran?

 



#516 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:09

Da się wyświetlić 1,2,3,4,7,9.

Takie coś jak na zdjęciu jest możliwe jeśli ustawimy ze na stronie będzie tylko 5 pól max. Wtedy dostępne opcje to będzie 1,2,3,4,5

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka



#517 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:16

Podczas prania w pralce od paska HR odkleiła mi się jego  gumowa część od  części materiałowej ( z obydwóch stron ). Jakim klejem ją przykleić aby się to wszystko trzymało i można nadal ten pasek prać w pralce??



#518 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 sierpień 2018 - 06:49

Jakimkolwiek klejem, który przyklei elektrody do paska. Ale pewno prędzej czy później skończy się na wymianie paska. I oczywiście później nie popełniać błędu, czyli nie prać w pralce. Ten pasek w ogóle jest przewidziany do prania maszynowego? Nie sądzę. Pralka zbyt łagodnie się nie obejdzie i jeśli producent przewidział tylko pranie:

pranie-reczne.jpg

to należy po prostu ręcznie przepłukać, ewentualnie z kilkoma kroplami płynu do prania i wypłukać. Pranie w pralce będzie na ogół kończyć się zniszczeniem paska - prędzej czy później efekt będzie dość oczywisty.


  • qzn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#519 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:31

aaaa dlatego mi ostatnio coraz częściej przestaje działać :D 



#520 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 06:22

Pytanie ogólne - czy polecałby ktoś jakąś alternatywę dla Garmina Edge 520? Używam już od prawie 2 lat, ale nie jestem do końca zadowolony. Główne powody do narzekań:

 

- bardzo ciężko chodzące przyciski boczne - obsługa samego urządzenia jest niewygodna, czasami muszę wciskać mocno i kilka razy żeby "załapało" - a może tylko ja tak mam w tym egzemplarzu?

- z drugiej strony, "dolne" przyciski do startowania/zatrzymywania rejestrowania jazdy to przegięcie w drugą stronę - czasami zdarzało mi się je przypadkowo naciskać przekładając np. urządzenie na biurku i następnego dnia zonk, bo okazywało się, że włączała się "trasa" i rozładowywała w tym czasie bateria; człowiek chce iść na rower, a tu baterii prawie nie ma...

- kiepsko działająca synchronizacja z aplikacją Garmin Connect na telefonie przez bluetooth - lagi są czasami dość spore, a ostatnio, po jakiejś kolejnej aktualizacji, wszystko działa jeszcze gorzej; bardzo często nie chce "zaskoczyć" LiveTrack, mimo kilkunastu prób (a jest to dla mnie, a zwł. dla żony ;-), bardzo ważna funkcja)

- synchronizacja ze Stravą również ma ciągłe problemy - np. z wczorajszej jazdy do tej pory nie zsynchronizowało

 

Czy produkty konkurencji z podobnego segmentu cenowego są wolne od takich bolączek?





Dodaj odpowiedź