Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#541 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 wrzesień 2018 - 10:02

a jeździłeś czy tylko stałeś? czujniki aktywują się przy jeździe

a czemu nie kupiłeś czujników Wahoo?

 



#542 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 07 wrzesień 2018 - 18:14

Niby jeździłem ale spróbuję jeszcze raz bo to była pierwsza jazda. Ale niby jak powinienem kręcić na stojaku dłuższy czas to powinny działać! Prawda? A jak patrzę w ustawienia to są tylko kropki czyli szuka zasięgu a na telefonie widnieje conecting! Dam jeszcze koledze aby sparował np. Garminem 520 i Ew zrobię zwrot i chyba kupię WAHOO

#543 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 10:24

Bolt powinien widzieć każdy rodzaj czujnika ant+ czy BT. Nie trzeba mieć tych od wahoo.

#544 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 08 wrzesień 2018 - 10:30

Korzystałem z tych czujników. Bez żadnych problemów. Sprawdź czy baterie mają ok (diody powinny się aktywować przy ruchu).

Wysłane z BlackBerry



#545 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 08 wrzesień 2018 - 16:05

Zmieniałem baterie na nowe i zero efektu. Czujniki się parują ale później w ustawieniach widać jak zasięg jest-nie ma jest. I tak w kółko a wartości żadnych nie wskazują . 

U kolegi na Garminie 520 działają. Jego garminowskie działają u mnie.

Więc nie wiem w czym jest problem.

Chyba je zwrócę sprzedawcy i poszukam garminowskich bądź Wahoo



#546 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 09 wrzesień 2018 - 11:55

Skoro zasięg skacze (są, nie ma, są, itd.) to myślałem, że może czujniki zepsute. Ale skoro działają z Garminem to zgłupiałem. Zwłaszcza, że sam korzystałem z nich i było wszystko ok.

Na marginesie. Jeżdżę na szosie i z czujnika prędkości zrezygnowałem. W moim terenie Elemnt jest wyjątkowo dokładny bez wspomagania. Zostałem tylko z kadencją. Mam chińszczyznę (Magene) i działa jak ta lala.

Wysłane z BlackBerry



#547 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 09 wrzesień 2018 - 12:34

Ja po 2 dniach z wahoo jestem potężnie zawiedziony. Spodziewałem się, że to jest nie tylko licznik rowerowy ale też GPS z nawigacją. Ale okazało się, że navi to tylko skromniutki dodatek do (całkiem rozbudowanej) funkcjonalności licznika. W związku z tym mam do sprzedania nowiutki Wahoo Bolt czarny 🙂Jak mi się uda sprzedać to przenoszę się na Garmina.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółowym porównaniem Wahoo vs Garmin - mogę dopisać więcej obserwacji. A jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem - w dziale "Sprzedaż" jest ogłoszenie z linkiem do olx.

 

Pozdrawiam, Jarek

 



#548 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:23

Było wielokrotne maglowane, że navi w wahoo, to nie pełnoprawne prowadzenie do celu, jakią znamy np. z nawigacji samochowej Google.
Ale po trasach w przygotowanych w rwgps/komoot prowadzi bdb.
Jeżdżę w terenie, jak i ja szosie.

#549 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:26

Ale Garmin chyba wcale lepiej nie prowadzi? Przynajmniej nie Edge 520. Chyba, że Plus.

#550 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:50

Było wielokrotne maglowane, że navi w wahoo, to nie pełnoprawne prowadzenie do celu, jakią znamy np. z nawigacji samochowej Google.
Ale po trasach w przygotowanych w rwgps/komoot prowadzi bdb.
Jeżdżę w terenie, jak i ja szosie.

 

 

Ale Garmin chyba wcale lepiej nie prowadzi? Przynajmniej nie Edge 520. Chyba, że Plus.

 

Tak, 520+ ma pełną nawigację. Ale teraz celuję w 820 albo 1030.

 

Poza nawigacją Wahoo ma kilka innych rozwiązań, które mnie nie przekonują:

  1. Pokazywanie strefy HR jako pojedynczej cyfry (np, 1, 2, 3). Przez to ciężko się zorientować w którym miejscu strefy jesteś. W praktyce, trzeba dodać pole BPS (uderzeń na sekundę) żeby mieć podgląd czy trzymasz się zadanej strefy. W Garminie jest to cyfra po przecinku, np 3.9.
  2. Wykres HR to jedynie czas spędzony w każdej strefie a nie wykresik tętna który pomagał mi w garminie ocenić jak szybko zbliżam się do zadanej strefy treningowej
  3. Mimo, że chciałbym zaprogramować dwa treningi na krzyż (dwa różne interwały), muszę albo przed każdym treningiem logować się do TrainingPeaks żeby ustawić ten trening na dzień dzisiejszy albo kupić wersję Premium Training Peaks. Jak już napisałem - nie potrzebuję pełnej wersji TP do dwóch rodzajów treningów.
    1. Nie udało mi się zdefiniować fazy treningu do naciśnięcia przycisku LAP, tylko na czas albo dystans. To w sumie drobiazg bo można ustawić np. 99 min a później przejść do następnego etapu treningu ale po co takie utrudnienie.
  4. O navi już było wałkowane wiele razy, ale konieczność zatrzymania się i wyciągnięcia telefonu żeby móc bliżej przyjrzeć się zaprojektowanej trasie po prostu mnie przerasta.... To samo jeśli nagle zmieniamy zdanie i zamiast do Ustrzyk Dolnych chcemy jechać do Górnych - nie zmienimy tej trasy klikaljąc tylko na komputerku
  5. Brak ekosystemu (w porównaniu do garmina). Niby w wahoo wszystko jest ale jak chce zaprojektować trasę to musze iść do RideWIthGps/Komoot, do definicji treningu - Training Peaks, żeby obejrzeć co już przejechałem - do Stravy itd.

