Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2239 odpowiedzi w tym temacie

#801 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 sierpień 2019 - 15:44

Te marudzenie o podświetlaniu Roam dotyczy nie jazdy w dzień, tylko jazdy w nocy lub w warunkach szarości (zmierzch, świt, zacienienie).

 

W dzień podświetlenie nie jest potrzebne - oczywiście przy dobrych warunkach oświetleniowych. Jak w każdym e-ink np. Kindle (chociaż Kindle Paperwhite ma lepszy ekran pomimo że tylko b/w i zdecydowanie lepsze podświetlenie) czym więcej światła tym lepiej i tym mniej potrzebne doświetlenie. Ale już w zacienionym otoczeniu lepiej mi się czyta, gdy jednak mam doświetlenie włączone: ekran nie jest wtedy szary, tylko bardzo kontrastowy i czytelny. Podobnie jest w ekranie zastosowanym w Roam. 

 

Ze zwiększaniem rozmiaru czcionki na samym ekranie może nie ma większego problemu, za to jest problem z czcionkami komunikatów: bez zmiany, małe i zbyt cienkie. Nie każdy ma sokoli wzrok, zwłaszcza z wiekiem jest coraz gorzej.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#802 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 11 sierpień 2019 - 19:53

dostane gdzieś w miarę normalnej cenie etui do bolta? , jak na razie znalazłem na aliexpress 20zł lub amazon 50zł.



#803 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 11 sierpień 2019 - 20:33

Mam takie z aliexpresu. Mogę odsprzedać za 10zł



#804 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 12 sierpień 2019 - 09:30

już nabyłem.

 

Ogólnie jestem zadowolony po przesiadce z Garmina 820.Nie ma wkurzającego ekranu dotykowego , wszystko chodzi w miarę płynnie.Jedynie minus to gorsza nawigacja , od firmy na G.No i bateria fajnie trzyma , bo w swoim Edge820 trzymał mi średnio 4-6 godzin tu mogę zrobić co najmniej 8.



#805 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 12 sierpień 2019 - 17:07

Napiszę o mojej procedurze reklamacji Bolta. Napisałem email do przedstawiciela Wahoo Polska do firmy Pro Bikes z Wieliczki. Poprosiłem jeśli reklamacja zostanie uwzględniona o wymianę na Roam'a.
Akurat wybierałem się na TDPA. Tam Pro Bikes miał swoje stoisko. Kazali mi wziąć pudełko. W trakcie pobytu podjechałem na stoisko dopłaciłem różnicę w cenie i otrzymałem Roam'a.

Załączone pliki



#806 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 17:45

Mój jest już dawno po gwarancji...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

pisz we właściwym wątku - 510 to jak mniemam Garmin, tak więc Twoje pytanie przeniosłem do właściwego wątku.

Prozor


  • admsk lubi to

#807 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 20:14

Nie rozumiem po co podświetlenie ekranu w dzień...

Kwestia gustu.

Ja uważam, że jest potrzebne. Bardzo mi się podoba to stałe, dyskretne podświetlenie w Bolcie. Jadę w ostrym słońcu, ciemne szkła lub fotochromy, wjeżdżam w głęboki cień i nadal wszystko ładnie widzę. I myślę, że u starszych kolarzy będzie to jeszcze bardziej potrzebne - wraz z wiekiem zapotrzebowanie na światło, niezbędne do ostrego widzenia, bardzo rośnie.



