Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#581 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 23:50

Czy da radę ustawić wahoo tak by jednocześnie kontrolował trenażer ale nagrywał moc z zewnętrznego pomiaru mocy?

W zeszłym sezonie miałem tak ustawionego zwifta (moc i kadencja z p2m, kontrola trenażera i prędkość po ant+ do tacxa). 

Teraz chcę mieć taki sam setup ale z wykorzystaniem bolta i treningów z trainingpeaks. Dlaczego tak - bo datychczasowe dane opierają się na p2m i będę miał odniesienie do poprzednich sezonów. 



#582 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 05 listopad 2018 - 07:11

Kurcze, jakby to było prawdą, to Wahoo musiałby mieć dopalacz jakiś zamontowany :) Ludzie, kurcze, troszkę zwykłej arytmetyki i wzory fizyczne jeszcze z podstawówki :) Aby uzyskać 12,5 sekundy na 40 kilometrowej trasie o ile większą prędkość musiałbyś uzyskać? I jaki na tą prędkość ma opór urządzonka wielkości pudełka zapałek przy całej masie roweru i kolarza ? Toż te prawdy objawione są odpowiednikiem audiofilskich grających kabli USB :)

Nie zaprzeczam, podoba mi się Wahoo, szczególnie gdy mam przed oczami ekran mojego Edge'a z pięknym efektem "Halo", ale nie przesadzajmy z wpływem pudełka zapałek na aerodynamikę czołgu :)

 


Szkoda mi Tonego Martina jadącego swoje czasówki. W jego szeroko otwartą buzię zmieściło by się z 5 Wahoo.. toż to juz są minuty ;)

 A na poważnie.

Kluczem do tych niewielkich sekund i tych kilku cm kw. poprawy aero jest to, że kolarze.. prawdę mówiąc generują bardzo małe moce.

Co to jest 300-400 watów do całej masy? jak taki stary ale jary komarek 50cm miał 2kW ;)

Kupiłem też Wahoo ELEMNT, ten duży.

Z wstepnych "oględzin" to mizernie obsługuje standaard CTF używany przez SRM.

CTF (Crank Torque Frequency) został opracowany przez SRM. Korba nie nadaje do licznika mocy i kadencji juz wyliczonej jak to sie dzieje w PWR ale narastajace wartości impulsów częstotliwości wygenerowanych przez pretwornik napoięcie/częstotliwosć i czasy pomiędzy impulsami kadencji z dokładnością 1/2000s. Resztę ma wyliczyć licznik. Z liczeniem Wahoo nie ma problemów ale nie wyświetla slope (nachylenie charakterystyki siła/częstotliwosć, wyrażana w Hz/Nm), nie ma opcji włączenia i wyłączenia autokalibracji, sama kalibracja jest zbyt pobieżna, klikamy - dostajemy wartość i to wszystko, tak jak w PWR. A w CTF powinno wyglądać to inaczej, klikamy kalibruj i wyświetla nam się poprzednia wartość kalibracji w Hz i aktualna, z tym, że aktualna jest wyswietlana co 1, 0,5s i sie zmienia, wybieramy jak jest najabrdziej stabilna i klikamy SAVE.

Dzięki temu już podczas samej kalibracji możemy ocenić w jakim stanie jest miernik. Jak różnica poprzedniej od teraźniejszej kalibracji jest niewielka, rzad kilku Hz to jest ok, jak wartość aktualnej kalibracji minimalnei sie zmienia 1-2Hz to też jest ok. Jest to taki Self Test miernika. Wówczas mamy 100% pewnosć, że waty były, są i będą ok na treningu.

Co do slope. Slope służy do wewnętrzengo kalibrowania miernika. Wieszamy ciężarki po kolei na osiach pedałów, klikamy kalibruj, odczytujemy PŁYWAJĄCY offset, notujemy i tak kilka razy. Potem średnie i wyliczamy nowe slope. Wpisujemy z licznika, klikamy save i licznik wysyła, nową wartość slope do korby, korba ją zapisuje i miernik na nowo dokładny. W wahoo brakuje tych opcji. Liczę, że sie pojawią.



#583 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 05 listopad 2018 - 08:03

Jakby ktoś sie chciał zamienić .. znaczy oddam Garmina 810 po serwisie w zeszłym roku, znaczy oddałem, zapłaciłem coś ok 500zł i dostałem jak nowego, takiego oddam za Wahoo Bolta. Garmin ma może z kilkadziesiat godzin pracy.

Mam ELEMNT ale będę potrzebował też tego mniejszego do testów watomierzy. I tak jeżdżę już na trzech watomierzch i trzech Garminach.

Do bezpośredniego porównania konkretnych dwóch mierników muszę mieć .. najlepiej dwa liczniki jednej firmy. Po oddaniu tej lepszej 810tki i tak pozostanie mi stara ale jara 800tka i... mniej stara 810tka.

 



#584 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopad 2018 - 05:44

Jest nowy FW 2159 - poprawiono:
FIXED: ELEMNT/BOLT automatically switching to Pioneer pedaling monitor mode

FIXED: Pioneer calibration exiting automatically after cancelling



#585 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 18 listopad 2018 - 19:00

Mam takie pytanie: aktualnie korzystam ze Stravy w telefonie (nie mam konta Premium) i kiedy dojeżdżam do ogwiazdkowanego segmentu, lub takiego, który jest dość popularny w okolicy, w telefonie słyszę sygnał dżwiękowy a na ekranie widzę odliczanie czasu i takie "wypełniające" się pole, wraz z zbliżaniem się do końca segmentu.Jest to dla mnie w zupełności wystarczające i niepotrzebna mi wersja Live Segments z wyświetlającym się porównaniem do KOMa czy mojego PR. 

 

W związku z tym moje pytanie do posiadaczy Bolta brzmi: czy jeśli nie wykupię konta Strava Premium i pozostanę przy zwykłym koncie, ale sparuję Bolta z kontem Stravy, to będę miał takie uproszczone ekrany, czy zupełnie nic nie będzie wyświetlane co do segmentów?



#586 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 listopad 2018 - 19:01

Nie będzie nic dotyczącego segmentów. Ekran segmentów będzie nieaktywny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#587 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 18 listopad 2018 - 20:50

Nic a nic? Czyli, żeby cokolwiek było, muszę wykupić Strava Premium chyba. Dzięki za info. Pozdrowionka.



#588 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 listopad 2018 - 20:52

Tak. Wykupienie stravy premium dopiero umożliwia zassanie twoich segmentów i wyświetlanie ich na ekranie Wahoo.

Tak przynajmniej było jeszcze latem 2018. I nie sądzę, że się zmieniło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#589 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 25 listopad 2018 - 20:06

Bolt kupiony, jestem super zaspokojony, he, he. Wszystko działa błyskawicznie, konfiguracja prostsza od cepa i młotka, zgranie do Stravy to, nie wiem, dwie sekundy trwało może i to bez dostępu do Wi-fi. 

Mam tylko jedno pytanie do Was: jako, że zakupiłem sobie wersję Summit (Premium) Stravy, to mogę korzystać z Live Segments. Czy ktoś może mi powiedzieć czemu nie widzę opcji zmiany z kim porównywany jest mój aktualny przejazd w trakcie segmentu (podobno można to przełączać w ekranie Live segments

tu na zdjęciu jest opcja vs:

https://support.stra...es-Summit-#FAQs

 

i jeszcze tu:

https://support.waho...-Segment-times-

 

U mnie tego nie widzę. i jeszcze jedno pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość edycji strony Live Segments (w aplikacji w fonie wszystkie inne strony edytować można, a tej jednej nie). Ktoś coś wie?



#590 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 listopad 2018 - 09:25

Czy w Wahoo można ustawić profil dla każdego roweru ?

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#591 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 09:28

Czy w Wahoo można ustawić profil dla każdego roweru ?

M...

Nie



#592 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 27 listopad 2018 - 11:15

Oddałem na gwarancji swojego bolta bo odlepiła się gumowa osłona od bocznych przycisków, ciekaw jestem co z tym zrobią?

Po cichu liczę na nowe urządzenie :) 



#593 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 11:36

Od przycisków góra/dół? Mi też się odlepiła. Ale nie oddawałem na gwarancję. Kupiłem sobie po prostu silikonowe etui w ładnym kolorze, co i tak miałem zrobić ;) Szczerze powiedziawszy wolę pozostać z konkretną sprawdzoną jednostką niż marnować czas na proces gwarancyjny...



#594 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 listopad 2018 - 15:09

Trochę słabo, jak nie ma profili dla każdego roweru w Wahoo.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#595 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 18:47

A co Ci to da ?? i tak np w Stravie trzeba ręcznie ustawić rower na którym odbyłeś dany trening.



#596 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 20:01

Branża, ano to da, że na różnych rowerach można używać różnych ekranów danych. To istotne, gdy np. tylko w jednym rowerze masz miernik mocy.
Wg mnie brak profili roweru, jak w garminie, to największy minus wahoo Elemnt/bolt

#597 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopad 2018 - 20:43

trochę tak, ale miernik mocy w drugim rowerze rozwiązuje problem :P



#598 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 listopad 2018 - 23:57

Taniej bedzie zakupic drugi Wahoo ;)

#599 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2018 - 08:20

Mam różne ekrany dla poszczególnych rowerów ( nie wszystkie mają czujnik kadencji itp. ), poza tym przebiegi rowerów.(lubię statystki :P ).

 

P.S.

Ooo i widzę, że przy Wahoo trzeba klej wozić z sobą. :P

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#600 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 28 listopad 2018 - 08:24

Od przycisków góra/dół? Mi też się odlepiła. Ale nie oddawałem na gwarancję. Kupiłem sobie po prostu silikonowe etui w ładnym kolorze, co i tak miałem zrobić ;) Szczerze powiedziawszy wolę pozostać z konkretną sprawdzoną jednostką niż marnować czas na proces gwarancyjny...

 

Ja miałem obawę że w najmniej odpowiednim czasie złapie mnie gdzieś deszcz i uszkodzi licznik. 

Poza tym zimą częściej używam zwifta i licznik nie jest mi potrzebny. 





Dodaj odpowiedź