Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#1121 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 luty 2018 - 10:05

Czy do mio cyclo (konkretnie 305, ale to chyba nie ma znaczenia) można kupić czujniki (puls, kadencja, prędkość) jakieś inne niż z te mio cyclo?
Jakieś aliexpresy, czy coś?

#1122 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 09 luty 2018 - 10:12

RTFM. Cokolwiek z ANT+.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


  • lubelaczek lubi to

#1123 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 luty 2018 - 10:17

Czyli, np. komplet czujników z Garmina Edge będzie współpracował z komputerkiem MioCyclo, oraz czujniki z MioCyclo powinny współpracować z Garminem?

 



#1124 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 09 luty 2018 - 11:40

Sam używam czujników kad/speed od Mio z Garminem i HRM3 od Garmina z Mio Cyclo 105.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • lubelaczek lubi to

#1125 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 01 maj 2018 - 20:14

Zmieniło się coś odnośnie możliwości dogrania map na europę środkową do mio cyclo? Model 305 hc.


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#1126 przemolinko

przemolinko
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Skądosw

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:00

Witam.

 

W 2018 r. kupno mio 105 opłacalne?

Koszt używki z czujnikami ok. 350zł



#1127 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2018 - 14:03

Za tą cenę wg mnie nie.



#1128 bmarcin1

bmarcin1
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 17 październik 2018 - 20:47

Wymieniał już ktoś baterie w cyclo mio 315 / 505 ? Niestety moje mio wytrzymuje około 3h na jednym ładowaniu i przydało by się w nim wymienić baterie. Czy taka wymiana jest skomplikowana i gdzie taka baterie można zakupic.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka



#1129 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:46

Witam. 

Zastanawiam się nad zakupem Mio.

Generalnie bardziej zależy mi na navi, a funkcje treningowe przy okazji. Może kiedyś będę miał więcej czasu, żeby bardziej regularnie potrenować a nie chciałbym wtedy wymieniać licznika. 

Na codzień, gdy używam roweru do dojazdu do pracy, potrzebuję tylko zegarka:-). 

Z drugiej strony, nie widzę sensu mieć 2 liczniki, prosty na codzień a komputera z navi na wyjazdy .

Zastanawiam się nad trwałością baterii w Mio, co ile powinienem ładować go zakładając, że do pracy jadę godzinę, z powrotem tak samo, bez navi i td., sprawdzając tylko godzinę? 

I jeszcze jedno. Po jakim czasie pojemność baterii spadnie na tyle,że trzeba będzie pomyśleć o wymianie akumulatora lub całego licznika?

Myślę konkretnie o tym modelu bo może kiedyś sprawię sobie pomiar mocy i zależy mi na powiadomieniach z telefonu. Nie lubię podczas jazdy, wyciągać telefonu z kieszeni, żeby sprawdzić kto dzwoni lub czytać sms-a. 



#1130 Szocik

Szocik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 22:38

Witam.
Panowie pomocy, zaktualizowałem cyclo 105 do wersji 2.01 i od tego momentu przy eksporcie trasy przez cyclo agenta wychodzą jakieś cuda, kreski do afryki, nierealne średnie i dystanse. Chciałbym wrócić do firmware 1.1 ale chyba już nigdzie go nie dostanę. Wiem, że to było lata świetlne temu ale Panowie wyrabiali tu fajne rzeczy z tymi urządzeniami. Czy ktoś dysponuje jeszcze magellan pc desktop tool żeby wgrać firmware globalsat? Albo program Yarexa? Pomocy, zależy mi żeby zreanimować tego trupa. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Licznik kupiłem igłę pare dni temu i na sofcie 1.1 działało normalnie a po aktualizacji kicha :(



#1131 Stepniu

Stepniu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 14:53

Dzień dobry

Mam taki sam problem jak kolega Szocik. Licznik pokazuje głupoty, dziwne kreski odbiegające od przejechanej trasy. Pokazuje punkt odległy o jakieś 3-5 km od trasy, by w następnej sekundzie wrócić. Dane na stronie Mio cyclo są mimo wszystko prawidłowe - średnia i dystans, ale już po wrzuceniu na stravę wychodzą przekłamania. Jeśli ktoś dysponuje jeszcze starym magellan pc desktop tool, żeby wgrać inne oprogramowanie to bardzo bym prosił.