#808 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 sierpień 2019 - 10:25

Dokładnie, z wiekiem soczewki w oczach matowieją i przepuszczalność światła bardzo spada. Nawet jeśli nie jest to poziom kwalifikujący do operacji zaćmy, to i tak komfort nocnego patrzenia jest znacznie obniżony. Dlatego też starsi użytkownicy marudzą, że w nocy im Roam za słabo podświetla ekran. Dożyjecie 50+ to sami zobaczycie w czym problem ;)

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#809 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 10:55

Ja często jeżdżę w lecie o 6 rano. Mimo że słońce już świeci to jest tak nisko, że w lesie bez podświetlenia nie widać nic na liczniku. I to zarówno w starej Edge 500 jak i w Bolcie. Dlatego w tym drugim brakuje mi przycisku, którym można włączyć podświetlanie bez wchodzenia do menu i tak samo prosto wyłączyć.
Ciekawe właśnie jak w takich warunkach radzi sobie Roam, bo Bolt podświetla idealnie. Tylko brak tego przycisku. Na szosie nie ma problemu ale na MTB na drodze z kamieniami różowo z trafieniem w tę funkcję nie jest...

#810 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:15

Dlatego w tym drugim brakuje mi przycisku, którym można włączyć podświetlanie bez wchodzenia do menu i tak samo prosto wyłączyć.

 

To zostaw włączone na stałe. Tak właśnie jeżdżę i nie chcę inaczej. W dobrym świetle jest niewidoczne, a w słabym bardzo pomaga.



#811 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:56

Niby tak, ale człowiek wychowany w czasach kiedy mleko było w butelkach zwrotnych nie wyobraża sobie marnować energii na świecenie w dzień. Nigdy nie wiesz kiedy ci braknie tych 5% :)

#812 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:16

Jak człowiek wychowany w tych czasach, to nie problem kliknąć dwa razy ;) Raz "menu" i od razu jest funkcja poświetlenia, drugi klik środkowym klawiszem na "off" i po sprawie. Zajmuje to nie wiem...1-2 sekundy, bez przesady, że zbyt długo ;)



#813 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 18:30

Jak jedziesz na szosie to żaden. Jednak jazda po kamerdolcach to już zupełnie inna sprawa. Zdarza się nawet zamiast prawy "Page" nacisnąć środkowy "Pause" przy zmianie ekranów.
BTW. Jak mam podświetlenie na off, to pierwsze wciśnięcie zmienia podświetlenie na czasowe, dopiero drugie na stałe.
Dalej nie zmienia to faktu, że w pińsetce garmina jest przycisk na zewnątrz i jest to rozwiązanie idealne.

#814 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:26

Ale po tych kamerdolcach nie jedziesz non stop 30 minut czy godzinę. Zawsze znajdzie się moment na "grzebanie" w liczniku. Mówię z doświadczenia i jazdy po Beskidach gdzie kamieni nie brakuje ;)

Jeśli chodzenie z butelkami na mleko na wymianę nie było problemem, to włączenie podświetlenia w Bolcie też nie będzie ;)



#815 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:48

Nie jest problemem. Ale przyzwyczajenie druga naturą człowieka.
To tak jak z samochodami. Na codzienne jeżdżę prywatnie japońskimi, gdy wsiadam do niemieckich to mi się słabo robi - wszystko na odwrót.
Klasyka to kręcenie gałką od lusterek w prawo szyby ustawić lewe lusterko.

#816 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 sierpień 2019 - 06:40

Jest nowy FW dla Elemnt, Bolt i Roam - wersja 4540.
Aktualizacja trwa dosyć długo. 



#817 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2019 - 22:02

Znaczy:

ELEMNT ROAM WR14-4540 - 14 August, 2019

  • Fixed: Blank map tiles when no data fields are selected
  • Fixed: Incorrect Turn by Turn directions on Strava routes
  • Fixed: ROAM incorrectly reporting insufficient space on map download
  • Fixed: Nearby riders flickering on map page
  • Fixed: Auto-shutdown not working correctly
  • Fixed: "Route to start" failing to start route on arrival
  • Fixed: Routing issues when the finish is near the start or when "Route to start" overlaps the route
  • Improved: Countries with large map files are now split into smaller, more manageable regions
  • Improved: Routes starting over 200m away now ask to "Route to Start" on load (previously 1km)
  • Improved: Better ROAM directions in roundabouts

