Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#601 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 09:39

Mediana
A na jakim liczniku teraz jeździsz ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



#602 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2018 - 09:43

Garmin Edge 520 Plus


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#603 Jacam76

Jacam76
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądŁódź/Wetlina

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:38

Czuję się w obowiązku w nawiązaniu do mojego postu nr 589 napisać, że wszystko się wyjaśniło. Po prostu kliknąłem jeszcze raz opcję Sync i tyle. Wczytały się wszystkie dane związane z moimi ulubionymi segmentami i działa tip top. 

 

Tak w ogóle, to nie wyobrażałem sobie, że obsługa tego sprzętu może być tak prosta, intuicyjna i szybka. Tak jak sobie sam bym wymyślił, tak to właśnie działa. Nie potrzeba żadnych "konwersji", "kopiowania czy przenoszenia plików", "zmian nazw" itd itp. A pomyśleć tylko, że rozważałem zakup Garmina. Dobrze, że poczytałem sobie wątek o Garminach....



#604 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:41

Nowy FW dla Elemnt i Bolt (2169), bez nowej wersji aplikacji na telefon.
Update for Strava's new Live Segments API: Segments with an average grade lower than -.25% are no longer supported by Strava due to safety concerns. Downhill and similarly steep descending segments will not be synced.
ADDED: map support for larger tiles (required for new map updates)
FIXED: text capitalization on sensor discovery screen
FIXED: bug preventing display of left/right percent balance data for Pioneer Power Meters when set to Dual ANT+ mode
FIXED: bug preventing display of w/kg data for Pioneer Power Meters
FIXED: bug preventing display of Pioneer Power Meter mode change and magnet calibration functionality
FIXED: bug when transferring planned workouts
FIXED: bug preventing ANT+ FE-C connectivity with Tacx Neo

Jest też update mapy Polski, być może także innych krajów.



#605 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 15:17

Szukam zamiennika uchwytu do Bolt'a żeby zamontować sobie drugi w mtb. Najlepiej z majfriendowej dystrybucji żeby nie był droższy od pieniędzy ;-)



#606 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 grudzień 2018 - 09:49

Kup  dowolny uchwyt pod Garmina i po delikatnej przeróbce Wahoo siedzi idealnie. Zobacz na Youtube jak to zrobić ;)



#607 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:24

Było update FW do 2171 ale nie wiem co ulepszono, bo nie ma opisu. 



#608 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 31 grudzień 2018 - 07:19

Było update FW do 2171 ale nie wiem co ulepszono, bo nie ma opisu. 

Mam obecnie tą aktualizację WB10-2171.

 

Na stronie Wahoo jej nie mam. Jest WB09-2169 oraz najnowsza WB15-2170.

 

Niestety wymuszając aktualizacje czy to z poziomu urządzenia dostaje komunikat "up to date".

Z poziomu apki nie pokazuje, że aktualizacja jest dostępna.

 

Możliwe, że ja wycofali a urzędzie "zgłupiało" bo nie ma się jak "odwołać" do aktualizacji która nie istnieje?



#609 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 grudzień 2018 - 10:43

Raczej zapomnieli zamieścić info na stronie.



#610 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:59

Tylko czemu nie chce się aktualizować do najnowszej?



#611 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 styczeń 2019 - 17:04

Najnowsza to 2171. 



#612 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:31

Oddałem na gwarancji swojego bolta bo odlepiła się gumowa osłona od bocznych przycisków, ciekaw jestem co z tym zrobią?

Po cichu liczę na nowe urządzenie :)

 

Wahoo się spisało, dystrybutor nie do końca, dziś po prawie dwóch miesiącach oczekiwania dostałem nowe urządzenie.

Na szczęście zimą i tak mi nie było potrzebne bo katuję Zwifta, więc przeżyłem to bezstresowo ;) 



#613 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 styczeń 2019 - 08:46

Patrząc na integrację produktów Wahoo i... Pioneer'a np. wprowadzenie we wrześniu 2018r. obsługi mierników Pioneer'a w komputerkach Wahoo

P1120293.jpg

 

oraz nowy komputerek Pioneer'a, czyli CA600

cycle-comp-web-image_01.jpg

który jak widać ma coś wspólnego z Bolt'em - na pewno uchwyt i może nieco zmodyfikowaną obudowę. Funkcji ma dość sporo, poczytać można w w/w linku prowadzącym do strony producenta, albo w opisie u DCRainmaker'a.