Ale oczywiście, Wahoo dużo świetnych cech i całkowicie rozumiem osoby, które bardziej cenią Wahoo niż jakiekolwiek inne komputerki rowerowe. Wiele razy o tym pisano, ale mi akurat podoba się:

  • konfiguracja z telefonu i natychmiastowy efekt na komputerku. To naprawdę robi wrażenie.
  • sposób prezentacji segmentów Stravy. Super to pokazuje a dopingowanie na końcu spełnia swoją rolę... poprawiłem kilka PR ;-)
  • Zoom in/out zwiększający/zmiejszający liczbę pól na ekranie - ufff, bardzo przydatne i bardzo wygodne
  • rodzaj i ilość danych, które można wyświetlić... chyba ciężko sobie wyobrazić jeszcze jakiś inne parametry
  • bez problemu połączył się z opaską HR i czujnikiem spd/cad od Garmina

Ale tak jak napisałem - plusy ujemne przeważyły u mnie te plusy dodatnie... ;-)

 

Pozdrawiam,

Jarek


  • Cyklo Ziutek lubi to

#551 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 10 wrzesień 2018 - 06:05

Mały plus dodatni to również aerodynamiczny uchwyt.



#552 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:06

W sumie ciekawe, ile taki aero uchwyt daje :) 

 

Zapytałem w temacie sprzedaży, ale powtórzę się tutaj - nie lepiej oddać licznik do sklepu, skoro kupiłeś go trzy dni temu? Nie masz takiej opcji?



#553 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:26

Kupował w stacjonarce, mało która, akceptuje zwroty. Dlatego ja jak coś znajdę nawet stacjonarnie, to i tak kupuję przez neta z odbiorem osobistym jeśli jest taka możliwość. 



#554 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 10 wrzesień 2018 - 09:18

Kupował w stacjonarce, mało która, akceptuje zwroty. Dlatego ja jak coś znajdę nawet stacjonarnie, to i tak kupuję przez neta z odbiorem osobistym jeśli jest taka możliwość. 

No to wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy.

Odbiór stacjonarny ma (+) bo nie kupujemy kota w worku i (-), przeważnie nie uznają zwrotów. Nawet czasami jest informacja "prosimy o przemyślany zakup". W niektórych sklepach można oddać sprzęt, ale kasy nie dostaniemy tylko na to konto możemy wybrać jakiś inny towar.

Jest tylko jeden wybieg z którego możemy skorzystać. Brak dołączonej instrukcji obsługi w języku polskim.



#555 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 12:52

Kupował w stacjonarce, mało która, akceptuje zwroty. Dlatego ja jak coś znajdę nawet stacjonarnie, to i tak kupuję przez neta z odbiorem osobistym jeśli jest taka możliwość. 

A widzisz, zobaczyłem adres sklepu i myślałem, że przez neta. 

 

Sam też kupuję internetowo, nawet jeśli mam sklep pod nosem, daje to większe prawa kupującemu właśnie w zakresie zwrotów. 



#556 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 wrzesień 2018 - 15:44

W sumie ciekawe, ile taki aero uchwyt daje :)

 

Zapytałem w temacie sprzedaży, ale powtórzę się tutaj - nie lepiej oddać licznik do sklepu, skoro kupiłeś go trzy dni temu? Nie masz takiej opcji?

 

Gdzieś to nawet testowali i z tego co pamiętam wyniki były w granicach błędu pomiarowego.


  • Born Ready lubi to

#557 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 wrzesień 2018 - 17:15

Znalazłem w sieci:
W próbie 40-kilometrowej jazdy na czas przy średniej prędkości 35 km/h osiągniesz o 12,6 sekundy lepszy wynik niż przy jeździe z konkurencyjnymi modelami.


  • Born Ready lubi to

#558 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:37

Gdyby tak było to każdy by z nim jeździł. Ja widziałem ten test:

 

tl;dw:

Różnica na 40km czasówce względem Edge 520 to 1 sekunda przy niepewności pomiarowej rzędu 5 sekund. ;)


  • Prozor lubi to

#559 Rebciu

Rebciu
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 00:40

Do plusów czytelność ekranu. Jeżdziłem kilka lat z Garminem i już do niego nie wrócę właśnie dla czytelności ekranu Bolta. Też uważam, że Bolt ma kilka minusów ale w końcu przestałem się wkurzać na komputer/licznik. Wcześniej było z tym różnie.
  • Siecky lubi to

#560 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 październik 2018 - 04:10

Nowe firmware - WF48-2147 z 1.10.2018

ADDED: Integration with the Pioneer Pedaling Monitor System
ADDED: Support to set crank length for Favero Assioma pedals
FIXED: GPS drops after 3-4 hours
FIXED: Auto pause not working
FIXED: ANT+ sensors not reporting battery levels
FIXED: Riding Best Bike Split routes changing CLIMB gradient, but not KICKR resistance
FIXED: Incorrect target Watts in planned workouts
FIXED: Bug causing unexpected power off or reboot
FIXED: Duplicate uploads to sharing sites
UPDATED: Japanese translations

Aktualizacja trwa trochę dłużej niż zwykle.





Dodaj odpowiedź