BOLT WB15-4540 - 14 August, 2019

  • Fixed: Blank map tiles when no data fields are selected
  • Fixed: Incorrect BOLT LED activation
  • Fixed: Nearby riders flickering on map page
  • Fixed: Auto-shutdown not working correctly
  • Fixed: Routing issues when the finish is near the start or when "Route to start" overlaps the route

ELEMNT App for Android 1.20.0.34 - August 13, 2019*

  • Fixed: Missing toggle to Show Elevation Profile on the map page (Settings > Customize Pages > Map)
  • Fixed: Data field issues on map page

*This release will roll out slowly to select users until full distribution on August 20, 2019.

 

,ELEMNT App for iOS 1.20.0 - August 13, 2019*

  • Fixed: Workout page not displaying loaded routes
  • Fixed: ROAM showing as connected in Settings even when disconnected
  • Fixed: Planned workout chart disappearing
  • Fixed: Sensors showing connected after being unpaired
  • Fixed: Apple Health uploads containing gross time (including pauses) instead of net time
  • Improved: Enabled Strava authentication through the Strava mobile app

*This release will roll out slowly to select users until full distribution on August 20, 2019.

 

Do aktualizacji dwóch powyższych trzeba jednak parę dni poczekać...

 

A obiecywanej obsługi radaru ciągle brak...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#818 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 20:36

Od pewnego czasu jeżdżę z Boltem i generalnie jestem więcej niż zadowolony. Jednakże walczę z jednym mankamentem, który mnie bardzo wk... Otóż chcąc widzieć na Bolcie przychodzące połączenia i sms-sy muszę go sparować z telefonem poprzez apkę Wahoo. No i tutaj cyrk bo paruje się jak chce, albo się  połączy albo nie. A jeżeli już "da radę" pojadę sparowany to zauważyłem taką zależność, ze w takim wypadku trasa nie pojawia mi się na Stravie. Mimo, iż komputerek twierdzi, że się synchronizował. Temat powtarzalny na dwóch rożnych telefonach. Inna sprawa, ze obydwa to Xiaomi, moim zdaniem najbardziej porąbane smartfony na rynku. Aplikacja Wahoo przeinstalowana kilkukrotnie.

Czy ktoś jeszcze ma taki problem? Jakieś rady, doświadczenia?



#819 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 22:06

Xiaomi ma bardzo agresywne ubijanie procesów, celem oszczędzania energii. Musisz sprawić aby apka Element była we wszystkich możliwych wyjątkach.

I druga rzecz jak bawisz się z dwoma telefonami to gdy zmieniasz na drugi musisz z poziomu apki zapomnieć bolta.

#820 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:06

A w Bolcie dałoby się chyba jeszcze mniejsze literki zrobić, gdy wyświetlany jest wynik kalibracji.

Wówczas Wahoo mogłoby sprzedawać lupę mocowaną pod licznik jako dodatkowy gadżet.

Starsi goście albo młodsi ze słabym wzrokiem wartość tej kalibracji mogliby zobaczyć. 

Co do podświetlenia ekranu to lipa jest w ELEMNT jak i w BOLT. Stanowczo za słabe.

Co za problem był żeby zrobić regulację? jak w Garminie? Kto nie chce wyłacza, kto chce słabe to sobie takie ustawia, kto chce sobie z Wahoo zrobić latarkę ten ustawia maks.

Jeśli to miał być powód oszczędności baterii to mogli to w ogóle zlikwidować i w tej w/w lupce dołożyć podświetlenie.

Ale najwiekszą zaletą Wahoo jest dla mnie to, że działa, zawsze i wszędzie. Chociaż garmin 810 x2 i teraz 820 też działają zawsze. W tej 820 to ten dotyk to katastrofa..

 

Do czego to doszło.. :) Klient jest zadowolony bo mu sprzet działa ;)


  • Prozor lubi to



Dodaj odpowiedź