 



#1132 Szocik

Szocik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 18:18

Stepniu, ja problem rozwiązałem. Okazało się, że podłączałem licznik, włączałem cyclo agenta i klikałem synchronizacje. A powinno się podłączyć licznik, odpalić cyclo agenta i tyle, do tego zaznaczyć, żeby kasował aktywności z urządzenia po przesłaniu. Wychodzi na to, że cyclo agent po odpaleniu sam zaczynał pobierać aktywność z licznika i w tym momencie ja jeszcze ręcznie kliknąłem synchronizację i tak jakby w jednej chwili nadpisywało ją dwa razy na mio share. Spróbuj, może się uda. Podłącz licznik, odpal cyclo agenta i poczekaj chwile, nic nie klikaj. Pojawi się komunikat, że oprogramowanie jest aktualne czy coś w ten deseń to odłącz licznik i tyle. Daj znać czy wyszło.

#1133 Stepniu

Stepniu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 19:11

Ok. Dzięki za radę. spróbuję. Ale obawiam się, że to nie to. Jeżdżę z tym licznikiem już ponad rok, a cyrki zaczęły wychodzić w ostatnim miesiącu. Wątpię żebym wcześniej robił synchronizację w jakiejś określonej kolejności, no chyba, że tak dzieje się po aktualizacji, którą chyba zrobiłem niedawno - nie jestem do końca pewien. Będę pewnie jeździł w tym tygodniu więc dam znać. Jakby co to trasy można zgrywać na dysk i edytować np. programem GPS Track Editor. Wtedy wycinasz wszystkie te strzałki i ścieżka jest taka jak trzeba.  



#1134 Stepniu

Stepniu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 18:52

Niestety u mnie to nie pomogło. 3 zawiechy na 65 km. Spróbuję jeszcze wgrać jakoś innego softa. Jak to nie pomoże to zakopie go w ogródku  :). Nie ma co się dziadostwem przejmować.



#1135 Stepniu

Stepniu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 18:52

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to pomoc mile widziana.



#1136 Szocik

Szocik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 19:24

I problem powrócił, na cieszyłem się 😅 A już tak fajnie śmigało...

#1137 Stepniu

Stepniu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 16:50

I problem powrócił, na cieszyłem się 😅 A już tak fajnie śmigało...

Hej. U mnie od 2 wyjazdów spokój. Licznik działa jak należy. Po raz kolejny wgrałem softa - tego ze strony Mio. Po wgraniu przywróciłem ustawienia fabryczne. Przed jazdą staram się łapać fixa gps na otwartym polu, co by nie było zakłóceń. Wcześniej na jakieś 4 wyjazdy każdy był do bani, więc jest nadzieja.



#1138 Szocik

Szocik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 06:54

Hej. U mnie od 2 wyjazdów spokój. Licznik działa jak należy. Po raz kolejny wgrałem softa - tego ze strony Mio. Po wgraniu przywróciłem ustawienia fabryczne. Przed jazdą staram się łapać fixa gps na otwartym polu, co by nie było zakłóceń. Wcześniej na jakieś 4 wyjazdy każdy był do bani, więc jest nadzieja.

U mnie też już działa. Nie wiem, to jakaś loteria :D Jak trasa się prześle z tymi dziwnymi punktami to ją przepuszczam przez GPS Track Editor i filtruje żeby usunęło punkty o prędkości np. powyżej 100 km/h bo te dodatkowe lewe kreski mają zazwyczaj prędkość 1500-2000 km/h. Wtedy zostaje mi ładna czysta trasa i gra gitara :)



#1139 Szocik

Szocik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 06:59

Próbowałem też wgrywać soft od GS ale w trakcie wgrywania wywala failed, za każdym razem na innym etapie, najdalej udało sie wgrać do 26%



#1140 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwiecień 2020 - 07:01

No to już nie mam pomysłów.


Marcin „czach“ Trzaska SQ6

-- 

Marcin Trzaska




Dodaj odpowiedź