Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty W Jaskrawo Żółtym Kolorze


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 uve

uve
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 10:04

Mam dość niestandardowe pytanie. Zastanawiam się nad pewnymi butami w kolorze jaskrawo żółtym, coś w ten deseń:

 

shot_zolto-czarne.jpg

Problem jest taki, że jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak takie buty będą wyglądały na nodze kiedy, żadna część mojego stroju nie ma tak jaskrawych odcieni. Jestem zazwyczaj ubrany na czarno z elementami czerwonego, rower również czarny. Kolor mi się podoba, jedynie kwestia czy to nie będzie wyglądało komicznie. Może nosi ktoś buty w tym kolorze, ma jakieś zdjęcie, albo jest w stanie się wypowiedzieć w tym temacie ;)



#2 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 10:09

poszukaj sobie na góóglu fot z protouru. Jakieśtam teamy, edit: pojedyczy zawodnicy, śmigali w mavicach-szerszeniach żółtych.

google images: "mavic zxellium":



#3 krzysztofmk

krzysztofmk
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 10:20

Dołóż fluo rękawiczki/kask/okulary i będzie pasować zawsze

#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2017 - 06:41

Czasem zakładam skarpety fluo, jako jedyny element stroju i roweru w tym kolorze i wyglada to dobrze IMHO. A tez miałem takie wątpliwości.

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 kwiecień 2017 - 08:54

Kup w tym kolorze shimano s phyre rc9, w pudelku dostaniesz skarpetki pod kolor :)

#6 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:28

 Jak dla mnie to te Sidi fluo na nodze wyglądają super. Zwłaszcza jak są jeszcze inne części odzieży w tym kolorze np kask lub buff.

Często stosuję odzież w kolorze fluo lub zółtym - skarpetki lub rękawiczki, czasem fluo koszulka, na butach również mam fluo dodatki chociażby sznurówki. Robię tak głównie dlatego, aby być lepiej widocznym dla niektórych kierowców. Uważam też, że rowerzysta ubrany wyłącznie na czarno - poza tym że jest nudny - zagraża no drodze bezpieczeństwu swojemu i innych. Rowerzysta na czarno, to częsty widok z naszej polskiej drogowej rzeczywistości ...niestety.

 

@1415chris  Shimano RC9 przy tych Sidi to jakieś nieporozumienie.



#7 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:16

OT o widocznych kolorach:
 

Często stosuję odzież w kolorze fluo lub zółtym - skarpetki lub rękawiczki, czasem fluo koszulka, na butach również mam fluo dodatki chociażby sznurówki. Robię tak głównie dlatego, aby być lepiej widocznym dla niektórych kierowców. Uważam też, że rowerzysta ubrany wyłącznie na czarno - poza tym że jest nudny - zagraża no drodze bezpieczeństwu swojemu i innych.

W widoczności chodzi o to, żeby wywołać kontrast z otoczeniem.
Chyba jedynym kolorem uniwersalnie widocznym jest ten oczojebny pomarańcz POCa.
Nie wiem jak ciuchy, ale na żywo pomarańczowy kask POCa jest fantastycznie widoczny, malowanie daje efekt jakby miało lekkie podświetlenie (takie leciutkie, jak w Kindle PW) czy coś.
 

Wbrew pozorom czarny nie jest aż tak zły. Wręcz w niektórych otoczeniach (popatrz sobie na zdjęcia podjazdów w Hiszpani: dość jasne skały, ziemia, niezazielenione) potrawi być całkiem niezły, lepszy niż biały.

 

Rzekomo wspaniale widoczne fluo żółto-zielone może być kompletnie niewidoczne: 

 

  1. POC-AVIP-colors-environment.jpg

     
  2. WindowsLiveWriterHighVisibilityClothingR

 

Ale są to skrajne przykłady, bo w jesiennej szarówce i o zmierzchu robi robotę.

 

  • Ważne też żeby mieć wszystko w jedym kolorze, to wtedy stanowimy większą jednolitą "plamkę" na tle tła.
  • IMO uniwersalnie zły wybór jeśli chodzi o widoczność to szary/stalowy.
  • Jak jesteś wyczulony na kwestie widoczności i bezpieczeństwa (i dobrze!), to polecam ogarnięcie tylnej lampki dziennej.
    Ponoć najczęstsza przyczyna szosowego fatality to przydzwonienie od tyłu przez zagapionego kierowcę. Bontrager tak reklamuje lampkę Flare R, nie sprawdzałem tego info, ale sounds legit.
    Ale chyba nie w Polsce. Wydaje mi się, że w Polsce będzie to polskość kierowców: "Cośtam widziałem, ale przecież zdążę wyprzedzić na żyletę."


#8 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:01

 Shimano RC9 przy tych Sidi to jakieś nieporozumienie.

 

No tak, 1 kwietnia ;-)

 

A w temacie to w połączeniu z fluo oprawkami okularów wg mnie będzie się dobrze komponować.



#9 Drake29a

Drake29a
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:37

Mam takie buty, tylko u mnie pasują pod resztę stroju, ale myślę ze jakaś koszulka z fluo żółtym zrobi robotę jak będziesz chciał jechać na rowerową rewię mody :)

 

 

BTW:

Mam buty żółte fluo, spodenki ze wstawkami w tym kolorze, koszulkę żółtą fluo, i nawet na rowerze się trafią fragmenty w tym kolorze, więc osobiście lubie taki komplet, widoczny, i rozpoznawalny.



#10 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 02 kwiecień 2017 - 18:29

Mialem bardzo podobne i gdyby nie to ,ze byly bardzo waskie pewnie bym jezdzil w nich do tej pory. Jezdzilem z kaskiem z podobnymi kolorami i bylo OK.



#11 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2017 - 18:41

Hej, tak wyglądały u mnie jako jedyny element "fluo" ;P

 

49994863994780147297.jpg


  • uve lubi to

#12 uve

uve
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 19:15

Fajnie, dodają smaczku w tym smutnym jak... ;)



#13 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:52

Moda na fluo trochę przeminęła, ale sam jeszcze mam fluo wire i dobrze pasują do ciemnych rzeczy. Wręcz dziwnie byś wyglądał cały na fluo.

Ewentualnie sprzedam ci czarno-jaskrawy kask. :P 


  • RyszardB lubi to



Dodaj odpowiedź