 

Cena $360 wyglądać może na dość atrakcyjną, co prawda jest to $100 drożej od Bolt'a, czy $10 drożej od Edge 820, czy o $80 drożej od raczej bezpośredniego konkurenta Edge 520 plus, aczkolwiek CA600 pod niektórymi względami może śmiało konkurować z produktami Garmina. 

 

Czemu piszę to w wątku Wahoo? Bo można wysnuć teorię, że CA600 powstał w kooperacji Pioneer/Wahoo i być może będzie można spodziewać się tego modelu również z napisem Wahoo, ewentualnie z nieco zmodyfikowanym oprogramowaniem. 

Trend podobny jak w branży motoryzacyjnej...

 

Z drugiej strony siłą Bolta jest monochromatyczny ekran, wprowadzenie kolorowego ekranu może nie być takie dobre. Jak popatrzymy na rysunek przedstawiający produkt:

pioneer-ca600-cycle-computer-_pic4_.jpg

to może wydawać się, że ekran będzie super czytelny, tymczasem w tym co przedstawia DC już tak dobrze nie jest:

 

P1120265_thumb.jpg

 

Czy umieszczenie 15 pól danych na ekranie 2,2":

P1120275_thumb.jpg

 

Dla kogoś ze słabszym wzrokiem w/w raczej mija się z sensem, aczkolwiek nikt nie każe ustawiać sobie tak maciupkich pól danych...

 

Dobrze, że rynek się rozwija, pozostaje jednak pytanie czy ewentualny nowy komputerek Wahoo będzie właśnie CA600 w brandowaniu Wahoo?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#614 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 styczeń 2019 - 09:33

ok, dawno nie narzekałem na trainingpeaks:

 

1. tworzę trening, czas 1:15 i jakieś interwały, jak na załączonym foto. 

OfWHuQh.jpg

2. synchronizuję z aplikacją na telefonie Element, wygląda ok (jak na foto) - 1:15

uQpHuZL.jpg

 

3. synchronizuję trening z boltem i wychodzi kompleta kaszana (jak na foto) w podglądzie treningu żadnych interwałów, nic sensownego.

BKTTuv3.jpg

 

Co robię źle?



#615 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 12 luty 2019 - 14:28

Sprobuj zmienic nazwe. Moze wczesniej miales ten trening pod taka sama nazwa i po prostu wykrywa ze taka sama nazwa i nie updejtuje. Wydaje mi sie ze mialem identyczny problem i wlasnie zmiana nazwy treningu pomogla.

ok, dawno nie narzekałem na trainingpeaks:

 

1. tworzę trening, czas 1:15 i jakieś interwały, jak na załączonym foto. 

OfWHuQh.jpg

2. synchronizuję z aplikacją na telefonie Element, wygląda ok (jak na foto) - 1:15

uQpHuZL.jpg

 

3. synchronizuję trening z boltem i wychodzi kompleta kaszana (jak na foto) w podglądzie treningu żadnych interwałów, nic sensownego.

BKTTuv3.jpg

 

Co robię źle?

 



#616 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 luty 2019 - 17:54

Może Bolt chce Cię chronić przed Tobą samym? 267 TSS w nieco ponad godzinę jest chyba mocno obciążające 😉

#617 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 luty 2019 - 18:14

To ponad dwa razy wiecej niz przewiduje teoretyczny max :)



#618 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 luty 2019 - 18:17

Miałem ten trening pod 3 różnymi nazwami i bez różnicy. Nie miałem ustawionych progów mocy na tp, dla HR wyświetlało poprawnie. Dzisiaj zrobiłem nowy trening na mocy i zgrało się poprawnie więc uznam za niestabilność systemu. (Ale nadal wkurzam się że nie da się tego zrobić po prostu z poziomu aplikacji wahoo, tylko trzeba 3 strony i komputera).

#619 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 01:39

Witam chciałem zapytać czy do działania segmentów live wystarczy tylko pakiet Analysis czy trzeba mieć trzy pakiety premium wykupione?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



#620 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 02:58

Wystarczy tylko ANALYSIS PACK




Dodaj odpowiedź