Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy Rower: Nowy Czy Używany?


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 slss

slss
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 11:59

Dzień dobry,

 

chcę kupić pierwszą szosówkę w najbliższym czasie. Rozglądam się trochę po rowerach dostępnych na rynku i trochę już zgłupiałem - stąd prośba o wsparcie. Na początku myślałem tylko o nowym rowerze ze sklepu, jednak znalazłem kilka używanych, które mnie zaciekawiły.

 

Moje potrzeby:

  • mam 189 cm wzrostu i nogę 92cm
  • chciałbym wydać do 2500 zł, ale budżet względnie elastyczny.
  • planowany przebieg raczej niewielki - myślę, że max 2000km w tym sezonie. 

Rowery używane:

Rowery nowe:

 

Sakramentalne pytanie: który wybrać? 

Wszelkie komentarze, wskazówki lub alternatywy mile widziane :]



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 18 marzec 2017 - 12:15

Kupowanie używanego rowerów to jak kupno kota w worku, nigdy nie wiesz co jest w środku. Najważniejsze to stan piast, szczególnie tych na konusach, dalej łańcuch, kaseta, blaty. Do tego opony, 5tyś. km dla opon szosowych to bardzo duży przebieg. Dodaj do ceny wymianę tych części za jakiś czas i skalkuluj ponownie czy się opłaca.

#3 slss

slss
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 12:43

Kupowanie używanego rowerów to jak kupno kota w worku, nigdy nie wiesz co jest w środku. Najważniejsze to stan piast, szczególnie tych na konusach, dalej łańcuch, kaseta, blaty. Do tego opony, 5tyś. km dla opon szosowych to bardzo duży przebieg. Dodaj do ceny wymianę tych części za jakiś czas i skalkuluj ponownie czy się opłaca.

 

Dlatego wolałbym nowy rower. Patrząc na moją listę nowych - co byś wybrał?



#4 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 12:47

opony conti ktore maja okolo 7000km to jest juz smietnik, arni pisze prawde , z drugiej strony na cyklomanii cala grupe shimano105 5800 kupisz za 2000zl nowa, takze ten lapierre to chyba za marke tylko placisz, nową rame kross kupisz dosyc tanio zapytaj u dydstrybutora , i grupa 105 i masz 3000 zl reszta i miescisz sie w cenie tego lapierre , jak potrafisz sam skrecic wszystko w całość to oplaca sie samemu skladac, ja bede napewno skladal sobie sam rower tylko z gornej polki na dura-ace i rama pinarello dogma f 10 i obliczylem sobie ze za oszczedze prawie 15000 zl ja zrobie to sam i sam zamowie wszystkie czesci, ktos tu na forum kiedys napisal ze kazda firma czy to giant czy kross dostaje czesci czasami tysiacami bez sprawdzania ich stanu jakosci tak bylo np z amorkami rock shox ktore byly dostarczone do kross, mialy wady , ale jak juz kupiles  taki sam w sklepie ladnie zapakowany bylo wszystko okey



#5 slss

slss
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 14:43

Składania samemu raczej nie rozważam - nie mam na to ani czasu, ani chęci, o umiejętnościach nie wspominając.

 

Z nowych rowerów, które wymieniłem najbardziej mi się uśmiecha Romet - bo cena przystępna i osprzęt o klasę lepszy niż w pozostałych. Z drugiej strony Merida albo Trek tylko trochę droższe a bardziej "markowe", ale już na gorszym osprzęcie.

 

Co sądzicie o Romecie?



#6 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 20:47

romet na papierze wygląda ok, gdybym rok temu nie kupił Gianta defy 3 to był teraz brał nowego rometa na shimano 105



#7 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 22:57

Huragan 4 na 205 za 3,3 kzł i wszystko w temacie. Tylko ten kolor ;)

#8 slss

slss
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 05:51

no to poproszę o wskazanie sklepu gdzie mogę Huragana kupić - bo te rowery istnieją chyba tylko w katalogu producenta.



#9 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 08:38

Dokładnie , ta cała kolekcja Rometa w tych cenach to jest jeden wielki fake wypuszczony na potrzeby marketingu szeptanego. I chyba jak widać zdaje egzamin.

 

A tu jeszcze jedna propozycja :

http://www.planetx.c...-sora-road-bike

480 funtów z przesyłką kurierską do Polski.

Mam ich rower na ramie Pro Carbon - przy moich 190 cm i 93 nogi rozmiar XL jest idealny. Obie ramy są zbliżone geometrią więc w Twoim przypadku brałbym XL.





Dodaj odpowiedź