Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#41 fanatyk1982

fanatyk1982
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 16:59

ma ktoś do sprzedania te 2 magnesy do czujnika kadencji i prędkości ??? 1 na szpryche i 1 na korbe. Posiadam ten czujnik ale własnie bez tych magnesów.



#42 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 styczeń 2014 - 18:18

Magnesu możesz użyć dowolnego, nie musi być Mio.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#43 albin1albin

albin1albin
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 20:16

Witam. U mnie problem z tym urzadzeniem polega na tym że nie wykrywa mi czujnika prędkości i kadencji. czujnik tętna działa bez zarzutu. A w ustawieniach czujników nie da się podświetlić i zmienić opcji "prędkość kadencja" w jednym położeniu, pozostałe pojedyncze można przełączyć do skanowania a to nie.

Moje pytanie brzmi czy to jest z tym powiązane?

Druga sprawa bo wersja podstawowa Mio 105 jest bez czujników a z czujnikami 105 HC i czy na samym urządzeniu nie powinno być nadryku 105 HC jeśli kupiłem cały komplet?

Wielkie dzięki za wszystkie rady :)



#44 fanatyk1982

fanatyk1982
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 20:27

ja też kupiłem komplet HC i nie ma na urządzeniu oznaczenia HC ...

co do czujników to Ci niepomogę bo jeszcze niezdążyłem zamontować.

 

 



#45 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 13 styczeń 2014 - 21:06

Na urządzeniu nie ma "napisu" HC (patrz zdjęcie na str. 1 - tego tematu)



#46 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 00:31

Witam. U mnie problem z tym urzadzeniem polega na tym że nie wykrywa mi czujnika prędkości i kadencji. czujnik tętna działa bez zarzutu. A w ustawieniach czujników nie da się podświetlić i zmienić opcji "prędkość kadencja" w jednym położeniu, pozostałe pojedyncze można przełączyć do skanowania a to nie.

Moje pytanie brzmi czy to jest z tym powiązane?

Druga sprawa bo wersja podstawowa Mio 105 jest bez czujników a z czujnikami 105 HC i czy na samym urządzeniu nie powinno być nadryku 105 HC jeśli kupiłem cały komplet?

Wielkie dzięki za wszystkie rady :)

 

Hey, spróbuj ustawić wpierw pojedyncze czujniki, czyli Speed na NO, Cadence na NO, a dopiero po nich podwójny Speed/Cadence na SCAN. U mnie to działa.

 

pozdrawiam

Jarek



#47 albin1albin

albin1albin
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:02

yarex duze piwo Ci sie należy, zadziałało. Tylko teraz pojawia się nowy problem. jest gdzieś opcja wpisania obwodu koła?

to że można wybrać 26 cali czy 29 to wiem. ale jest różnica między oponą szosową na terenową.

 

Yarexowi niech Bóg w dobrych trasach wynagrodzi a czy na nowe pytanie ktoś odpowie? :)



#48 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:26

yarex duze piwo Ci sie należy, zadziałało. Tylko teraz pojawia się nowy problem. jest gdzieś opcja wpisania obwodu koła?

to że można wybrać 26 cali czy 29 to wiem. ale jest różnica między oponą szosową na terenową.

 

Yarexowi niech Bóg w dobrych trasach wynagrodzi a czy na nowe pytanie ktoś odpowie? :)

 

Musisz zrobić aktualizacje oprogramowania/firmware w liczniku do wersji 2 i pojawią się magiczne mm. :-)

Co i jak z aktualizacją pisałem już w tym wątku wcześniej.



#49 albin1albin

albin1albin
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 05:05

ok. dziś po pracy się może pobawie. Wielkie dzięki za pomoc! :D



#50 Gosc_Yasta_*

Gosc_Yasta_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:52

Witam, dorzucę swoje spostrzeżenia:, jeżeli chodzi o działania samego urządzenia nie można mieć zastrzeżeń, łatwy montaż, prosta konfiguracja, ale jest już dużo gorzej podczas korzystania z MioShare. Po zaimportowaniu treningu do MS w główny oknie, zakładka „podsumowanie”, wyświetlone parametry mają inne wartości od tych, które zarejestrowało urządzenie i są dostępne w zakładce „wyświetl szczegóły”. Kolejna wpadka, to eksport pliku GPX do Stavy, a także do innych serwisów, gdzie praktycznie 50% parametrów ma błędne (inne), wartości. Nie wiem gdzie leży błąd i jak go naprawić?

Mam jeszcze pytanie do użytkowników Magellana: czy do wyeksportowania treningu soft urządzenia musi być zaktualizowany do wersji 2.01, bo u mnie transfer pliku zawiesza się na poziomie 20-25 % ?


  • kudlaty801 lubi to

#51 albin1albin

albin1albin
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 18:01

Musisz zrobić aktualizacje oprogramowania/firmware w liczniku do wersji 2 i pojawią się magiczne mm. :-)

Co i jak z aktualizacją pisałem już w tym wątku wcześniej.

 

Czy ja jestem ułomny? nie widze tam nic innego do pobrania niż jakas instrukcja obsługi. Jeszcze tam cos trzeba szukać na tej stronie?



#52 fanatyk1982

fanatyk1982
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 10:59

Może komuś się przyda. Zadałem pytanie do serwisu MIO kiedy jakiś nowy soft wyjdzie ....

Niewiem jaki dokładnie jest to nr softu.... jeszcze nie wgrywałem .. jak będe miał czas to zainstaluje i dam znać.

Odpowiedz z serwisu:

Uprzejmie informuję, że najnowsze oprogramowanie, dedykowane dla opisanego urządzenia można pobrać z poniższego odnośnika:

https://dl.dropboxus...-2O-130301E.RAR

Serwis nie posiada informacji na temat terminu ewentualnego udostępnienia nowszej wersji oprogramowania przez producenta.



#53 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:42

Może komuś się przyda. Zadałem pytanie do serwisu MIO kiedy jakiś nowy soft wyjdzie ....

Niewiem jaki dokładnie jest to nr softu.... jeszcze nie wgrywałem .. jak będe miał czas to zainstaluje i dam znać.

Odpowiedz z serwisu:

Uprzejmie informuję, że najnowsze oprogramowanie, dedykowane dla opisanego urządzenia można pobrać z poniższego odnośnika:

https://dl.dropboxus...-2O-130301E.RAR

Serwis nie posiada informacji na temat terminu ewentualnego udostępnienia nowszej wersji oprogramowania przez producenta.

Wygląda na firmware z dnia 2013/03/01 a na mio.com jest z dnia 2013/10/09. Więc to jakiś staroć. :-)



#54 fanatyk1982

fanatyk1982
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:30

zainstalowałem,jest język PL , wersja 1.01, czyli nic się niezminiło.



#55 fanatyk1982

fanatyk1982
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:04

tym razem ciekawostka .... bedzie soft 2.01 PL.

Mio Polska odpowiedziła mi na FB :

 

373268_410464829464_703158269_q.jpg

Mio Polska @Piotr - wersja PL jest w fazie potwierdzania jej gotowości do publikacji.

Także czekamy :)



#56 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:17

Czy w sofcie 2.01 PL będzie można wklepać mm (obwód koła)?

 



#57 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 12:45

Witam, jak by ktoś chciał trochę "ulepszyć" swoje domowe treningi to napisałem do tego celu małą aplikację.

O co chodzi - otóż mam w domu rowerek magnetyczny, do tego rowerka zamocowałem sobie czujnik kadencji i prędkości z decathlonu. Teraz gdy sobie śmigam na tym rowerku w domu, to Mio Cyclo 105 rejestruje mi to jako trening. W zarejestrowanym treningu mam zatem informację o prędkości, przejechanych kilometrach, pulsie, kadencji. Niestety gdy taki trening exportuje do gpx z programu Magellan, to przy imporcie do Endomondo brak jest informacji o przebytych kilometrach i prędkości - Endomondo potrzebuje na siłę śladu GPS na którego podstawie oblicza prędkość i dystans stąd potrzeba napisania programu.

 

Program do szczęścia potrzebuje:

a) zapisanego treningu z Magellana w formacie XML (znajdziemy w c:\Program Files\Mitac Technology\Magellan Desktop PC Tool\Data\,

B) śladu GPS z jakiejś dłuższej przejażdżki w postaci pliku gpx, ślad narysowałem sobie z poziomu strony www http://www.daftlogic...-calculator.htm, póżniej ten ślad pobrałem na dysk (zapis na stronie niestety w formacie KML) i przekonwerterowałem  z KML do GPX online stroną www (znalezionej w googlu),

 

Odpalamy program wczytujemy ślad, wczytujemy trening, zapisujemy gotowego GPX z treningiem do pliku. Teraz trening zawiera ślad GPX, którego bez problemu zaimportujemy do Endmondo by mieć informacje o przebytych kilometrach i wykręconej w czasie treningu prędkości. Pokonany dystans i prędkości na nim (w Endomondo) powinny się pokrywać z tym co uzyskaliśmy podczas kręcenia na rowerku magnetycznym - kolejne położenia geograficzne obliczane są na podstawię przebytego odcinka w czasie jednej sekundy.

 

Kilka uwag odnośnie śladu:

- musi być dłuższy niż przebyty dystans na rowerku magnetycznym,

- najlepiej by miał dużo długich prostych, w przypadku zakrętów  może je ścinać i nie będzie zbyt dokładny. 

 

W gpx-ie ślad zapisywany jest co sekundę, Mio Cyclo potrafi mieć z tym problemy - często interwał jest mniejszy niż ustawiona u mnie 1 sekunda co też może mieć wpływ na dokładność obliczeń,  

 

Program w wersji 1.0 więc może nie działać jak należy, przetestowany na małej ilości danych więc nie wszystkie bugi są jeszcze wyłapane.

Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Mała poprawka zwiększająca dokładność i w związku z tym nowa wersja programu (1.1) http://www.citysat.c...PSforWIN1_1.exe



#58 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 23 styczeń 2014 - 16:10

Masz drugą podstawkę pod Mio? Jeśli tak, to gdzie kupiłeś?



#59 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:37

Masz drugą podstawkę pod Mio? Jeśli tak, to gdzie kupiłeś?

 

Mam tylko jedną - do domowego rowerka wygiąłem sobie z drutu (1.5mm) taki uchwyt w kształcie koła i się sprawdza. :)


  • mikroos lubi to

#60 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:32

Endomondo potrzebuje na siłę śladu GPS na którego podstawie oblicza prędkość i dystans stąd potrzeba napisania programu.

 

 

Super, chciałem tylko małą erratę - Endo nie potrzebuje na siłę śladu GPS - zapisane treningi na trenażerze bez śladu GPS bez problemu importuje do siebie. Ja to robię bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową ze swojego Garmina. 

To raczej nie wina Endo, a Mio. 

 

pozdr i fajnie, że napisałeś takie ułatwienie. Kupiłem na święta jako prezenty dwa takie mio. Na teścia na Win to jeszcze jakoś działa, ale u szwagra informatyka na Linuxie - tragedia. 





Dodaj odpowiedź