Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#561 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 październik 2018 - 08:58

Wiele osób porównując Element Bolt do Garmijna 520 podkreśla możliwość powiększania (przybliżania) ekranu i dobrą apkę na telefon. Sam komputerek obsługuje też Wi-fi, co usprawnia aktualizację urządzenia.



#562 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 02 październik 2018 - 13:36

Szybkie pytanie.
Ile godzin jazdy wytrzymuje wam wasz ELEMENT ?
Jazda z czujnikami : prędkości,kadencji, pulsometrem, odpalone segmenty Strava Live.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#563 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 02 październik 2018 - 13:39

Około 14.



#564 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:00

U mnie pulsometr + czujnik kadencji, bez podświetlenia, z połączeniem z telefonem trzyma około 10-11 godzin

Średnio schodzi około 9-10% na godzinę

#565 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:02

Model bolt

#566 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 02 październik 2018 - 19:02

Wahoo Elemnt po dziewięciu godzinach pracy pozostało 37% baterii. Sparowane były czujniki HR i CAD. Telefon nie był sparowany bo jechałem po uprzednio wgranym śladzie do urządzenia.



#567 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 październik 2018 - 08:07

Czy ktoś jeszcze miewa problemy z synchronizacją zaplanowanych treningów pomiędzy TraingPeaks a Boltem? Jest podłączone, zautoryzowane konto, to samo na którym jest wgrany plan treningowy, próbuję ściągnąć treningi na urządzenie przez appkę albo przez bolta i nic się nie dzieje. W drugą stronę działa - trainingpeaks widzi moje aktywności, strava też.



#568 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 październik 2018 - 08:11

Podczas synchronizacji bolt połączony przez wifi?

#569 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 październik 2018 - 08:19

Podczas synchronizacji bolt połączony przez wifi?

 

Tak.



#570 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 08 październik 2018 - 11:28

Znalazłem w sieci:
W próbie 40-kilometrowej jazdy na czas przy średniej prędkości 35 km/h osiągniesz o 12,6 sekundy lepszy wynik niż przy jeździe z konkurencyjnymi modelami.

 

Kurcze, jakby to było prawdą, to Wahoo musiałby mieć dopalacz jakiś zamontowany :) Ludzie, kurcze, troszkę zwykłej arytmetyki i wzory fizyczne jeszcze z podstawówki :) Aby uzyskać 12,5 sekundy na 40 kilometrowej trasie o ile większą prędkość musiałbyś uzyskać? I jaki na tą prędkość ma opór urządzonka wielkości pudełka zapałek przy całej masie roweru i kolarza ? Toż te prawdy objawione są odpowiednikiem audiofilskich grających kabli USB :)

Nie zaprzeczam, podoba mi się Wahoo, szczególnie gdy mam przed oczami ekran mojego Edge'a z pięknym efektem "Halo", ale nie przesadzajmy z wpływem pudełka zapałek na aerodynamikę czołgu :) 



#571 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 październik 2018 - 11:41

Przecież za Wahoooo jest kolarz i po temacie, chyba że Wahoooo mamy na kasku. :DDDD

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#572 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 08 październik 2018 - 12:46

Przecież za Wahoooo jest kolarz i po temacie, chyba że Wahoooo mamy na kasku. :DDDD

 

M...

 

O toto właśnie, i na dodatek o powierzchni niewielkiego żagla ustawionego, nomen omen, ortogonalnie do wektora prędkości ;)


  • Mediana lubi to

#573 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 08 październik 2018 - 13:37

Kurcze, jakby to było prawdą, to Wahoo musiałby mieć dopalacz jakiś zamontowany :) Ludzie, kurcze, troszkę zwykłej arytmetyki i wzory fizyczne jeszcze z podstawówki :) Aby uzyskać 12,5 sekundy na 40 kilometrowej trasie o ile większą prędkość musiałbyś uzyskać? I jaki na tą prędkość ma opór urządzonka wielkości pudełka zapałek przy całej masie roweru i kolarza ? Toż te prawdy objawione są odpowiednikiem audiofilskich grających kabli USB :)

Nie zaprzeczam, podoba mi się Wahoo, szczególnie gdy mam przed oczami ekran mojego Edge'a z pięknym efektem "Halo", ale nie przesadzajmy z wpływem pudełka zapałek na aerodynamikę czołgu :)

 

Aby uzyskać 12.5 sekundy na 40 kilometrowej trasie przy prędkości ~35km/h trzeba jechać o około 0.1 km/h szybciej, czyli o około 1.5 Wata mocniej (lub tyle też zaoszczędzić licznikiem). Więc akurat zgadza się to z testami aerodynamicznymi Bolta jeśli porównywany jest do jakiegoś "kulfona" w stylu SRM PC8 albo licznika mocowanego na mostku.

 

Należy oczywiście nadmienić, że różnica między Boltem, a Edge 520/820 nie jest aż tak duża. Może być w tych granicach w porównaniu do Edge 1000/1030.



#574 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 08 październik 2018 - 15:27

I właśnie o to chodzi, że ta różnica jest b. znikoma. Śmiem twierdzić, że nie da się zaobserwować takiej różnicy pomiędzy Garminem a brakiem czegokolwiek. Nie dajmy się zwariować :) 



#575 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 październik 2018 - 15:11

Nie wszystko co w internetach piszą, to prawda. Właściwie, sporo to kompletne głupoty, no ale ludziska i tak w to wierzą, bo ktoś, gdzieś coś napisał...

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#576 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 październik 2018 - 07:15

Podczas synchronizacji bolt połączony przez wifi?

 

 

Rozwiązałem problem (tradycyjnie był między klawiaturą a krzesłem) - cykl treningowy który załadowałem do trainingpeaks miał opisy treningów ale one nie były "zbudowane"...

 

 

(swoją drogą to nadal straszne rozczarowanie że wahoo nadal nie ma 1. zakresów z alarmami dla treningu
2. własnego narzędzie do budowania treningu. Z ciekawości pisałem do nich czy na to 1 kiedyś się zanosi i napisali że może tak ale nie wiadomo kiedy.)


  • JHartman lubi to

#577 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 październik 2018 - 16:40

Kurcze, jakby to było prawdą,

Nie wiem, czy prawda, czy też nie. Ktoś pytał więc przepisałem :)
Tu źródełko:



#578 Gosc_karas83_*

Gosc_karas83_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2018 - 22:22

pytanko, nie wiem jak ustawić telefon czy wahoo. Traci połączenie gdy telefon się zablokuje, łączy się po odblokowaniu tel.



#579 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 październik 2018 - 18:54

Ksajomi lub hujawej? Może po wygaszeniu ekranu bt jest ubijane przez zarządzanie energią?



#580 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 28 październik 2018 - 19:26

Tak. Trzeba by zerknąć w ustawienia zarządzania baterią lub uprawnienia apki. Na telefonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź