Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarmac Sl4 - Wymiana Kół Systemowych


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 06:53

Hej,

Nie trzeba się było długo zastanawiać, żeby dojść do wniosku, że koła Axis 2.0 z wagą ok. 2 kg będą pierwszym komponentem do wymiany. Zastanawiam się tylko nad strategią, tj. czy pójść w jakieś firmowe zestawu typu koła Ultegry, Mavika (sprzedawca twierdził nawet, że na Ksyriumach pojadę średnio 2 kmh szybciej :D) i kupić na razie jeden zestaw do wszystkiego, czy wybrać składane lekkie aluminiowe koła do treningów i w góry, a w cenie najdroższych Mavików dokupić z czasem drugi zestaw kół składanych karbonowych - na czasówki i ustawki od święta.

Jeżdżę głównie po płaskiej Wielkopolsce, raz sam, raz w grupie; 1-2 w roku jedziemy w góry. Zależy mi na tym, aby zwiększyć dynamikę jazdy, bo to podobno jest pierwsza różnica, i ogólnie zdjąć z zestawu ograniczenie, jakie nakładają obecne koła.

Ważę między 75 a 80 kg (po zimie).

#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 marzec 2017 - 07:26

Moim zdaniem druga opcja czyli złożyć treningówki ok. 1400g na tańszych i typowych komponentach (oponka) + stożki z szytkami na te czasówki, płaskie wyścigi itp.



#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 09:14

Wcześniej miałem Ultegry, potem Mavic Ksyrium Elite i średnia nie zwiększyła się nawet o 1 metr na godzinę 

Nie wiem czy Shimano na 2017 rok modernizowało koła Ultegry, ale w modelu 2015 czy 2016 zakładanie opon było bardzo ciężkie.

Nie wiem o jakich Mavicach myślałeś, ale w podobnej cenie co Ksyrium Elite można kupić  DT RR 21, które są naprawdę lekkie (katalogowa 1415 gramów). 



#4 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 09:38

Z tą prędkością to tak w ramach ciekawostki. Sam wiem, że nie da się tak kupić prędkości choćby na przykładzie znajomego, który po zakupie kół karbonowych nie śmigał nagle 2 kmh średnio szybciej ;).

W modelach za bardzo się nie rozglądałem, spisałem tylko na szybko te polecane i produkowane seryjnie, żeby porównać z ofertą kół na zamówienie.



Dodaj odpowiedź