Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#621 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 18:24

Witam, koledzy podpowiedzcie mi :
1. Live tracking działa tylko gdy licznik jest sparowany z telefonem ? Nie można włączyć w aplikacji i zostawić w domu telefon?
2. Czy można ustawić jakiś sms żeby odrzucać połączenia? Np :jestem zajęty lub coś innego?
3. Pomóżcie mi rozwiązać problem z 2 miesiacami Stravy premium za zakup. Napisałem do supportu że nie mogę aktywować. Odpisali że trzeba zrobić tak jakby się aktywowalo Strave premium i na końcu się podłączy kod. Niestety tak się nie dzieje. Cały czas jest tylko opcja zakupu. Napisałem do nich 2 raz ale nie odpisali. Miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



#622 empet

empet
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 22:45

Witam, koledzy podpowiedzcie mi :
1. Live tracking działa tylko gdy licznik jest sparowany z telefonem ? Nie można włączyć w aplikacji i zostawić w domu telefon?

Nie można, skoro live, to musi być przesyłane przez internet, a licznik nie ma wbudowanej karty SIM

 

2. Czy można ustawić jakiś sms żeby odrzucać połączenia? Np :jestem zajęty lub coś innego?

Nie można ustawić własnej wiadomości o ile wiem.



#623 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 21:10

Witam chciałem jeszcze zapytac:
1. Czy da się dokonywać ustawień w aplikacji Elemnt na przykład zmiana ekranów, zmiana parametrów w ekranach jak nie jest sparowany telefon wahoo. Żeby się ukaktualnilo jak się włączy dopiero wahoo. Drażni mnie to że jak włączę aplikacje żeby sobie sprawdzić coś w ustawieniach a muszę włączać wahoo bo nie można nic zrobić.
2. Czy można ze Starvy ściągnąć trasę znajomego - nie stworzona przez znajomego tylko przejechaną i wrzucić sobie na Wahoo w jakiś sposób. A najlepiej wrzucić do Komoot a później do wahoo?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



#624 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 17 marzec 2019 - 21:11

1. Nie da się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#625 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 marzec 2019 - 08:38

2. Musisz taka trase zaparkowac w swoich trasach w jednej z aplikacji, z ktora masz wlaczana synchronizacje na wahoo.

#626 buzulux

buzulux
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 24 marzec 2019 - 11:25

2. Pokombinować możesz z jakąś wtyczką w chrome „strava to gpx” wówczas bez konta premium na Stravie można ściągnąć plik gpx, jak już posiadasz taki plik i chcialbys mieć nawigację turn by turn, to można to w łatwy sposób zrobić, uruchumiasz aplikacje komoot ten plik importujesz do planowanych tras, klikasz Save. Oczywiście parujesz apke z wahoo, jak już masz za pamiętano trasę w komoot, wystarczy ze w aplikacji wahoo Bolt w routes odświerzysz i wybierasz planowaną trasę. Masz sygnalizacje na ledach licznika kierunek skrętu 50 m przed zmianą kierunku, sygnał dźwiękowy 200m przed skretem i nazwe ulicy :) działa niezaleznie wyświetlanego ekranu licznika. Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka



#627 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:41

Gdzie znajdę jeśli jest parametr Tempo - chcalibym żeby mi pokazywalo z w jakim czasie pokonuje 1 km.?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



#628 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 06:16

Można to ustawić, wykorzystując „auto lap” i wybierając średnią prędkość ostatniego okrążenia

#629 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2019 - 06:29

ale tempo jest dostepne jako tempo jak dobrze pamietam



#630 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 12 kwiecień 2019 - 08:59

Witam posiadam pakiet Analysis na Stravie i nie działają mi segmenty live na Wahoo elemnt Bolt. Wcześniej miałem cały pakiet i wszytko działało. Czy ktoś miał podobna sytuację? Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



