Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pearl Izumi Rozmiarówka


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 HubertPoFachu

HubertPoFachu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 19:07

Cześć. Stoję przed zakupem wiatrówki. Mam 187cm wzrostu i jestem bardzo chudy przez co w klacie i w pasie najlepiej pasuje mi S'ka. Używa ktoś z Was odzieży Pearl Izumi i chciałby podzielić się informacją na temat długości rękawów :D? Najbardziej zależy mi na S'ce.



#2 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 14:53

Są gdzieś tabele rozmiarówek w cm od Pearl Izumi? Mam problem ze znalezieniem. Wydawało mi się, że z Pearl Izumi S to bardziej dla mnie 170cm :)



#3 HubertPoFachu

HubertPoFachu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 18:56

Są gdzieś tabele rozmiarówek w cm od Pearl Izumi? Mam problem ze znalezieniem. Wydawało mi się, że z Pearl Izumi S to bardziej dla mnie 170cm :)

Jasne, łap: http://www.pearlizumi.co.uk/size-guide

Od Pearl Izumi mam 2 koszulki S. Wzrost nie zawsze idzie w parze z budową, ważę 62kg.



#4 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 19:10

 

W calach podają :)
Przy twoim wzroście zapewne proporcjonalnie masz dłuższe ręce, tułów. Więc jak weźmiesz S to będziesz miał krótkie rękawy. Koszulki są rozciągliwe i do ciała, z bluzami czy kurtkami może być już inaczej.

Ja ważę przy 170cm 65kg, budowa proporcjonalna. Pearl Izumi nie ma niżej niż S więc miałbym obawy przy Twoim wzroście kupować S bo gdzieś będzie prawdopodobnie za krótko.
Ewentualnie to ja teraz mam obawy co do rozmiarówki skoro przy twoim wzroście pasuje Ci rozmiar S.

Nie mam za bardzo gdzie przymierzyć.



#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2017 - 19:32

Masz lub przymierzałeś, że wyrokujesz, iż będzie miał za krótkie rękawy?

 

Jak nie masz gdzie przymierzyć, to kupuj wysyłkowo - najwyżej poniesiesz koszty odesłania nietrafionego towaru.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że PI ma rozmiarówkę raczej "amerykańską" czyli to co w EU "M", to u amerykańców jest oznaczone nr mniejszym. Na dodatek nie jest prawdą, że "S" robią krótkie, raczej mniej obszerne. Dla chucherka 62kg obstawiałbym jednak "S" - aktualnie mam 104 w klatce (bez napinki), 84 w pasie, rąk zbyt długich nie mam no i wiatrówka M co prawda sprawdza się bardzo dobrze, ale gdybym kupował drugi raz to chętnie wybrałbym "S" bo jednak w klatce jest trochę za dużo luzu - szerokość od pachy do pachy zapiętej to 58cm (lubię opięte, a nie żeby mi się trzepało), no i rękawy mam za długie bo od środka pachy do końca 66cm rękaw, no i od kołnierza (bez stójki) na dół do tyłu ma długość ok. 77cm. Jak widać "M" raczej jest dość duża i jeśli nie chcesz być żaglem, to sugerowałbym jednak kierowanie się ku rozmiarowi "S". No chyba, że masz jednak bez nadymania >110 w klatce, to M będzie dobrym wyborem.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 19:45

Masz lub przymierzałeś, że wyrokujesz, iż będzie miał za krótkie rękawy?

 

No właśnie nie mam, dlatego nie tyle wyrokuję co podejrzewam i nie tyle w formie twierdzenia co pytania, bo skoro na niego będzie pasować S to dla mnie może okazać się za duża.

Moje wymiary:

Wzrost 170 cm
klatka piersiowa 89-90 cm
pas 82-83 cm
biodra: 96 cm
talia: 78-79 cm

 Stąd mnie to zafrapowało, że przy gabarytach kolegi @HubertPoFachu rozważa S dlatego, że styku z ubraniami Pearl Izumi nie miałem i w tym momencie może się okazać, że niezbyt to fajnie będzie na mnie leżeć :)
To co napisałeś powoduje, że może się okazać, że Pearl Izumi jednak dla mnie będzie za obszerne.
 



#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2017 - 19:54

Ewentualnie "S", na pewno większych bym przy Twoich gabarytach nie brał. Z rękawami nie problem, bo choć dość długie, to nie przeszkadzają, jednak robienie żagla z wiatrówki nie jest dobrym pomysłem. 

ps. talia i pas to nie to samo? ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 HubertPoFachu

HubertPoFachu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:01

W calach podają :)

Wpisz sobie w google np 40" to cm i Ci obliczy.

 

Jak nie masz gdzie przymierzyć, to kupuj wysyłkowo - najwyżej poniesiesz koszty odesłania nietrafionego towaru.

Chciałbym uniknąć odsyłania towaru, bo raz potrzebuje jej na wczoraj (dziś kolejny raz mnie przewiało), a dwa zamawiam z uk.

 

Aktualnie mam 104 w klatce (bez napinki), 84 w pasie, rąk zbyt długich nie mam no i wiatrówka M co prawda sprawdza się bardzo dobrze, ale gdybym kupował drugi raz to chętnie wybrałbym "S" bo jednak w klatce jest trochę za dużo luzu - szerokość od pachy do pachy zapiętej to 58cm (lubię opięte, a nie żeby mi się trzepało), no i rękawy mam za długie bo od środka pachy do końca 66cm rękaw, no i od kołnierza (bez stójki) na dół do tyłu ma długość ok. 77cm. Jak widać "M" raczej jest dość duża i jeśli nie chcesz być żaglem, to sugerowałbym jednak kierowanie się ku rozmiarowi "S". No chyba, że masz jednak bez nadymania >110 w klatce, to M będzie dobrym wyborem.

O jakiej kurtce mówisz? Z rozmiarówki wynika, że M w klacie ma max 102, a S 94 co w moich koszulkach się sprawdziło. Jestem zainteresowany Pearl Izumi Pro barrier więc krój raczej z tych dopasowanych.



#9 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:09

ps. talia i pas to nie to samo? ;)


Talia jest trochę wyżej. Wzorowałem się przy pomiarze wytycznymi Vitesse :)



#10 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 marzec 2017 - 21:20

Przy PI nie ma reguły, trzeba mierzyć. Mam podobne wymiary jak Prozor i wiatrówka Elite Barrier jest dobra, a kamizelka z tej serii już mocno opięta. Rozmiar ten sam.



Dodaj odpowiedź