#631 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 kwiecień 2019 - 18:39

Jest nowe FW w wersji 2659

All new look & feel!
Account login & profile sync between Wahoo apps
New route sync with MTB Project and Singletracks!
More workout sharing partners: Map My Tracks, Xert, and Final Surge
Total odometer in the companion app
Improved support for multiple ELEMNTs
Support for cadence targets from TrainingPeaks planned workouts



#632 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwiecień 2019 - 08:29

Witajcie,

 

przesiedam się właśnie ze starego Garmina 500, w którym wysiadł GPS i licznik kadencji. Gwarancja dawno minęła, więc szukam czegoś nowego. Przeczytałem połowę całego wątku i wybór padł na Wahoo. Tylko nie wiem, który model wybrać: Elemnt, czy Elemnt Bolt. Czy one różnią się czymś więcej poza rozmiarem? Widzę, że Bolt jest reklamowany jako aero i ma nieco słabszą baterię.

 

Potrzebuję urządzenia głównie do długich samotnych podróży, około 200 km i dlatego stabilność prowadzenia przez GPS jest dla mnie kluczowa. W domu planuję podróż, ręcznie rysuję ścieżkę i później się jej trzymam. Tylko tyle.



#633 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:25

Witajcie,

 

Potrzebuję urządzenia głównie do długich samotnych podróży, około 200 km i dlatego stabilność prowadzenia przez GPS jest dla mnie kluczowa. W domu planuję podróż, ręcznie rysuję ścieżkę i później się jej trzymam. Tylko tyle.

 

Używam Wahoo podobnie, tzn rysuję trasę najczęściej w RwGPS albo brouterze i jadę po zaplanowanej ścieżce.

Elemnt Bolt.

 

Przy takich założeniach Wahoo spisuje się bardzo dobrze. Mam Bolt'a bo jest po prostu zgrabniejszy, nie potrzebuję większego ekranu.

 

T.


  • Kresowiak lubi to

#634 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:09

Jaki pakiet stravy mam kupić żeby działały mi segmenty na bolcie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#635 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:23

Analysis
  • MarekB i stryjek lubią to

#636 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwiecień 2019 - 05:15

 Czy one różnią się czymś więcej poza rozmiarem? Widzę, że Bolt jest reklamowany jako aero i ma nieco słabszą baterię.

 

Najbardziej oczywiste różnice to:
Elemnt ma do 11 pól z danymi na ekranie oraz konfigurowane diody w kolumnie i rzędzie, Bolt 9 pól i diody w rzędzie. 
 



#637 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 kwiecień 2019 - 07:12

Mial sie juz oficjalnie pojawic, nowy Wahoo Elemnt Roam

33771158558_8891666622_z.jpg
  • impa lubi to

#638 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:38

Czy coś więcej już wiadomo?



#639 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 kwiecień 2019 - 21:45

Jak na razie kompletna cisza. Mial miec premiere na jakies rowerowej imprezie ale z jakis powodow maja jakies opoznienia.
Powyzsze zdjecie, oryginalnie pochodzi z jakiegos sklepu, z tego co pamietam w Holandii. Chyba tego samego dnia jak pojawila sie informacja o nowym Wahoo na tej stronie ze zdjeciami, zaraz ta strona z ta informacja zostala usunieta. Komus z WW forum udalo sie wstrzelic w luke.
Sprawdzalem daty wpisu na forum, sa z ostatniego tygodnia... no chyba ze mamy do czynienia z dosc opoznionym 1-wszo kwietniowym dowcipem ;)
Ale z drugiej strony, nie bylo zadnych nowych komputerkow od Wahoo juz od dluzszego czasu, wiec raczej wyglada to na legit info.

Edit
Impreza o jakiej wspominalem, to byl Sea Otter.

#640 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 16:03

Właśnie zastanawiam się czy warto teraz kupować Wahoo Elemnt Bolt. Mam obecnie Garmina 510, który ma pewne ograniczenia, które zaczęły mi przeszkadzać.

Znalazłem coś takiego:
https://gpsrumors.com/roam-update

Wychodzi na to, że nowy Wahoo może kosztować około 1500-1800zł? W zależności od rynku.





Dodaj odpowiedź